0 oy
531 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,261 puan) tarafından
Kizlar eşim adliyede çalışıyor hakimi pozitif çıkmış. Sağlık ocağı aradi 2 hafta karantinaya girmesini söyledi. Ama belirti olmadıkça test yapmazlarmış. Çok saçma değil mi belki eşim belirtisiz atlatacak 80 günlük bebeğim var anne babalarımız yaşlı engelli görümcem var onlarla nasıl görüşebiliriz ki boyle 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
2 hafta görüşmeyin canim nolur nolmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Halsizim tad alamiyorum kemiklerim ağrıyor desin çevrem hep boyle soyliyerek yaptirdi hepside pozitif cıktı bi belirti gostermediklerine ragmen 
(2,261 puan) tarafından
Sağol canım öyle yapsın. Belki onda belirti olmaz ama başkasına geçer Allah korusun o kişiye bir şey olur vebali çok buyuk
0 oy
(100 puan) tarafından
Bel ağrısı, burun tıkanıklığı baş ağrısı var deyip gitsin yaparlar hemen testi karantinada olduğu için önce 112 yi araması gerekiyor. Geçmiş olsun
(2,261 puan) tarafından
Sağol canım öyle yapsin
0 oy
tarafından
Canm hastaneye gitcek temas var diycek mesela halsizim diycek öyle yaptırcak başka türlü beklemekle inan varsa zorlaşır inşallah  yoktur
0 oy
tarafından
Sizde görüşmeyin canm her ihtimale karşı
0 oy
(13,807 puan) tarafından
Arayın ambulansı böyle böyle durum var 

Eşin de desin halsizliğim var arada öksürme oluuor hemen geliyorlar 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Karantina demek kimseyle görüşmemek demek zaten. 

14 gün ne kimseye gidin ne kimseyi kabul edin. Alışverişe bile çıkmamalısınız. 

