0 oy
744 göst.
Diğer kategorisinde (430 puan) tarafından
Hanımlar dedem başını yesin çocuğun dedi oğluma daha 3 aylık bende sen kurban ol çocuguma dedim 

Annemde kızdı niye öyle dedin diyo insan yerine koydu konuştu diyo bende insan yerşne koyup konuştuysa maşallah allah sağlıklı sıhhatli büyüsün nazar değmesin diye bilirdi anne dedim bir anneye başını yesin çocugun demek ne yaa 

14 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Dedeler de kudurdu artık 
(15,710 puan) tarafından
Ya çok güldüm bu yoruma ☺☺☺
tarafından
Yalan mı ama kaynana elti bitti dedelere başladı
(430 puan) tarafından
Kız öbür dedem kudurmadı o çok iyi nasıl seviyor çocugumu telefondan
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Yaşlı işte tmm onun söylediği ayıp ama senin söylediğin dahada ayıp kocaman adam öyle söylenmez sonuçta o başını yesin dedi diye öyle olucak değil
(430 puan) tarafından
Ayıplanacak birşey değil canm torun ayrımı yapan birisi öyle olacak değil de güzel sözler varken niye öyle diyor
tarafından
O kötü söz söylüyor diye sende aynısını yaptın yani şimdi dedenden hiç bir farkın kalmadı
+2 oy
(229 puan) tarafından
Yaşlı mi deden yaşlıda ne dediğini bilmiyordur bir yerden sonra çocuktan beter oluyorlar sen ayıp etmişsin dedeye öyle denir mi nue öyle diosun dede dua et deseydin
(229 puan) tarafından
Sen yine de saygılı ol bugün var yarın yok benim babannemde diyor basan gara gele die bende sinirleniyorum ama yaşlı die bir se demiorum
(430 puan) tarafından
Ben saygısızlık yapmadım da cnm ama büyük büyüklüğü bilsin küçükde küçüklüğünü ama denmez o laf yani
(229 puan) tarafından
Kiz benimki Allah ala bile dio
(430 puan) tarafından
One kız
(229 puan) tarafından
Allah aalsin yani ölsun
+1 oy
(2,633 puan) tarafından
Hahahaha ne komik kız buna mı kızdın :D
(430 puan) tarafından
Kızarım tabiki canım ben çocugumu ne zorluklarla doğurdum size denilse kızmazmısınız zorunuza gitmez mi
(2,633 puan) tarafından
Yani ben bu kadar takılmam :) güler geçerim :) senin de toprağın bol olsun dedeee derim :)
+1 oy
(439 puan) tarafından
Kiz aman yaşlı işte ha ne diyesin adama 
(430 puan) tarafından
Ama canın 3 aylık daha dede sonuçda maşallah demesi lazımken başını yesin diyo zoruma gitti
0 oy
(759 puan) tarafından

Anlamı ne ki ...:angel:

(2,633 puan) tarafından
yani başını ağrıtsın, sessiz olmasın, sesli olsun, hu yüzden başın ağrısın demek
tarafından
Oyle degil basini yesin demek ölumune neden olsun demek seni öldursun gibi bisey
0 oy
(3,036 puan) tarafından
O ne demek ki valla anlamadım basını yesin ne demek başına bela olsun demk mi
(430 puan) tarafından
Yani öyle demek denilecek laf mı bu
(3,036 puan) tarafından
Hayırlı evlat olsun diye dua edeceğine yaşlı başlı adam dediği lafa bak ya bu yaşlıların dilinin kemiği yok valla
0 oy
tarafından
Bence dedene karşı yaptığın hiç hoş degilz yaşlılar bazen ağzından çıkanın farkında değildir ,

Ama dedene sen çocuğuma kurban ol demek çok yanlış , her ne olursa olsun senden epeyce yaşça büyük bir insan ,  
tarafından
Çünkü cogu yaşlı çok sert çok kırıci konuşuyor , istesende onları değiştirmek zor ,
tarafından
Aynen aksi ihtiyar kelimesi burdan geliyor iste hepsi oyle cunku
(430 puan) tarafından
Ben onun yüzüne bakmıyorum ki zaten hiç dedelik görmedim zaten bi noktada da bardakta taşıyo birisi sana desin bakalım seninde zoruna gider sende başka şeyler dersin
tarafından
Dedem dese hic zoruma gitmez duymazdan gelirim yada dede niye oyle dedin derim
Belkide biseye kizmis demistir neden oyle dedi
(430 puan) tarafından
Yüzümüzü görmüyo ayrım yapıyor küçükken işlerini yapmazdım tarlaya gitmezdim 8 9 yaşındayken okullar tatil olunca köye tarlaya götürürlerdi ablamlar giderdi ben gitmezdim o yüzdenn ayrım yapıyor iş yapmaya güçüm yetmezdi zorla çalıştırırlardı şimdi ise ablamlarda keşke bizde gitmeseydik diyorlar gaddar birileri işlerini yaparsan senden iyisi yok ama yapmazsan dünyanın en kötü insanısın
0 oy
tarafından
Yaşlıların çocuklardan farkı yok. Bişeye kızmışki öyle ddemiş 
(430 puan) tarafından
Sofrada canm görüntülü aradım annemi dedemde yemege gelmiş köyden annem çocugumu gösterdi hemen başını yesin çocugun dedi
0 oy
(119,340 puan) tarafından
Kiz buna kizma yaa keşke dedem banada dese sagol allah razi olsun dede de üzme sakın
0 oy
(25,224 puan) tarafından
O ne demek kız 
(430 puan) tarafından
Beddua ediyo
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Sen iyi demişsin ve az bile demissin ki ... Başını yesin demek çocuğundan bul diye beddua resmen .. 
(430 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm saolsın zorluklarla dünyaya geliyo sonuçta çocuklarımız
(4,961 puan) tarafından
Tabiki de canım herkes konuştuğuna dikkat etmeli cevabını alınca zorlarina gidiyorsa
0 oy
(48,690 puan) tarafından
lutfedip konusmasi buysa artik bilemiyorum 
(430 puan) tarafından
Aynen yaşlılar iki dua ediyim sevab kazanıyım derken bizimki günah kazanıyım diye uğraşıyo
(48,690 puan) tarafından
annenin babasi mi babanin babasi mi canim
(430 puan) tarafından
Annemin babası
Babamin babası asla öyle şeyler demez 22 yaşıma geldim hiç kötü laf söz duymadım
0 oy
tarafından
Aman he dede he deyio geceydin kız niye kavga ediyon anlamazki yasli
(430 puan) tarafından
Canım 22 yaşındayım hala hakaretli sözler duyyorum evlendim gittim hala sözler bende bir yere kadar ama nasıl he deyip geçeyim ki
tarafından
Öylede laf anlamıyor yaşlılar kuduruk olmuşlar canim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 388 göst.
1 Haziran 2020 Diğer kategorisinde UTKU-UTKU (670 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 268 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu

380,078 soru

11,377,807 cevap

34,864 kullanıcı