0 oy
1,027 göst.
Aile kategorisinde (3,794 puan) tarafından
Biliyorsunuz belkide kimi bilmiyo devamlı yaziyorum ama napim içime atmaktansa . Hem anne hem baba olmak zorunda kalan. Baba yaslanilan dağ gibi oluyo bi çocuğun o eksikliği o ihtiyacı o acısı beklentisi. Sokakta baba diyen çocukları duyunca boyunları bukuluyo gözleri doluyo yüzüme bakiyolar ama ben bakamiyorum. Gözlerine cesaret edip . Gecistiriyorum. Içim aciyo babasiz kalmasinlar diye evlendim bilen biliyo bu ikinci evlilikte bana zindan oldu . Ömürleri boyunca baba nedir bilmeyecekler . Icimi dokuyorum buraya yoksa icime ata ata daha da üzülüyorum 

17 Cevaplar

+11 oy
tarafından
Ya sen niye surekli cocuklarini yetim yetimler diyorsun oğlum de çocuğum de
tarafından
Evetttt galiba gidiyorum diye post açmıştın
tarafından
Yaaaa canim benim❤❤❤❤
tarafından
Memnun oldum canim❤
(580 puan) tarafından
evet eveeet dsyanamadim geldimmm
tarafından
Ahahaha bendensin canim:-D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Esin vefatmi etti 
0 oy
tarafından
Neden zindan oldu ki.? Adam çocukları mı istemiyor.?
(3,794 puan) tarafından
Insan içini dökmek ister bazen.  Ama bunu buraya yazınca kimileri yargılıyor.  Kim ister ki böyle şeyler yaşamak.  Kim ister ki iyi giden bi evliliği ölüm le bi anda bozulmasini.
tarafından
Allah yardımcısı olsun o yüzden babalık yapsın diye evlenmemek gerekiyor..
Ahh o adam bir bilse eline geçen fırsatı.. Cennet önüne serilmiş haberi yok.. Rabbim maneviyatını artırsın..
Bende ikinci evliliğimi yaptım ilk eşimden olan oğlum yanımda onun da rızasını alarak evlendim ve severek evlendik ama eşime şartım oğluma baba olmasıydı eğer oğlumu üzerse o evliliği 10 çocuğumda olsa bitiririm dedim tüm herşeyi konuştum benle mutlu olacaksan oğlumu mutlu edeceksin dedim kabul etti ve çok şükür öz babası gibi davranıyor bi bebeğimiz daha oldu büyük oğlum neyse küçük de aynı ayırım yok şimdilik İnşallah ilerde de olmaz.. Bnm oğlum babası sağ olan yetimlerden varda yok öz babası.. O boşlukta doldu çok şükür.. Rabbim İnşallah senin eşininde kalbini merhametle maneviyatla doldursun.. Aminnn..
(3,794 puan) tarafından
Yaşamayan başına gelmeyen yargılıyor.  Ne güzel maşallah size Rabbim daim etsin başkasının mutluluğu benide mutlu ediyo. Keşke bende öyle olsaydım.  Bende baştan konuştum.  Evlenmeden ama gel gorki yanılmışım yalanmis hepsi.  Insan olmayinca
tarafından
Ya işte adama bağımlı hissi vermeyeceksin beni boşayamaz gidemez gidecek yeri yok hissettirmeyeceksin o kaybetme duygusunu hep yaşayacak.. Bak bnmki biliyor onu çok seviyorum kurban olurum verene diyerek severim ama biliyor oğlumu en ufak dışlamasında siler atarım o konuda asla taviz vermem ailemde arkamda ki arkamda olmasalar bile bnm her türlü başımın çaresine bakacağımı biliyor ve ilk zmnlar bi kaç defa o kaybetme korkusunu yaşattım ona o yüzden sinirlenince üstüme gelmez.. Yine diyorum canı gönülden bugün kabul olacak bi duam varsa eğer o İnşallah bu duam olur Rabbim eşinin kalbini maneviyatla merhametle doldursun yetime bakmakla cennetin önüne serildiğinin farkına varsın da el üstünde tutsun onları İnşallah.. Aminnn..
(3,794 puan) tarafından
Inşallah canım insallah.  Az da anlamissindir beni belki . Başına gelmeyen ler yargiliyo
0 oy
tarafından
Benimde babam yok kardeşim hiç hatirlamio bile zor çok zor 
