0 oy
806 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar evlenmeden evvel okul okurdum ev işi bilmezdim annem de okula gitsin ev işi önemli değil diye öğretmedi toz almasını bile :) evlendikten sonra kalem gibi sarma saran turşu kuran kışlık hazırlayan sos reçel yapan iki dil bilen tahsilli evli çocuklu sarkık memeli birine dönüştüm :D sizde de benzer durumda olan varsa paylaşsın Gülelim bilgilenelim. 

15 Cevaplar

+1 oy
(964 puan) tarafından
Bendede tam tersi baba evinde her hafta yorulmadan hali cam kapı yapardım evlendim ayda bir bile canım yapmak istemiyo :D yemek desen karnım doysun bebek ac kalmasın modundayim:D
tarafından
demek ki baba evinde bi güç varmış zorlayan seni .ANNEN :D
(964 puan) tarafından
Annem daha yapma derdi bana onlari evden çıkarır mis gibi yapardım kiz şimdi kimse yok yapasimda yok :D
tarafından
ne karılar var :D
(7,411 puan) tarafından
Iyi benden bi tane daha varmis sukur :D
(964 puan) tarafından
Agatha ordaki enerji kaybolmuş bizde :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evlenmeden  önce bilip  yapmazdim  şimdi annem bike şaşırıyor 
(4,040 puan) tarafından
Senin gibi kinetik enerji barindiranlar var bı de cani isteyince herşeyi yapanlar  :D
tarafından
kadında potansiyel varmış yaparsam daha fazlasını isterler mantığıyla yapmamış :D
0 oy
(5,323 puan) tarafından

Okumuş ev karısıyam :Dovunmek gibi olmasın hep becerikliydim ☺️☺️

tarafından
Helal kız :D bi böyle olamadım.  Sonradan evrildim zorla ama
0 oy
(7,411 puan) tarafından

Bende tam tersi oldum :ermm:

tarafından
:D aniden baskın yapcam Tlc tv yi de getircem :D
(7,411 puan) tarafından
Ay Allah tan tlc ye çıkacak kadar degilim kiz:D
tarafından
Şaka yapıyorum kız :D yarın bismillah de kalk bi güzel temizlik yap farzetki ben gelcem yada önemli bi misafir gelecek bi bakmışsın ev miss ☺️
(7,411 puan) tarafından
Hahahah acayip gaza geldim hee. Valla temizlik gibisi yok gercekten. Ama iste icind3n gelerek yapilinca super oluyor. Zorla yapınca insanin icine bile sinmiyor.
Canim aslinda kalabaligim cok hele kizimda olunca esyalar iyice fazlalasti. Vestiyerimde yok eve oturmadan yatıracaktık kaynanam ne gerek var dedi kaldi ama olmuyor ya cocuk odasi camasirhaneye döndü nefret ediyorum hersey orda tikili bazen ates atip yakaaim geliyor.  
Coi sukur bu hafta olcu alindi cocuk odasina yukluk dolap girise vestiyer olacal ozaman super olacal insaAllah. Zaten bi guzel yerlestimi  rahat ederim.  :)))
tarafından
Hadi hayırlısı inşallah canım ☺️ bugünde sorular hep titizlikle alakalı yazmışsın ya hepsini de birtazecik anne sormuş dün çok iş yaptı galiba :D
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Kız nasıl oldu o ya. Ben iş yapmaya illet oluyorum yemek konusu tamam ama düzen hiç yok süpürür silerim ama düzenlemeye resmen direniyorum kaç yılda oldun boyle
tarafından
Kocam sayesinde. Bana dedi ki bu ne biçim yemek ve herkese de anlattı  :D şaka ile karışık.  Bana koydu tabi. Açtım tarif defterini denedim ha denedim. Olana kadar. Ortaya çok yemek çıkınca onu da okula götürdüm arkadaşlarıma ittirdim onlar zaten kötü olsa da yerler ziyan mı edeydim :D sonra sonra bir afete dönüştü masterchef oldum farkında olmadan.
(4,040 puan) tarafından
Ahahahaha evet okulda her türlü yeniyor yemek konusunda sıkıntı yok eşim çok sever ama düzen konusunda çok kötüyüm içimden bile gelmiyor çok yorucu bı iş her tarafı derlemek toplamak
0 oy
tarafından
Ayni bnde oyleydim evlenmeden once simdi her isi yaparim . Evli mutlu cocukluyum ama memikler sarkik degil:)))))(
tarafından
Aaaa onu demiycektin kanayan yaram o benim :D
tarafından
Memikler mi :))
tarafından
evet onların isimleri var ikizler :D canım memikolarım oğlumu besliyor şükür :D
tarafından
:))))
0 oy
(8,081 puan) tarafından

