0 oy
289 göst.
Diğer kategorisinde (1,426 puan) tarafından
Kızlar kızım bugün 9 ay asi si oldu eve geldim bi sorun yoktu asi dan 2 saat sonra vücudunun her yeri kip kırmızı bebek benek oldi acaba asi alerji mi yaptı yediği bir şey yapamaz çünkü sürekli yediği şeyler den yedi korktum biraz da tüm vuducini sardı doktora gidecektik sonra biraz bekleyelim dedi babam bilmiyorum iyi mi ettim kötü mü ağlamasi yok oynuyor gülüyor yani her gün ki hali 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,292 puan) tarafından
Bana ebe aşıdan sonra 1 hafta içinde döküntü olabilir korkma geçer demişti. Normalmiş yani korkmamalısın 
(1,426 puan) tarafından
Oh ozaman bi rahatladım bana hiç bir bilgi vermedi ***** kadın size de tek bir kolundan yaptı dimi aşı oda kızamık aşısı zaten
(1,292 puan) tarafından
Evet sadece kızamık aşısı.
-Reklam-
0 oy
(44,604 puan) tarafından

Ayy hic bilgim yok canim yaaa bizimde 7 ekimde 9 ay asisi :ermm:

(1,426 puan) tarafından
Inşallah bilen biri çıkar ya korktum hiç böyle olmazdı o kadar asi oldu
(44,604 puan) tarafından
Kizz sen ole dedin bende simdiden korku basladi surda beklim:(
0 oy
(816 puan) tarafından
Saglık ocagındakı hemsıreyı arayıp soyleseydinn keske bı bılgı verırdı
(1,426 puan) tarafından
Kız aradım bakmadı ki zaten kendi ebeniz yoktu izindeymiş dıger bi hemşire vardı O yaptı
(816 puan) tarafından
Anladım canım gecmıs olsun yarına gecmezse gotur alarjı yapmıstır buyuk ıhtımal
0 oy
(128 puan) tarafından
Alerji yapmiş cnm acile git bir iğne  vuracak gececk inş
(1,426 puan) tarafından
Ya iğne mi vuruyorlar hatta istersen fotoğrafını atayım mi
0 oy
tarafından
Yumurta alerjisi var mı bebeğinin
tarafından
Bugün biyerde gördüm de yumurta alerjisi olan bebeklere 9. Ay aşısı vurulmuyormuş acaba dedim ondan mı aşıya alerji yapmış o zaman sabah ara istersen sağlık ocağı hemşirenizi
(1,426 puan) tarafından
Bizzat kendim giderim ama bana kizamok asi si yapacaz dedi tek koldan vurdu
(1,426 puan) tarafından
uyudu şimdi ama ağladı uykusuzu du uyudu
tarafından
Geçti mi kızarıklığı belki sabaha geçer
(1,426 puan) tarafından
Yatırırken aynıydı
0 oy
(42 puan) tarafından
Canım aşı alerji yapabiliyormus sanırım. Bize ebemiz ve çocuk doktorumuz yumurta beyazı ver getirmeden önce dediler. O şekilde alerjik bir durum olup olmadığını anlarız dediler.
(1,426 puan) tarafından
Bana gelen her doktor sorumsuz hemşire de öyle napcam peki şimdi
(42 puan) tarafından
İstersen bı doktora götür canım. Bende bilemiyorum bu durumda ne yapılır
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Kuzum bize ebe kızamık gibi benek benek olabilir demişti 9. Ay asisinda korkucak bişey yok.byine de geçmezse sabah ebeyi ara istersen
(1,426 puan) tarafından
Inşallah geçer bie şey olmasında tüm vücudunu sardı korktum kızamık aşısı oluyor dimi tek koldan vurdu
(1,794 puan) tarafından
Evet canım eğer yumurta alerjisi yoksa korkma
(1,426 puan) tarafından
Yok çok şükür ya 6 aydan beri veriyorum
0 oy
(1,426 puan) tarafından

image

kızlar böyle pek belli değil ama vücudunda daha fazla var ve kırmızı 
(128 puan) tarafından
Alerji canm simdi gidebiliyorsan  götür  iğne vursun geçer  rahatta uyur
(1,426 puan) tarafından
Sabah gittim damla verdi sabah akşam bide krem verdi alerji dedi
(128 puan) tarafından
Korkma canim geçer .Rabbim sifa versin ınşallah  bizim de serum da oyle olmuştu gece 2 de özel  hastahanenin aciline gittik hemen iğne  vurdu sabah kalktik birşey  kalmamişti.Rabbim size bagislasin
(1,426 puan) tarafından
Sabah da kalktığında benim kızımda da kalmamıştı sadece bi sırtında filan vardı ama şükür geçmişti doktor da olur öyle dedi
0 oy
(501 puan) tarafından
Yumurta alerjisi filan var mi
(1,426 puan) tarafından
Yo çok şükür hiç bir şeyi alerjisi yok kızımın 9 aylık 6 aydan beri yer
0 oy
tarafından
9. Ay aşısı hangi aşı oluyor bizi 9.cu ayda sadece arayıp kansızlık var mı baktırdınız mı diye sordu ebe ve kilosunu sordu sadece ama aşıya çağırmadı acaba bebeğimde süt alerjisi var ondan mı çağırmadı. 
(1,426 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ki bugün kendi ebemiz yoktu diğer hemşire yaptı kan alıcağını bile demedi vurdu 11 aralıkta getir dedi yaşına girince asi si var dedi vurduğu dozu karta bile yazmadı umursamadi
tarafından
Ne umursamaz bir ebeymiş bizimki benim kızımın kansızlığı en alt sınırda olduğu için her ay bakılıyor ondan arayıp soruyorlar
0 oy
(3,836 puan) tarafından
yumurta beyazı var diye biliyorum o aşının içinde. kızım alerjik bi bebek ve korka korka yaptırdım o aşıyı. bizde hiç bi sorun olmadı çok şükür. ama geçici bi durum da olabilir tabi
(1,426 puan) tarafından
Ama kızım 9 aylık 6 aydan beri yumurta veriyorum biraz sulu seviyor yumurtayı içine ekmek doğrar veririm bazen beyazı kaçıp yanlışlık la yediği de oldu ama ozaman bir şey olmadı hatta ben korktum yaşına kadar yenmez doye ama şükür bir şey olmamışti
(3,836 puan) tarafından
geçici bi durumdur o zaman canim yine takip et tabi geçmiş olsun
(1,426 puan) tarafından
Inşallah ya aklım çıkcak bu kız büyüyene kadwr

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 313 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
19 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 235 göst.
0 oy
5 cevap 153 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu

377,321 soru

11,291,695 cevap

34,708 kullanıcı

...