(3,794 puan) tarafından
Öldü mu
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Gözüm doldu çok üzüldüm :(
(3,794 puan) tarafından
Çocuklar için benimde bu üzüntüm.
0 oy
(658 puan) tarafından
Canım içini biraz dindirir mi bilmem ama benim babam var olduğu halde ay i evde olduğu halde bize annemiz hem anne hem baba oldu baba denecek musvetteyi allaha havale ediyorum. En azından babalarını hep iyi bilecekler canım babasi hayatta olup ölü gibi olması inan cok acı birşey. allah rahmet eylesin bu arada
(3,794 puan) tarafından
Kötü biri olsaydi belki bu kadar düşünmezdim canım.  Ama işte sağ olsaydi biliyorum ki her ikisinide aç kalırdı ama ac bırakmazdi. Canından çok düşünürdü.  Kizim hasta iken ölen eşim isteyken yüz kere arıyordu kızım nasil nasil oldu ne istiyo diye dk başı  . O ilgisi o sevgisi devam etsin her ikisinide isterdim
(658 puan) tarafından
Basın sağolsun canım tekrardan sabırlar diliyorum rabbimden
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Yetim değil ama babasız büyüyor.. 20 günlüktü boşandığımda.. Şuan 19 aylık 1 kere bile arayıp sormadı gelip görmedi.. Oğlum her yaramazlık yaptığında eski eşime sayıp sövüyorum.. Sonra kendime kızıyorum öyle bir pislikten nasıl çocuk yaptım diye.. Oğlum iyi ki var şükür ama yanlış insandan.. Beterin beteri vardır demek elbette ki bir teselli değil ama babanın hayatta olup da hiç görmemesinden daha iyi.. Ben oğluma ne açıklama yapacağımı bile bilmiyorum.. 
(3,794 puan) tarafından
O da başka bi durum evet . Ama eşim iyiydi çok düşkündü bize .oğluma bi aylik hamile iken öldü o zmn kizim vardi biliyo hatirliyo babasını o özlüyor ariyo . Oğlum daha doğmadan yetim kaldı.  Senin durumunda zor . Ama oğlun büyüyüp bunun hesabını sorar babasina
(1,690 puan) tarafından
Çok şükür ki evlatların sağlıklı.. Onlar senin en büyük destekçi olacak.. Onlardan güç al ve kendini sakın bırakma..
(3,794 puan) tarafından
Yok canım ne birakicam kendimi.  Çok şükür bin şükür.  Ama onlar baba kelimesini duyupda kendileri o kelimeden uzak olunca ister istemez içim aciyo işte.  O yokluğu yaşadıkları an . Insan gene de çocukları eşi hep birlikte mutlu mesut birlikte olsun ister. Evlatlarım bi eksiklik yasamasin isterdim.
0 oy
(181 puan) tarafından
Benim annem zamanında senin durumundaydı ama dimdik ayakta durdu çalıştı bidaha evlenmedi kimseye boyun egmedi ve beni güzel bı şekilde büyüttü, babamın yokluğunu hissettirmedi  şu an 25 yaşındayım evliyim ve anneme okdr minnettarım ki..bende onun gibi dimdik ayakta durmayı öğrendim guclendim ..annelerin rolü çok önemli çocuğun önünde güçlü durmak zorundasın..büyüyünce en büyük destekçin o olucak cunku
(3,794 puan) tarafından
Bütün bu cabam o zaten.  Kimseye ezdirmemek el actirmamak icin
0 oy
tarafından
Öncelikle çocuklarını bu kadar acındırma tamam uzulebilirsin yetim olmak zor ama dünyada tek yetim onlar değil böyle konuşursan çocukların kendine güveni olmaz ve daima ezik hissederler kendilerini. Postlarini okudukça sana dua ediyorum ama istemeden çokta kızıyorum. Evlenmeseydin keşke. Yeri geliyo öz baba bile evladına sabredemiyor sen iki çocuğu elin adamının evine soktun. Allah o pislikten sorsun..
(3,794 puan) tarafından
Kim gelecekte başına ne geleceğini bilerek haraket eder .
0 oy
tarafından