Yok ben hep hamarattim:P

tarafından
Helal kız gizoş :D senden de bunu beklerdim ahah
0 oy
(2,241 puan) tarafından

bekarken de ev isi yemek yapardım ama belli yemekleri yapardim birde hep annemle birlikte yapardik .okuldu is di derken cok vakit ayirmiyodum bunlara . simdi masallah cesit cesit dokturuyom :D

tarafından
Oooo aynı ben gibimsi :D
tarafından
Neymiş o belli yemekler. Dur tahmin edeyim makarna mı :D
(2,241 puan) tarafından
hahaha bildin makarna ve patates yemegi yapardim surekli :)))) simdi yapmadigim yemek yok
tarafından
Makarna ve türevleri :D peynirli makarna Fırında makarna filan.
0 oy
(48,668 puan) tarafından
benim.icimdeki hamarat hatun ölmüş yada yok heralde nedense evrim geciremiyo hep tembel ☺️☺️☺️
(48,668 puan) tarafından
oylede yasiyoruz boylede napalim ☺️
(7,411 puan) tarafından
Ikbalimm de benden :D ben bugun bi cok postta gömdüm kendimi ya ahahaha:D
(48,668 puan) tarafından
hoc mutevazi olamicam canim ☺️ pis degilim ama tertiplide degilim tamak evimi toplamaya calisiyorum ama dolaplarım hic düzgün durmuyor napayim ben dağınık seviyorum ☺️
(7,411 puan) tarafından
Aynen canim benim de en buyuk sorunum o zaten. Daginik olmasi. Bi guzel düzeltiyorum anam bi kac gun sonra sanki hic duzelmemis nefret ediyorum,:D bide kalabaligim cok dolabim yetersizdi. Bu zamana kadae hep o bahanemdi simdi ölçü alındı dolap ve vestiyer yapilacak. Umarim.benim icin milat olur ☺☺
(48,668 puan) tarafından
haha insallah canim. coraplar icin cekmeceye kucuk sele gibi naylonlaf.oluyo onlardan aldim esiminki düzenli benimkiler corba gibi ☺️
0 oy
(399 puan) tarafından
Bende ev kızıydım temizlik de en güzelini yapardım pasta kurabiye benden sorulurdu ama yemek sevmezdim yapmayı evlendim bi yemek.yapiyorum inanamıyorum.bunu ben mı yaptım kocam öyle yiyor ki  o kadar övüyor ki annem duysa diyorum zavallı kadın ona  arada yapardım  sorumluluk sahibi olunca öyle oluyor demek ki;))))
tarafından
Kız tarif ver bize de :) bi pasta börek olaylarını güzel yapamam sıradan olur nefes alsın yeter modunda :D
(399 puan) tarafından
Çok severim çok da güzel yaparım fotoğraf ekleyemedim  bugün şekerpare yapmıştım herkes  3 er tane yedi bi tepsiden bi tane bile kalmadı aýiptir soylemesi;) internetten bakıyorum severek yapıyorum canm tarif istersen veririm:)
0 oy
(2 puan) tarafından
Evlenmeden önce bi yemek yapardım yerken dişlerin eline dökülürdü çiğlikten , tuzundan yanar kavrulurdu millet su içe içe bi hal olurduk ama evlendikten sonra şükürler olsun baya bi ilerleme kaydettim şimdi rakip tanımıyorum kendime  iş başa düşünce herşey yapılıyomuş bacım 
tarafından
Zora gelince :D
(2 puan) tarafından
Aynen öyle :))
0 oy
tarafından
Becerikli usengecim ben
tarafından
O nası oluyormuş kız.  Bilirim ama nah yaparım gibi mi mesela :D
tarafından
Aynen öyle bilirim ama naaah yaparim:))
0 oy
(1,635 puan) tarafından

Bekarken de yapardım her işi. Amele gibi beni kullanırlardı. 

Evlendim yine aynı hem iş hem çocuk hem ev. 

Yaptığımı güzelde yaparım ama 

Evlenince ev süpürüp silmeyi ve ütüyü herife kaktırdım o yüzden biraz daha rahatım. 

Benim üniformaları bile eşim ütüler sağolsun :D

tarafından
ütüde ben de iyi değilimdir kız :D o ütücüde çalışmış zaten yapsam da beğenmez ben de ona kakalarım :D
(1,635 puan) tarafından
Ayy benim üniformalar kolay ütüleniyo ama eşiminkiler tam bi baş belası.
İlk zamanlar özenir yapardım ama sinir sahibi oldum eşime bıraktım ☺️
İki gaz veriyorum sen hızlı ve güzel ütülüyosun bak 10 dakikaya biter diye benim sazan hemen başlıyo ütüye
Ütü ve temizlik bilen koca iyidir boşver
Benim yaptığımı hele bi beğenmesin bi daha yapmam valla ☺️
0 oy
tarafından
Ben de okula gidiyordum annem hep yap öğren derdi yapmazdım şimdi neler yapıyorum neler bide kalabalık aileye gelin geldim köye gittiğimiz de tam 5 erkeğe ben bakıyorum yedi yirmi dört yemekleri gelen gidenin çayı herşeyi bende her sene melemen yapıyoruz yufka açıyoruz 25 kg kışlık bir sürü şey şimdi herşeyi yapa biliyorum çok şükür 
tarafından
hey maşallah kız

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 576 göst.
6 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 388 göst.
8 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 630 göst.
+2 oy