0 oy
768 göst.
Diğer kategorisinde (620 puan) tarafından

Eşim polis, gurbetteyiz. Farklı yerler görmek güzel oluyor. Akrabalardan uzak olmakta çok güzel sakince mis:angel:

Herşeyden memnunum aslında,  sadece sabit evim yok diye canım sıkılıyor. Kira olunca istediğin gibi evi doseyemiyorsun. Ben biraz takıntılıyım herşey uyumlu düzgün olsun isterim. Ama malesef kirada düzen zor oluyor. Oturduğumuz evler hep güzeldi ama eşyalar uymuyor, halilar olmuyor. Tablo vs cakamiyorsun, dekor yapamiyorsun. Eve bi seyler almak istemiyorum. 

Dört sene sonra memleketimize tayinimiz çıkarmış büyük ihtimal o zaman kendi evimize geceriz inşallah. Uzakta olmayı sevsem de sirf ev için bir an önce gitmek istiyorum.Hayirlisiysa olsun tabi. Allah herkese gönlündekini hayırlısıysa versin:)

12 Cevaplar

0 oy
(3,036 puan) tarafından
Benimde eşim jandarma aynı durumdayım iğne alasim yok eve artık 1 tane çivi çaktım bi tablo koyuyorum canım sıkılınca saat asıyorum elin evine bisey olmasın diye çünkü ilk biz girdik tayiniyiz diye zaten yeni gelin gibi düzmedim evi taşımak zor çünkü napalim bizimde kaderimiz bu :D 
(620 puan) tarafından
Ben de öyle, öylesine aldım eşyaları. İnsanın canı eve bi şeyler yapmak istemiyor. Ailemi bile çağırmak istemiyorum ev içime sinmiyor diye. Kuzenilerim kaynanalariyla altli üstlü oturuyorlar evleri güzel ama rahat degildir eminim. Hep beraber yemek yerlermis. Kardesim de evlencek iki hafta sonra, ev düzdü çok güzel. Yeni koltuklarinda oglanin yatılı gelen akrabalari yatmış, sonradan haberi olmuş. Oglanin ailesi de evine gelcek gibi sürekli. Bi yönden uzakta olmak iyi aslinda. Ama özeniyor insan işte.
(3,036 puan) tarafından
Uzakta olduğuma şükrediyorum bende bazen sadece anne özlemi beni çok uzuyor ya eşyalarım çok kötü değil ama herkes ister gumuslugu olsun bufesi olsun evini kendisi istediği renk boyarsın ama olmadı işte gerek yok çünkü tayinci adama
(620 puan) tarafından
Öyle canım. Benim de esyam kötü değil ama yeni gelin evi gibi dosenmedi tabi. Konsol falan aldim ama zarif bi sey degil . Bunu bile tasinirken mahvetmisler.
(3,036 puan) tarafından
Ben daha hiç taşınmadım benimkilerde öyle olacak muhtemelen memlekete giderken taşımayacam bırakırım
(620 puan) tarafından