Ya sinir oldum hep yetimler diyorsun o masumlara evladim filan desene ya bide kusura bakma da etrafimda çocuğuna hem ana hem baba olan o kadar kişi varki niye başkası onlarin babasi olsun tek babalari vardi oda vefat etti 
(3,794 puan) tarafından
Yargilama yapin yada aciyin diye yazmiyorum. Burda öyle ufacik şeyleri sorun edip yazan varki
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum kesinlikle yargilamiyorum yanlış anlama ama konu çocuklar olunca çok hassasim
(3,794 puan) tarafından
Bilmeyen ler yada soranlar oluyo diye diyorum o kelime yi. Ki zaten bunca çabam bu çocuklar olduğu için uğraşıyorum.  Ama kimi yanlış anlıyor.  Burda ufacik sorunları dert sayıp yazanlara devamli kimileri ses etmiyo .
tarafından
Rabbim hakkında hayırlısıni versin inşallah o cocuklarin kılına zarar degdirme kanadi kırık melek onlar
(3,794 puan) tarafından
Bazi arkadaşlar sağolsun yanlış tarafa çekip yargılıyor. Maksatim içimi dökmek . Yaşamayan bilmez kimse de bu durumu yaşamak istemez .  Kolay mi geliyo basitmi geliyo kimine bilmiyorum ama kolay değil.  Herkesin sorunu yaşantısı farklı.  Burda bazen öyle basit sorunlari görüyorum ki. Keşke diyorum benim de tek derdim o olsaydi. Ama genede bin şükür çok şükür halime.
0 oy
(229 puan) tarafından
Babam vefat edeli 6 yıl oldu 32 yaşındayim ve nefret ediyorum o kelimeden çocukları otekileetirio sanki boynu bükük biriktirip degersizlestirio
(3,794 puan) tarafından
Nefret etsende etmesende o kelime onun ifadesi.  Benim ilk başta öyle gücüme gitmişti ki o kelime yetim kaldılar diyenler olunca . Hem gucume gitti hem kabullenemedim. Baska hangi kelime ifade ediyoki bu durumu. Esim belki kötü biri olsaydi hic umursamazdim. Ama gercek anlamda o kelimeyi tamamliyo bu eksiklik. Kimileri baba varken babasız kaliyo o da başka bi konu. Bi düşünsene insan kendini nasil anlatır başka.  Yasamayan bilmez o acıyı.  Boyunları bükük kalmasin diye öyle çabalar gösterdim ki kimse bilemez. Ama hiçbir oyuncak hic kimse ufacık bi cocuga o sevgiyi yaşatamaz.
(229 puan) tarafından
Tamam kardeşim sen çocuklarına bu yaftayı yapıştırmaya devam et.Babasiz diyebilirsin babaları oldu diyebilirsin
0 oy
(880 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bende babasız büyüyen bir kız çocuğu olarak ..sadece çocuklarını muhtac etme nolursun bunları onlara yaşatma babasizligi asla bilmesinler
(3,794 puan) tarafından
Benim önceliğim onlar zaten.  Insan evladının üzülmesini hicbir eksiklik yaşamasını istemez.  Kilina zarar gelse birinin benim içim aciyo. O aci onlarda düşmeyle oluşan diz acisi geçici değil ki cnm.  Ben onların arkasında devamlı durucam inşallah.
0 oy
(110 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben yetimim eşim de yetim şimdi benim de kızım oldu düşünüyorum öyle bir çocuk baba diye seslendim hala ben dönüp bakıyorum kaç yaşında olursan ol annen baba da olsa ... baba diye koşan birini görünce insan üzülüyor şimdi diyorum kızımın dedesi yok kime diyecek  ne bileyim insan eksik olunca tamamlamaz birşey 
(3,794 puan) tarafından
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum.  Asla yeri dolmaz . Ne kadar da olsa o eksikliği hiçbirşey tamamlayamaz. Baba diyebilecegi birinin o sevgiyi tatmamasi ne bilim. Ben dünyayı da sersem cocuklarimin önüne baba kelimesini hiç kullanmamak sadece başkasında duymak onlara zor gelecek kaç yaslarina gelirlerse gelsinler o yara içlerinde kalacak bunu biliyorum.
