0 oy
512 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kizlar dun anneanem vefat etti birden hastalandi kustu öldü hic beklemiyorduk cok zor ALLAH kimseye yasatmasin :'(ddungece köye gittik sabaha kadr korkudan yatamadim sanki etrafimdaymis gbi hissettim simdi eve geldim tuvalete gitmeye bile korkuyirum ölüm ne kadar da korkunç degilmi gündüz fazla korkmuyirum ama gece cok kötü korkuyorm nasil yenerim korkumu :'(

18 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Rabbini bilen korkmaz canim ölümden hepimizin gideceği yer orası Rabbim imandan ayırmasın hayırlı ömür hayırlı ölümler versin  başınız sağolsun Rabbim sabırlar versin 
tarafından
Sagol canm ALLAH razi olsun orasi oylede gunahksr biri olarak ölmek istemem
-Reklam-
+2 oy
(468 puan) tarafından

Canım yakınımda biri oldüğü vakit bende çok korkarım geceleri sanki yanımdaymış gibi bir his gelir bana.Bir kersinde köydeydim bi köylümüz öldü kefenleyip akşama camiye götürdüklerini gördüm lavaboya gitmekten korkuyordum:woot:

tarafından
Aynen anlattığın hisleri yasiyirum 1 hafta 10 güne kadr kendime gelemiyirum
+2 oy
tarafından
Basin sagolsun. Allah sabir versin.Kalp krizi mi gecirdi. 
tarafından
Yok canm hic sebepsizce ihsal kusma oldu 2 gün aksamindada öldü nenem benm
tarafından
Kiz ben ne okuduuummm. Aman Allah korusun.
+2 oy
tarafından
Ölümden mi korkuyorsun ruhtan mi anlamadim canim. Bu konuda söylenecek çok şey var ama senin sürekli zikir halinde olman lazım vesveseye yer vermemek için bu iman zayıflığından kaynaklı zaten geldik gitmek için korkma dua et Allah'ım hayırlı ve kolay ölüm ver yataklara düşürme kapılara baktirma eskiler dermiş 3 gün yatak sonra toprak en önemlisi imanla gocmeyi nasip et diyerek dua et ... Ölüm çok yakınına Ve aniden gelmiş her ölüm zordur ama beklenmedik olunca böyle şeyler normal önce bunu kabullen zikir halinde ol ölümden değil imansız ölümden kork canım herşey senin kuruntularin bunlarla baş etmenin yolu okumak öğrenmek inanmak Allah'ı daiima anmaktan geçer 
tarafından
Zaten bende ondan korkuyorum imanlibi sekilde olmeyi nasip etskn rabbim 1 haftadır csrsaf aldim giyiyorum yüzüm tek acik şuan rabbim kalbimzime iman ve merhamet versin
tarafından
Yani bizler aciz kullariz namaz imanın ve İslam'ın şartlarını tam anlamiyla yerine getiriyor  olsak bile ölümden korkmuyorum ben imanliyim diyemeyiz dedirtmesinde Allah onu geçiyorum ama arkandaymis hissi tuvalete giderken korkman falan bunlar tamamen senden kaynaklı bolca Felak nas oku ve okuyunca her türlü kötü şeyin senden uzak olduğunu düşün inan gerekirse ışıkları yaka yaka her kuytu köşeye arkana bak emin ol seni takip eden birşey yok. WC girerken destur de  korkunu bastır fırsat verme vesveseye
+1 oy
(580 puan) tarafından
      Dualarla 
+1 oy
(1,403 puan) tarafından

Kız ölümden korkulur mu o hayatın en büyük gerçegi ben babamıda babaannemi de morgda indim son kez öptüm yıkamalarına girdim bende su tuttum hoca kefenlerken yardım ettim en son bir sarıldım yine tabutuna koyduk gömdük mezarının dibine girip kürekle toprak bile attım üstüne :'( mekanları cennet olsun

tarafından
Senncok cesursun canm MAŞALLAH benm ödüm kopuyor
(1,403 puan) tarafından
Nolcak ya :/ benimde eskiden ödüm patliyordu acayip korkuyordum ama o an gelince bir tuhaf hissettim sanki ölüm benmde icimden gecmişti garip bir his korkulacak birşey yok aslinda uyuyor gibiler zaten insanı asıl korkutan ölüler degil aslinda o anın havası atmosferi
+1 oy
(9,651 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin.. mekânı cennet olsun 
tarafından
Amin canm insallah sağol
0 oy
tarafından
Canim yakinindan biri tanidik ölünce insan dahada bir kötü oluyor cenazenin her aninda orda oluyorsun ve ister istemez etkileniyorsun benimde dedm vefat ettiginde öyle olmustum cenazesinde yüzünü açıp baktim hic korkmadim ama sonra eve gelince belli bir süre ürperti oldu ama zamanla geçiyor bol bol dua et atlatırsın insallh
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Rabbim mekanını cennet eylesin insAllah 

Korkma bolca oku

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım..  sürekli dua et. Zamanla geçer insaAllah.  Aslında korkacak birşey yok da işte.
0 oy
(112 puan) tarafından
Doktorlar ne dedi canım ölümüne beyin kanaması falan mı cok korktum ya bende de ishal mide bulantısı var kardeşimde dün oğlum kustu 2 kere birazda ishal gibi salgın deniliyor bi anda böyle bir de post okuyunca korktum 
tarafından
Korkma canm vende bu salgindan geçtim ihsal kusma oldu iyilestim 3 gün ama nenm.tansiyonu yükseldiği  icin oyle oldu
(112 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım benim mekanı cennet olsun ınslah
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Oku kendine bol bol ölüm değil korkunç olan yaptğmz günahlrn bedeli Allaha sığın korkma bol bol oku kendine 
0 oy
tarafından
Nasihat isteyene ölüm yeter buyurmuş Efendimiz. Imansiz gitmekten kork canim. Bu korkunun her müslüman kalpte olması lazim
0 oy
(261 puan) tarafından
Canım bende babam Vefat ettiği zaman oleydim tuvalete bile gidemiyodim  tabutu actik babamı gördüm öptüm  onun etkisinde kalmışım baktım olcak gibi değil  kendimi teselli etmeye başladım baban sana zarar vermez ki o senin  kılını bile incitmez neden korkuyorsun insan babasından korkarmi die bu şekilde her seferinde kendime soledim durdum sonra çok şükür ki atlattim
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Oluden degil diriden kork. Ama babsnnen gomulene kadsr sizin etrafinizda size sesleniyor zaten ben olmedim beni duymuyormusunuz diye bu bi gercek canim
0 oy
(3,274 puan) tarafından
aklına korku geldiği zaman hayır niye korkuyorum ki de daha çok korkunun üzerine git canım öyle yenersin
0 oy
tarafından

Allah rahmet eylesin bu dünya imtihan dünyası hepimiz misafiriz dünya fani ölüm ani oyüzden de dua et bol bol sen başınız sağ olsun 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 539 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Melfeyza (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 506 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Herseyimsinnn (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 729 göst.
6 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Papatyasever (3,163 puan) tarafından soruldu
+2 oy
28 cevap 1,118 göst.