0 oy
678 göst.
Aile kategorisinde (363 puan) tarafından
Eşime ne zaman annemlere götürür müsün desem sorun yaşıyoruz. Ben sormicakmisim o götüreceği zamani bilirmiş. Ben sorunca istekli götürmüyormuş. Tamam haftada 1 kere götürüyor ama adam istiyor ki ben hiç sormayayım o istediği zaman ne zaman müsaitse o zaman götürsün ben hiç sesimi çıkarmadan onun beni götüreceği günü bekliyim. Bugün sıkıldım anneme gideyim deme imkanim yok , hiç bir yere gitme imkanım yok hatta. Annemlerden başka gidebildiğim bi yer yok zaten onada haftada 2. Kez gitmek istesem daha yeni gittin oluyor.  Kendimi hic bir istedigini dile getiremeyen fikrini soyleyemeyen bir insan gibi hissediyorum. Alışık olduğum bir hayat değil. Bu durum bana tuhaf geliyor alışamıyorum. Sizce eşim haklı mı doğrusu hangimizin istediği?

19 Cevaplar

0 oy
(1,993 puan) tarafından
Bende götür felan demem annemlere ama nereye gitsem annesi ile gitmemi ister bu da benim hoşuma gitmiyor gardiyan gibi
(363 puan) tarafından
Çıkıp kendin gidebiliyor musun annenlere yoksa eşinin götüreyim demesini mi bekliyorsun
tarafından
O neydi ya. Kuyruk mu bu onu da takasın.
(1,993 puan) tarafından
Eşim kendi götürür canim yorgun oluyor her hafta da gitmeyiz  mesela 1 ay gitmediğimiz oldu yarım saatlik yol bazen de 2 3 defa arka arkaya gittiğimiz oluyor imkanlara göre değişiyor
-Reklam-
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Sen de diyemiyor musun evet sana sormama gerek yok ben kendim de gidebilirim diye yani çıldırıyorum şöyle şeyler okuyunca gitmek istediğiniz yer ailenizin yanı sizi bu yasa getiren insanlar onun için eşten izin almaya gerek görmüyorum bilgi ve haber vermek yeterli 
(363 puan) tarafından
Otobüsle yarım saatlik mesafede annemler. 2 aylık bebeğim var. Kendi götürsün sorun yok ama istediğimde sorun çıkartmasin ıstiyorum. Bende anlayışsız biri değilim zaten gün aşırı anneme dicek halim yok. Daha önce annemlerle yakın oturuyoduk sorun olmuyordu kendim gidip gelebiliyordum devamlı. Uzağa taşınınca böyle problemler başladı.
0 oy
(2,125 puan) tarafından
Yeminle canm beni anlatmissin sen aynı kaderi yaşıyoruz valla kaynanamla beraber oturuyoruz kendi ailesi içi içe zaten iki haftada bir götürür ona da benim israrim uzerine bu iki aydır da bı haller var zaten götürmüyor resmen kendi ailemi görmek için keyfini bekliyorum ve bende dışarıya tek çıkamıyorum gezmeye götürmez kaynanama da gelen yok gittiğimiz yok öyle yani sen haklısın tabiki
0 oy
tarafından
düzenlendi
Bnm esim kendi eliyle getiriyo hastanede calistigi icin  kizimiz kendini toplayana kadar 2   3 ayda bir gonderir bazen 1 hafta kalirim bazen 1 ay  kalirim izinli oldugu gun gelir bizi gorur yine gider hastaneye
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Alalh yardımcın olsun canım inşallah 
(363 puan) tarafından
Amin inşallah :(
0 oy
(754 puan) tarafından
annene gitme en dogal hakkin... ben bastan tavrimo koydum   esimde sagolsun hic ses etmez .. yakin oturuyoruz  hergunde gitsem niye gitiin demez sukur ki ailem bi kac gune oturdugum apartmana tasinacak .. sende koy bu hakki elimden alamazsin de
(363 puan) tarafından
Daha once annemle bende yakın oturuyordum o zaman sorunlarımız yoktu  böyle her konuda rahattım. Uzağa taşınınca başladı.