(110 puan) tarafından
Evet ama eğer gerçekten düşünceli bir anne olursan onların en büyük mutluluğu da sen olursun annem beni arayınca mutlu oluyorum hep iyiki annelerimiz var ... yeri tutulmayacak bir yara yetim olmak ama şöyle düşün ua hem yetim hem öksüz olsalar o daha zor kardeşim inan
0 oy
(72 puan) tarafından
Bnde evliyim bosanma dusunceleri aklima giriyor hamileyim sirf aileden babadan uzak buyumesin diye aklim allak bullak oluyo buyudukce babadan uzak olursa nasil hesap vericem ya
(3,794 puan) tarafından
Esinle sorunun ne bilmiyorum cnm . Ama ufak tefekse çocuk için ayrilma
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Yetim değil çocuklarımız adam sandiklarimiz tarafindan sahiplenilmeyen bireyler benim oglumu da daha babasi gormedi bir kere olsun arayip sormadi maddi destek gostermedi ama cok sukur ben sag oldugum muddetce kimseye muhtac etmicem babasiz dedirtmicem ben ona hem anneyim hem baba biyolojik babasindan daha fazla babayim hemde daha dune kadar babalik yapmasini istiyordum ama artik istemiyorum ne olursa olsun keyfi gelince oglunu goremeyecek 1 hafta sonra tanimadigim bir bakiciya emanet edip ise gitmek zorundayim ama kendimi hic olmadigim kadar guclu hisediyorum sende guclu ol imtihan de sabret allahin kapisindan ayrilma bi bakarsın degismis hersey 
(3,794 puan) tarafından
Bu konu da baska bi sorun. Kimi yokluğu ile kimi varlığı ile sorun.  Onun da hesabını oğlun büyüyünce ona sorar
tarafından
Ölmüş olsa dersin ki rabbim yanina aldi ama yasiyorken neden yanimda degil diye sordugunda oglum onu tatmin edici nasil aciklama yapicam bilmiyorum oglum hesap bile sormaya degmeyecegini anlar umarim büyüyünce benim yanimda olsun saglikli olsun yeter rabbim seninde yardimcin olsun
(3,794 puan) tarafından
Herkesin imtihanı farklı.  Kimi ölümüyle kimi ölmeden sorun oluyo
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun inş rabbim çocuklarının yüzünü güldürsn inş başka acı yaşarmasın rabbim onlara

İlk eşini neden kaybettin cnm 
(3,794 puan) tarafından
Amin inşallah canim sağol.  Işe giderken bi gün yolda düşüp kafasini taşa vurmuş beyin kanaması geçirmiş etrafdakiler hemen acile götürmüş ameliyata alinmis ben haber aldığımda ameliyata çoktan alınmış cikma zamanina denk gelip gittim hastaneye. Kurtulamadi kanama durmadi o günün sabahinda vefat etti yoğun bakimda. Tam bi aylık hamile idim o zamanlar .cok zor donemdi benim için.  O dönemi atlattim önüme bakayım derken gene sıkıntı sorun. Allah büyük isyan etmiyorum. Insan sandim evlendim babasiz kalmasinlar diye ama olmadı işte umduğum gibi çıkmadı
tarafından
Senin ve çocuklarının imtihanıda böyleymiş canım üzülme bolbol dua et Allah'a sığın rabbim elbet sanada hayırlı bir kapı açar

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 153 göst.
6 saat önce Aile kategorisinde Masum anne (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 321 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 87 göst.
12 Haziran 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Havin06 (2,133 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 437 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,877 soru

11,403,180 cevap

34,941 kullanıcı

...