0 oy
409 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından

24 gün oldu doğum yaptım ama halen sütüm gelmedi ya bir damla geliyor baya şeyler de denedim en son elektrikli pompa da aldım uğraştım bir çay kaşığı bile çıkmadı anca üç damla pes edecem sonra bakıyorum tişörtümde bir iki damla süt damlamış hemen umutlanıyorum ama yine yok tamamen bırakırsam ne olur zaten yok tek iki damla o iki damla da gider mi şaştım kaldım 

image

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bol bol su içiyor musun canım günlük en az 3 litre içmen lazım helva ye bol bol bulgur pilavı tahin pekmez bunlar sütü artırır pompayla sıkma istersen bebeğin emsin canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebeğin emmiyor mu canim genelde emdikçe süt çoğalır 
(120 puan) tarafından
emiyor acıktığında boş mememi veriyorum emzik gibi çekiyor sonra basıyor ağlamayı mamayı veriypz
0 oy
tarafından
Kendimi gördüm  sende neler neler yaptim.süt arttirici damlalar caylar hastanede sagdik.ev icin elektrikli makine kiraladim manuel olan dan aldim yine olmayinca olmuyor 1 aydan sonra biraktim
(120 puan) tarafından
bunu birde çevreme anlatabilsem her ağzı olan bebeğini emsir yazık mama verme sağlıklı olmaz hasta olur bağışıklığı zayıf olur vicdan azabı çekersin herşeyi denedim gelmedi ben ne yapayım
tarafından
Bosver cevreyi bende elimden geleni yaptim olmayinca olmuyor
0 oy
(271 puan) tarafından
Sütün yoksa bile bebeği emzir bebek emdikçe gelir merak etme bebek emerse süt kanalları uyarılır ve süt üretmeye başlar 
0 oy
tarafından
Canım benim sütüm 4. Gün geldi ilk 3 gün göğüslerim boştu ama yinede düzenli 2 saatte bir her göğsümde 10 ar dkka sağdım süt gelmese de öyle öyle açıldı göğüslerim şimdide doldu taşıyor.

Sen pes etme sağ düzenli olarak birde güzel beslen incir havuç dere otu tahin bol sut yapar bol bol su iç bunlarında yaptiktan sonra gelmezse sıkma canını bebeginle güzelce ilgilen yapcak birşey yok
tarafından
Ayrıca ne çıkarsa da ver bebeğine anne sütünün bir damlası hile çok değerli
(120 puan) tarafından
yaptım canım hepsini yedim içtim ama olmuyor benimle doğuran arkadaşım kuzenim fazla geliyor diye buzluğa atıyorlar ben okadar istemiyorum günde bir defa gelse razıyım
tarafından
Olsun canım sıkma canını gelmedi diye stres yapma üzme k3ndini bu da etkiler belki gelmezse de moralini yüksek tut yapcak birşey yok sen iyi ol ki bebeğine iyi bak.
0 oy
tarafından
Canım var sütün biraz sabret. Zamanla olacak bir iştir bu. Bol bol su iç. Sıcak havlu uygula memelerine. Veya duş al masaj yap hep. Ve işin en önemli sırrı da emzirmek. Emmese dahi bebeği memeye daya. O da taze emmesi zayıf. Zamanla kuvvetlenecek. Sen memeni ver unutmasın. Strese girme umudunu yitirme. Süt yok azaldı filan gibi  olumsuz cümleleri kafandan çıkar. Inşallah düzelecek. Yılma güçlü kal. Yakın zamanda sorulmuş aynı postlara verilen cevapları mutlaka oku. 
0 oy
tarafından
Bunları kafanıza takmayın ben 5 ayrı makina denedim 1 çay kaşığı dahi sütüm çıkmazdı kızım 1 yaşında hala emziriyorum doğumdan 15 gün sonra emzirmeye başladım kızımı neler denedim ne kadar ağladım sütüm yok diye meğer yanlış tutturuyormuşum bebeği bi ebe yardımcı oldu hala emziriyorum ne gögüslerim dolar ne sağınca gelir hala 
0 oy
tarafından
Sezeryan doğumda malesef olabiliyor cnm eğer sezeryan olduysan eğer. 

Gelmeyen süt gelmiyo

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 43 göst.
15 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 37 göst.
14 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde M1e2l3e4k5 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 62 göst.
14 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (127 puan) tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,347 cevap

34,987 kullanıcı

...