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Bilemiyorum canım gitmende rahatsız olduğu sebep ne acaba.. mesafe yakın mi kocani ihmal mi ediyosn bunları bilemeyiz ki.. eşin haffada 2 gitmek istese emin ol çoğu gelin söylenir eşinde bunun gibi bence
0 oy
(72 puan) tarafından
Ben suan kacgundur onun acisini cekiyorum bende defalarca izin istiyodum ben birakcagim zamani bilirim diyodu bende gizli gittim ozledim diye gorumcemden ogrendi evim 5 gundur zehir halde bana artk guvenmedigini dedi bwnimle konusmuyor cehennemi yasiyorum suan ailemere inat etti artk gondermiycm diyo senmisin benden gizli is yapan diyo
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Ne bu böle evcil .****** muamelesi yapıyor biz kimsenin mali veya hayvani değiliz böle kısıtlamaya hakko yok elbette fikir danışıklı ortak karar ile herşey yapilmasi lazim
0 oy
tarafından
Haber ver yeterli bence izin ne anlamadım ben eşimi arıyorum annemlere gidiyorum haberin olsun derim o kadar hiç bişey de demiyor çok şükür istediğim kadar gide bilirim
0 oy
(118,481 puan) tarafından
Esinin goturmesini bekleme kendin git
0 oy
tarafından
Tabii ki sen haklısın erkek olsun kadın olsun imkanları dahilinde anne babasını ziyaret etmek en doğal hakkıdır kimseden izin almasına gerek yoktur. Ben iki saatlik mesafedeyim ayda bir kere anca gidebiliyorum onda da eşimden izin istemem bu hafta gidiyim derim oda tamam der giderim. Tamam demese de umrumda olmaz yine giderim anne baba onlar eş yokken onlar vardi 
0 oy
tarafından
Benim anlamadigim sen kendin neden gitmiyorsun. Insan annensine giderken izin almaz ki haber verir, ben anneme gidiyorum su saaate doncem der. Niye ona bagli yasiyosun ki
(363 puan) tarafından
2 aylık bebeğim var annemler yarım saatlik mesafede oturuyor. Otobüsle bebekle zor olduğu için eşim bırakıyor
0 oy
(55 puan) tarafından
Kiz ayni ben . Benimde esimle ailem arasinda problem var zaten baska sehirde yasiyorum sene de 1 bilemeddin 2 kere memlekete giderim ayni memleketliyiz esimle komsuyuz hatta annemlere gidicem diyorum bir suru laf can catlasın 2 saat oturup geliyorum yetim gibi hissediyorum kendimi burdada bi yere gidicem markete doktora annesiyle gidicem tek yollamaz Allaah hapis hayati sanki Allah islakh etsin bunlari sen haklisin cankm ben sirf huzur bozulmasin diye icime atıyorum  baska carem yok :(
0 oy
(964 puan) tarafından
Haftada 2 defa gidebiliyorsan ne mutlu ben 2 aydır gidemiyorum p.tesi götür dedim daha götürecek tek de izin vermiyor hamilelikten dolayı bu eşleri napcaz bilmiyorum her huyu cok guzel annemler deyince adam cildiriyo :/
0 oy
tarafından
Böyle hayatlar da bana çok tuhaf geliyo böyle zihniyetleri anlamıyorum malesef tabiki senin isteklerin doğru problem eşinin kafa yapisinda
0 oy
(14,466 puan) tarafından
Bu durum biraz bizde de vardı. Zamanla geçiyo. Daha doğrusu 2 taraf da birbirini daha iyi tanıyor. Yeni evli misiniz? Biz yeni evlendiğimiz zamanlarda yaşıyorduk bu problemi. 
(363 puan) tarafından
2 yıl oldu
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Saçmalık asla musade etme. Canin ne zaman isterse görtursün bıraksın seni kendi gelmezse gelmesin hayret bur şey 
0 oy
tarafından
Annemler yakın olduğu için 2 günde bir giderim eşime söylerim gidiyorum diye bişey demez gider bir iki saat kalır dönerim ama her gün illaki çıkarım bir yere ya amcamlara ya eşimin anneannesinin evine anneme giderim kaynanam bu durumdan hoşlanmaz ama eşim bişey demediği sürece onu ilgilendirmez sabahları erken kalkar işimi bitirir alırım kızımı çikarim
(363 puan) tarafından
Ben işte haftada 1 kere anneme gidebiliyorum oda eşim götürürse onun dışında evdeyim devamlı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 187 göst.
3 Kasım 2021 Aile kategorisinde Mersinli (482 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 315 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Duruuu (363 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 483 göst.
14 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 868 göst.