0 oy
442 göst.
Aile kategorisinde tarafından

1 Ay sonra 2 yaşında olacak birseyi getir ver dediğimde yapmıyor ya beni dinlememek için başka şeyler yapio sesler cikariyir bu normal mi nasil öğretebilirim siiznkiler nasıl <3

9 Cevaplar

0 oy
(3,532 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
16 aylik getryo ne desem

Basta getir faln dye hiç alıştırmadın mi canım  ondan olabilir 
tarafından
Aynen alistirmadim  canım ya suç benim  ondanmidir
(3,532 puan) tarafından
Hiç demeyip yeni başladıysan gayet normal. Isimlerini söyleyerek şunu getr bunu getr faln de sürekli alışır
tarafından
Tamam kuzum Allah razı olsun yorumun için
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Yapması lazım, aslı da kızım, yerde bişey alıyor tam yıyecek anneye ver diyorum verıyor 1 yasında  babaya da aynı şeyi yapıyor mu 
tarafından
Ay maşşallah ya inş bir sorun yoktur ne bilim  aklıma takılıyor
(3,669 puan) tarafından
Her bebek aynı degil cnm sen aliştır doktor dıyordu oyuncakları toplamayı falan ogretın zamanla ogrenir
tarafından
Inşallah canım biliyorum her bebek farklı ama insan istiyor yapsın diye
(3,669 puan) tarafından
İnşallah yapacak merak etme
tarafından
Inşallah canisi Allah razı olsun desteğin icin
0 oy
(879 puan) tarafından
2 yaşa girmeden sendromuna mı girdi acaba 
tarafından
Yok ya sallamıyor  gibi bilmiyorum inş bor sorun yoktur
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Her  bebegin gelisimi farklidir anormal gozu ile bakmayin veya neden niye diye sorgulmayin bence

2 yasindaki bebekten birsey beklemek yanlis zamanla kendisi farkına varip haraket edecektir sadece sizin göstermeniz kafi..

tarafından
Ay inşallah öyledir bir sorun yoktur canim
(27,336 puan) tarafından
InsAllah ehvam yapma
tarafından
Denerim yavrum
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Bnki 11 aylık ver diyorum veriyo sonra oyun yapıyı geri çekiyor gerçi her bebeğin gelişimi farklı ondan da olabilir 
tarafından
Ay maşşallah ya bilmiyorum ki bu çocuğun herşeyi geç oluyor galiba inş bir sorun yoktur da
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Canım Baska bebeklerle kıyaslama bebegini her bebegin gelişimi farklı. Benimkide daha kucuckken cin gibiydi. Ama cok gec konustu. 
tarafından
Kız-erken konuşmuşya  zaten yani bize gore
(1,094 puan) tarafından
Bir bucuk ta anne baba mama filan dedi yavrum oyle cumle kurmadı
tarafından
Cümle me zaman kurdu canım
(1,094 puan) tarafından
Valla canım 2 vardı herhalde cokta hatırlamıyorum onu
tarafından
Ya benimkide kursa keşke özel olarak şunu yaptım oldu dediğin bisey varmi
0 oy
(15,597 puan) tarafından
Benim 19 aylık neden dilimi. Kullanıyor anlıyor ama dede mama baba nene dışında  bişey demiyo normal dediler bilemedim bende 
tarafından
Bizimkide suya meme diyor acıktığını  anlayamıyorum mama demiyor birde ben kucukten  alistirmadim getir demeye falan sen diyor muydun kucukken
(15,597 puan) tarafından
Yok demedim hiç genelde bana ver deyince anlıyor otur desem.oturuyor gel dönüyorum delir elimi tut deyince tutar kelimeler.sesler söylerim hıı der sadece
tarafından
Işte alışamadığı için sanıyorlardır belki bende denedim kucukten ya malesef benimki bir dışarı  gitce  zama  gelir elimi  tutar onun dışında kendi kafasına göre takılıyor hiçbişey yapmıyor ya
(15,597 puan) tarafından
Acele etme ama sürekli de konuş
tarafından
Kuzum hiç dinlemiyor beni ya çok zor bir cocuk
0 oy
(6,360 puan) tarafından
20 aylık 14 aylıkdan beri getirir ne istesem 
tarafından
Ne güzel valla kiz erkek
(6,360 puan) tarafından
Erkek canm
0 oy
tarafından
16 aylik neyi istesem getirir kapiyi ort derim örter kumandayi babana ver derim verir otur derim oturur elleme cıs derim ellemez hadi yat derim yatar yani dinler bir doktorami gotursen acaba canim 
tarafından
Maşşallah canım çok.sevindim senin adına çok özeniyorum senin gibilere konuşması için götürdüm doktor erkek çocuğu geç konuşur normal dedi canım bilmiyorum ki
tarafından
Doktor oyle dediyse normal canim benim yegenim 4 yasinda ogrendi konusmayi su bile demezdi sadece amne baba derdi susadigi zaman muslugu aciktigi zaman agzini gösterirdi evet erkek cocuklari genelde gec gelisiyor malesef benimkide erkek yegenimde erkek her bebisin gelisimi farkli birde ben mesela agliyor mutfaha gidip en basindan belli sumu istiyorsun annem aaa mert su istiyor gibi onun su oldugunu belli ediyorum mesela eline kumandayi aliyor bu ne annecim kumanda kumanda diye sarki seklinde söylüyorum bu ne diye ben sordukca simdi alissa anni bu ne diyor resmen çünkü eline ne alsa bu ne oglim deyip ismini elimle alkis calarak söylüyorum mesela banyonun kapisina gidiyor mert bıcı bıcımi istiyormuş bıcı bıcı diye dans ederek bir yandan alkis yapiyorum bu sekil cok cabuk kavriyorlar eline birsey aliyor anneye ver hadi diyorum veriyor aferin ogluma diyip alkisliyorum oyle bir şımarıyorko anlatamam:))) sende bu sekil dene istersen canim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 176 göst.
21 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 157 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde Ykta.16 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 149 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 300 göst.