Ya eşinde virüs varsa ve başkalarına bulaştırırsa 
(1,635 puan) tarafından
Yani iyileşme gerçekleştiyse 14 günde bulaş olmaz. Ama 2 ay boyunca iyileşememiştir dediğin hasta o yüzden tedbir almıştır yada korktuğu için öyle yapmıştır.
Kuluçka dönemi 14 gün ve kuluçka döneminde belirti göstermeyen hastalar eski yaşamına dönebiliyo.
Eniştemin annesi 3 hafta hastanede yattı ve sonrasında iyileşti diye evine gönderildi. Eniştem falan tedbir almadan yanına gidebiliyor.
Aslında bu bağışıklıkla alakalı bi durum. Kimisi 14 günde evde iyileşiyo kimisi aylarca hastanede yatıp iyileşiyo kimiside ölüyo ne yazık ki.
Ben hemşireyim ve hemşire arkadaşın kaynanası covid oldu biz baktık ve şuan taburcu oldu. Hemşire arkadaşın 2 küçük çocuğuna bakıyo.
Yani iyileşme olduktan sonra bulaş ortadan kalkıyor denilebilir
(2,261 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(1,635 puan) tarafından
Bişey değil canım.
Yani eşinde bi belirti olmadıkça test yapılmaz 15 20 gün uzak kalın hala bi belirti yoksa ya hiç bulaşmamıştır yada bulaştıysa bile o zamana kadar atlatmış olur ve size bulaştırmaz.
Geçmiş olsun inşallah yoktur eşinde de
(2,261 puan) tarafından
Inşallah canım sağol
(1,635 puan) tarafından
Bişey değil canım
0 oy
(778 puan) tarafından
Aynn cnm yapmıyorlar çok saçma bencede ama öyle bı belirti var deyip gideceksiniz  cnm
0 oy
tarafından
Karantinaya alın demiş zaten. Bu demek oluyor ki kimseyle görüşmeyecek. Evden cıkmayacak 2 hafta. Ne grüşmesinden bahsediyorsun hala
(2,261 puan) tarafından
Biraz kitap okumanızı ya da paragraf testi çözmenizi öneriyorum. Zaten 10 gündür eşim karantinada çocuğunu bile görmedi anlatmak istediğim 14 günden sonra belirti yok deyip o işe dönecek ve ben eve dönecem vs ama eşim belirti olmamasına rağmen pozitifse ve bulastirirsa diyorum. Çünkü herkeste belirti gostermiyor
tarafından
Evet herkesin kitap okuması lazım. Anlamak kadar anlatmak da önemli. Açıklayıcı yazmamışsın ki böyle yazsaydın ben boyle yazsaydım saçma olurdu. Açıklamandan karantinanın bittiğini anlayamam benim cahilliğim sorry
0 oy
(14,846 puan) tarafından
Zaten görüsmemeniz için o karantinayı veriyorlar canım. Belirti yoksa test yapılmıyor 
(2,261 puan) tarafından
Cnm 10 gün oldu görüşmüyoruz. 14 gün de görüşmeyiz ama ben sonrasından korkuyorum. Belirti olmasa da pozitif olanlar var diyelim ki pozitifse ve belirtisi olmasa ben sonuçta dönecem eve 14 gün sonunda o işe baslayacak
0 oy
tarafından
Benım esimde arkadasında cıktı cnm  14 gün karantınada evdeyız 1 hafta oldu bugun test yaptılar negatif cıktı bi belirtimiz yok 4 yasında bi kızım bırde 2 aylık kızım var 1 hafta daha bekleyecgeız ve bi daha test yapılacak hemen test yapmamalarınjn sebebi 14 gün kulucka süresi varmiş o yuzden bekletıyorlar 9 10 günde belirti veriyormus 
(2,261 puan) tarafından
Canim bizim bugün 10. Günümuz :( Belirti yoksa teste gerek yok dediler
0 oy
tarafından
Bizde görüşmedik kimseyle kaynnamlarla falan 
0 oy
(4,671 puan) tarafından
Canim karantina sürecinde görüşmemeniz gerekiyor. İnşallah bişey yoktur ama yine de tedbirli olmak lazım. Kimseyle görüşmeyin esin yardimci olur sana bebek konusunda.
(2,261 puan) tarafından
Canim ben de eşimin yanında değilim 10 gün oldu eşim kimseyle görüşmüyor zaten. Ama ben 14 günden sonrasından korkuyorum bazılarında belirti yokken pozitif oluyor ya 14 günden sonra o pozitifse bulaşır yine
(4,671 puan) tarafından
Bilemedim ki canım ya.bi kaç gün daha görüşmeseniz acaba o sürede hastalığın bulaşma riski biter mi?
0 oy
tarafından
Görülmeyecek zaten evden çıkma demek bu demek kendini izole etsin başka odada kalsın 
(2,261 puan) tarafından
Ben o gün çıktım evden canım zaten annemdeydim geri dönmedim. 10 gün oldu ama benim korkum pozitif olup belirti göstermeyeler var şimdi belirti olmaz 14 günden sonra normal hayata döner ve bulastirirsa.
tarafından
Kuzum 14 günden sonra geçiyo ztadn bulaştırmaz
0 oy
tarafından
Kaynıma yaptılar çalıştıgı yerde çıkınca binadada 3 küçük bebek var hastaneye gitti yaptırdı 
(2,261 puan) tarafından
Eşimin 10.günü belirti yoksa yapamayız dediler
0 oy
tarafından
Benim esim pozitif ciktigi icin test vermeye gittim hicbir belirtim yok diye test yapmiyolardi esimin pozitif diye yaptilar sonuc benim de pozitif cikti. Hic belirti gostermeden hasta oldugunu anlamayan cok insan var isyerimde pozitif cikan var onunla temas ettim desin test yaparlar ya da yapmiyolarsa esin 2 hafta ayri odada yatsin bebegine yaklasmasin hic belirti olmazsa bulasmamistir sanirim
(2,261 puan) tarafından
Aynen canim ben de ondan korkuyorum. Hakîm bey rica etmis hatta benim pozitifti arkadaşa yapar mısınız diye belirti olmadan yapamayız demişler. Bugün 10 gün oldu işte kimseyle görüşmedi ama 14 günden sonra belirti olmamasına rağmen pozitifse bulastirmaz mı yine
tarafından
Tasiyici bile olsa bence bi kere de olsa kendini belli eder doktor degilim sadece kendi deneyimlerimi soyluyorm benim esim daha agir atlatti ben daha hafif atlattim ama bi kere atesim cikti bi kere de basim agridi ama onda cikmasaydi ben asla gidip de test yaptirmazdm cunku hicbiseyim yoktu onunkini de basit bi soguk alginligi sandik ama doktora gider gitmez sürüntüornegi aldilar pozitif cikti
(2,261 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(1,423 puan) tarafından
Canım çıkmayın dışarı bizim de başımızda var belirti yokken test yapılınca negatif çıkıyor bizimde şuan negatif ama pozitife dönebilir o yüzden karantinaya alıyor belirti olursa ateş öksürük gibi gelip size de yapacaklar testi. Önce bende anlam veremiyor dum hemen niye test yapmıyorlar diye kendimde gördüm hak veriyorum şuan
(2,261 puan) tarafından
Bizim 10.gün canım. 14 günden sonra belirti olmazsa ama yine de pozitifse bulaşırsa diye korkuyorum
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Aynı şekilde eşimin iş yerinde de oldu birisinde. Derhal sağlık ekipleri gelmiş yanında çalışanlarla eşim dahil test yaptılar hemde eşimde hiç bir belirtisi yokken. Şuan da testi bekliyoruz bakalım Allah'tan hayırlısı. Ama senjn eşine de yapmaları gerekiyor kimi insan ayakta atlatabiliyor ama mutlaka test olunması gerekiyor. Herkese bulaşma ihtimali söz konusu.
(2,261 puan) tarafından
Aynen oyle bugün 10.gün iste sordu belirti yoksa yapamayız demişler
(1,071 puan) tarafından
Allah hayırlısını nasip etsin canim

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 592 göst.
2 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Hilal44 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 843 göst.
19 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde S.polat (618 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 320 göst.
14 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Lazina54 (318 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 99 göst.
28 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 12345ebe (876 puan) tarafından soruldu

396,430 soru

11,858,400 cevap

35,956 kullanıcı

...