Biz de öyle düşünüyoruz.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Isınamıyor insan kiraya parasını versen de snin değil biliyorsun çıkıp gidiceksin senin hayat sürdüğün bir evde çok değer verdiğin mutfakta bir başka aile yaşayıp hayat sürecek sanki sne o evde hiç yokmuşsun gibi evim olsun çatısı olsun lira farketmez diyorum elhamdülillah Rabbime de kira da olsa yuvamın üstünde çatım var ama işte insan düşünüyor ev benim olsa neler neler yapardım diyor evime tablo fakan astım çıkarken hep düzgün bırakarak çıkacağız masraf hepsi ufak da olsa belli bir bütçe gerekiyor 
(1,309 puan) tarafından
Beni yanlış anlamayın ama lütfen bu açıdan bakmayın hayata kirasını verebildiğiniz sürece o ev sizin hayatınızı bu şekilde negatif etkilemeyin çok masraf yapmayın ama ufak tefek şeyler alın evinize kira bile olsa orası sizin yaşama alanınız kendizi en iyi şekilde nasıl hissederseniz öyle davranın pozitif düşünün mutlu olun bşr daha gelemeyeceğiz bu dünyaya :)
tarafından
Evet ama ev sahipleri huyysuz olabiliyor bazenleri eee senede çekiniyorsun bir zaman sonra ister istemez ilk evimde ev sahibim resmen hayatı bana dar etti herşeye karışıp laf yapardı şimdi ki ev sahibim öyle değil ama gözüm korktu bir kere çivi çakmaya bile izin istiyecek hale gelmiştim ilk ev sahibim yüzünden kadın psikolojimş yerle bir etmişti şaka gibi geliyor belki size ama evim alt kattaydı gelir camın önüne dikilir evin içine bakar sonra beni çağırır cama birşeyler anlatırdı eee buu kadın yüzünden dengem şaştı
(1,309 puan) tarafından
Rabbim böyle insanların gazabından korusun valla sende haklısın kötüsü denk gelmiş sanada
tarafından
Yani parasını veriyorduk evine zarar vermedik ama kadın kiracı olduğumuzu kabuk edemedi sanki onun evininde zorla duruyoruz gibi algıladı
(620 puan) tarafından
Bizim ikinci evin sahibi oyleydi. Dandik boya yapmış bi de eve elinin izinden bile kirleniyodu. Bes ay durduk ama çıkarken boyattik, dandik boyayla tabiki :)) şimdi ev sahibi sıkıntı yapmaz ama tasincak gibiyiz. Tasinmasakda koridorlar çok genis hali almak lazim yeniden, mutfak geniş oraya da almak lazim. Perdeler yerde sürünüyor kestirmek lazım. Daha bi sürü iş. Uzun süre kalcagimizi bilsek yaptırırız da belli olmuyor ki
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ay bende şu dolap değilde duvara monte edilen şeyler oluyo ya TV ünitesi yani dekorluk vs onları çok beğeniyorum hem düşme vs riski olmuyo ama çivi falan cakamayiz işte her konuda öyle hep diyom kndi evim olursa şöyle ypcm böyle yapcam :) inşallah Allah nasip eder de alırız bakalim
(620 puan) tarafından
İnşallah canım. Pintereste kaydediyorum ben de hep beğendiğimi. İlerde inşallah istediğimiz gibi doseriz evimizi  :)
(7,791 puan) tarafından
İnşallah canım çok aminnn
0 oy
(675 puan) tarafından

