0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Ya pirincim yapragım çok güzel pisiyor sıkı ve incecikte sariyorum ama ici pek lezzetli olmuyor bide ben iç malzemeyi tavada kavuruyorum siz nasıl yapiyorsunuz :)

27 Cevaplar

0 oy
(3,136 puan) tarafından
Soğan (bol olunca lezzetli olur) 

Sarımsak

Domates

Pul biber

Maydanoz

Nane

Karabiber 

Et

Nâr ekşisi 

Çok lezzetli olur. Çiğden yaparım. 
(3,136 puan) tarafından
Bir de salça :) yazmayı unutmuşum
-Reklam-
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ben çiğden koyarım pirinç kıyma karabiber salça tuz limon bir de biraz ince doğranmış domates soyulmuş ama. 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Domates rendeleyip soğan doğruyorum, kırmızı biber ekleyip kavuruyorum, kavrulduktan sonra önceden ıslattığım princi ilave ediyorum karıştırıp biraz tuz ve kuru nane ilave edip söndürüyorum.Teker teker sıkıca sarıp diziyorum , dizdiğim tencereye beline kadar su ekleyip yaprakların rengi değişene kadar kaynatıyorum 
0 oy
(193 puan) tarafından
Lezzetli bir iç tarifi vereyim sana. Kıyma pirinç 1 büyük kuru soğan rendesi 2 diş sarımsak rendesi domates salçası biber salçası bir kaç tutam maydanoz doğra tuz karabiber pulbiber birde bol yağ 
0 oy
tarafından
Taze kekik, maydonuz veya taze nane dograrim bazen reyhan da dograrim
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Nane domates bulgur pirinc isot et tavuk kusbasi dogranmis halde salca karabiber zeytin yagi limon suyu sogan sarimsak yesil sogan maydanoz çok çok azda tavuk butonu koyuyorum kocaman düşüklüğü yiyip bitiriyorlar
0 oy
tarafından
1 bu bardağı Pirinç, 1 domates, yarım su bardağı yağ, maydanoz, büyük boy soğan, 2-3 yemek kaşık salça, bi diş sarımsak, bi yemek kaşığı nane, tuz, 1çay kaşığı karabiber, yarım çay kaşığı kimyon

On numara bi iç dene mutlaka 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 118 göst.
21 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
2 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,729 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (420 puan) tarafından soruldu

379,728 soru

11,367,286 cevap

34,850 kullanıcı