Benimde eşim polis canım aynen bende hiçbirsey almak istemiyorum hatta bir odamı boş bıraktım hiçbirsey almadım bir yatak odam var bide L koltuk almışım oturduğum odaya o kadar diğer odayı da boş bıraktım kiracı olduğum için eşya alamıyorum almak istemiyorum birgün memlekete yerlesirsek o zaman inşallah kendi evime alırım diyip kendimi avutuyorum :):)

(620 puan) tarafından
Aynen ben de :( insallah evimize geceriz istedigimiz gibi evimizi doseriz canım
(675 puan) tarafından
Amin inşallah canım huzurumuz olsunda evde olur inşallah zamanla :)
0 oy
(903 puan) tarafından
Benim eşim de asker nişanlıyken görev yerimiz Çanakkale oldu düğün yapacaktık falan ben Ankara da yaşıyorum bu arada nasıl heyecanlıyım başka bi şehirde yeni hayat kurcam diye :) herkes ayy gurbete gitceksin diye üzülürken ben mutluydum bambaşka bi hayata  başlıycam diye, ki hayatım çokk güzeldi hiç bi sıkıntı yoktu ne ailemle ne başka ni sıkıntım ama yine de farklı şehir beni heyecanlandırmıştı :) düğüne 3 ay kala hoppp eşim suriyeye görevi çıktı ve gitti tam 8! ay orda kaldı sonra o görev bi türlü bitmek bilmeyince eşim özel kuvvetlere geçti :) şimdi yine görevde yurt dışında ama Ankara da kurulu bi düzenimiz var üstelike emekliliğe kadar da burdayız şimdilik kiradayız amaa yine herşeyimi yaptım kiracıyım diye hiç bişeyi es geçmedim şimdi kızımız doğacak ona oda bile yapacağım inşallah :) velhasıl kurtulamadım bu şehirden :) 
(903 puan) tarafından
Canları sağolsun canım inan herşeyi görmezden geliyorsun bunu düşündüğünde. Çok zordur eminim ordan oraya gitmek ama polis olunca bir nebze daha kolay en azından eşin sabah gidip akşam geliyor. Malesef asker olunca zorluk çok çok daha fazla bizim en büyük artımız özel kuvvetlerin merkezi sadece Ankara ve benim ailem akrabalarım hep burda eşim şuan yok mesela ben ailemin yanındayim tayin olmayınca daha düzenli oluyor hayat
tarafından
Bizim 4 yıl oldu canm sözleşme bitmesine 1 yıl kaldı eşimde yurt dışı görevi çıkarsa anca o zaman rahat edebiliriz ev aldık 160.000 borcumuz var oğlumun geleceği için katlanıyoruz bakalım inşallah batıya evimize yakın bir yer çıkar inşallah
(903 puan) tarafından
Doğu görevleri gerçekten çok sıkıntılı biraz da bu yüzden kuvvet değiştirmek istedi eşim çünkü evimizi taşıyamacayağımız bir yer olsa ben ankarada senelerce tek yaşayacaktm eşim ayrı yaşayacaktı bizden o yüzden şuan ki halimize çok şükrediyoruz ikimiz de görevden dönünce sabah 8 akşam 5, 6 ay birlikteyiz inşallah sonra yine görev. Yurt dışı görevler bi yönden iyi oluyor tabiki en azından ayrı kalmışken buna değiyor
tarafından
Öyle canm Hayırlısı inşallah bakalım biz bırakmayi düşünüyoruz Allah'ın izniyle
(903 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah canım
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Esim jandarma bizde ayni durumdayiz bebegime oda bile yapmadim.Dogudayken ev alicaz o zaman istedigim gibi dekor edicem
(620 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Çok içten bir şey söyleyeyim sana cnm eşim asker bende kiradaydim evleneli 20 gün olmuştu eşimi göreve gönderdiler bende aileme gittim hamile olduğumu öğrendim 20 gün diye başlayan görev 3 yıldır böyle hiç görmedim sabah gidip aksam eve geldiğini oradaki evim satıldı eşim sürekli görevde 2 haftada bir bazen 2 ayda bir eve geliyordu ev satıldı başka birine oda baya bize kira zam yaptı görgüsüz eşimle kızdık nasılsa gelemiyor tek çocukla yapayalnız kalıyorum evi İstanbula taşıdim evim var çok şükür eşyalarımda öyle ahım şahım değil ama seviyorum eşimle birlikte yaptık herşeyi görerekte almadım görüntülü aradı eşim o şekilde seçtim  tayinciyiz diye hiç özenmedim öyle her zaman önceliğim eşim evladım bu sene tayinciyiz inşallah Allahım eşimle evladımla bir olmayı nasıp etsin sabah gidip aksam eve gelsin kapısını açayım vallahi hiç birşeyim olmasın yeterki üçümüz yan yana olalım diye dua ediyorum keşke bende senin gibi sadece bunu dert etseydim
(620 puan) tarafından
Huzur sağlık herşeyden önemli canım. Dert etmiyorum da insan görünce özeniyor. Onun dışında herşeyden memnunum şükür. İnşallah esinin işi düzene girer yaninizda olur
tarafından
Öyle cnm inşallah Allah razı olsun
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Bende 2,5 sene kirada oturdum istediğim gibi duvarları deldim sonuçta parasını ödüyorum oturduğum sürece orası benim evim biz hep böyle düşündik canım çıkarken badanasını da yaptırdım bende böyle tayıncı olmak çok isterdim :)
(620 puan) tarafından
Yeni yerler görmek, sadece eşinle başbaşa olmak çok güzel canım. Bana da diyolar hep ne güzel diye. Komşularım da oluyor farklı insanlar tanımak güzel oluyor :)
0 oy
tarafından
Benim eşimde jandarma bende kirada oturuyorum eşim annesine ev aldığı için daha 7 yıl kredi ödeyecek o yüzden benim ev almam şuan zor kirada bile olsam bebekten önce kursta hocalık yapıyordum evimin tüm eşyalarını eşimle birlikte alıp döşedik evimi tam istediğim gibi döşedim çok şükür ünitede çaktım duvara aksesuarda sonuçta her gittiğimiz yerde 3  4 yıl kalıyoruz bunun için eşya almamak saçma geliyor bana eşya bu illa taşınacak o yüzden evim güzel olsun dedim hergün ev taşınmıyor sonuçta ve ne kadar yaşayacağımız belli değil bari evim güzel olsun dedim herşeyimi aldım döşedim nereye gitsem eşyalarımı götürcem sonuçta ☺️ yani bana saçma geliyor 2 yıl sonra 3 yıl sonra taşınicam diye eşya almamak o zaman deprem olur eşyalar gider diye hiçbişey almayalım :D bence evini döşe sen kullanıyorsun sonuçta. 
(620 puan) tarafından
İlk İstanbul'da Avrupa yakasindaydik, evler ufak oluyor orda. Oraya gore esya aldik. Orda ev çok hosuma gidiyordu. Duvarlara istedigimi de caktim ev sahibi sıkıntı etmedi. Sonra taşındık ev büyük olunca eşyalar olmadi. Hali alınması lazim, perdeler kestirilcek. Bi de burdan tasinabiliriz o yüzden de bi sey yapamiyorum. İçimden gelmiyor hiç bi şeyler almak
tarafından
Bence al canım çünkü insan bu defa zamanla soğuyor evden mesela benimde hala eksikleirm var eşime hep diyorum elin feraha çıkınca yedek bi çaydanlık takımı alalım yemek takımı alalım diye oda borçtan sallıyor ama diğer Allaha şükür herşeyim var sonuçta bu evde ben yaşıyorum ve istediğim gibi olmalı yani lüks olmasına gerek yok ama evi zevkine göre döşe sonuçta hergün yada her ay taşınmıyorsun ki bizde seneye tayinciyiz hayırlısıyla ama yinede evimin herşeyini aldım çok şükür
0 oy
(266 puan) tarafından
Tek dert bu olsa keşke kiralar uçuk bizde mecbur şuan oturduğumuz evden taşınamiyoruz tamm evin için büyük güzel rutubet filan yok ama bahçe katı olduğu için herkesin pisliği evimde bahçe yi yıkıyorum akşam olmadan kirleniyor pencereyi siliyorum dışarıdaki çocuklar şu atıyor yada üst komşum ne yapıyor anlamıyorum su geliyor üstten söylüyorum çocuklar yaptı diyor dışarıdaki pislik pencereden evin içine geliyor sineklik taktik ama tozlar hala geliyor giriş zaten merdiven altı sanki hepsinin ne desen koyuyorlar hamile halimle bugün girdim çıkardım temizledim düzenledim herşeyi ama ne yaparsam yapayım temiz kalmıyor bazen sinirleniyorum sonra tövbe ediyorum beterin beteri var diye buna da şükür sabır ediyorum kaç senedir seneye inşallah çıkarız anam ağladı temizlemekten ayyy duygularım depreşti:) bide bahçeme döktükleri mantar çorbasını hiç unutmuyorum unutmam da kim yaktı acaba :)
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Eşim normal fabrika ıscisi ama kiracıyiz aynı sizin gibi düşünüyorum bi çöp alaşım gelmio civimi çaksam ev sahibi kapının onu ne katar çok bunaldim Ev sahibiminden
0 oy
tarafından

Bence şükret ki hiç değilse düzgün bi dairede oturuyorsun bizde gurbetteyiz esim imam .. bağlasan durmicak evlerde kalıyoruz evlendiğimden beri görmediğim pislik böcek kalmadı. Keşke merkezde olsaydık da kaç para olursa olsun kira verip temiz bi evde otursaydim:angel: yinede çok şükür başımızı sokup uyuyabilcek bi evimiz varr 

tarafından
Urfa zonguldak bursa... köylerde kalmak zorunda olduğumuz için istediğin kadar rahatına düşkün ol canim olmayınca olmuyor iste
(620 puan) tarafından
Doğrudur canım, niye o kadar pis koylermis ki. Şansına kötü evler denk gelmiş galiba
tarafından
Canım köyde imamın evini kim umursar herkes kendine yapıyor bizde her taşındiğımız evi baştan aşağı yenileme imkanına sahip değiliz orasını burasını düzeltiyoruz oturuyoruz mecbur
(620 puan) tarafından
Anladım canım. Dilediğiniz gibi eve geçersiniz inşallah
tarafından
Amin inşallah canim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 390 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Elifmelek35 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 165 göst.
6 Ocak 2024 Aile kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy