0 oy
309 göst.
Diğer kategorisinde (1,025 puan) tarafından
Bebeğim 4 ay 21 günlük salı günü sünnet olcak geç bile kaldım siz neler Yaptınz nasıl baktınız tavsiyeleriniz varmı kızlar

13 Cevaplar

0 oy
(2,964 puan) tarafından

23 günlükken sünnet oldu pek birşey yapmadım bezini her açtığımda batikon damlatıyordum bezine krem sürüp kapatıyordum. Ikinci gun toparladı maşallah.  Hayirli olsun sizede:)

(1,025 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım keşke bende daha erken yapsaydım şuan dönmüyo ama ayakları falan hareketli bakalım artık
(2,964 puan) tarafından
Birşey olmaz daha geç yaptiranlar var annesi biraz idare et çabuk toparlar
-Reklam-
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Ay bende aklımda hep o var. Kimisi dpgdugu gibi yaptırıyor kimisi cok sakıncalı ufakken diyor. Aklımda o doktora danısacagım bende
(1,094 puan) tarafından
Vallaha içim icimi yiyor. O bebek hatırlamak ta ben nasıl dyancam
(1,025 puan) tarafından
Onun için en iyisi o öyle düşün :)
(1,094 puan) tarafından
Kızım ası olurken o aglıyordu ben ondan cok aglıyordum.daha altı yasında buyuyunce nasıl dogum yapar diyedaha şimdi den uzuluyorum. Şimdi bir de oglanın dogunca sünneti var. Allahımmm
(1,025 puan) tarafından
Bu durum sana zarar verir yenmeye bak korkularını canım güçlü bir annesin sen
(1,094 puan) tarafından
Eşim de kızım dusınce cok pimpirik oluyorsun birak su cocugun arkasından gezmeyi diyor ama engel olamıyorum kendime
0 oy
(74 puan) tarafından
Oglum ıkı ayliktı sanırsam. Sadece bezini 3 saatte bır degısıyordum. Bezine krem suruyordjm. Hıc zor olmadı. 
(1,025 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım hangi kremi sürdün
(74 puan) tarafından
Hatırlamıyorum. Sunnet eden doktor vermişti.
0 oy
tarafından
48 günlükken yaptırdık doktor iki krem verdi her alt açmada ikisini sürdük ekstra bise yapmadık
(1,025 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Ilk gun zor geciyor sonrasi rahat tavsiyem o eski demir besiklerden bulmaniz biz basagini hafif acip kenarlara bagladik cirpinamadi cani yanmadi yoksa hareketli oluyorlar emzirirkende onun icin emzirdim cikarmadan.
(1,025 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Ben daha küçük yaptırmıştım senin biraz hareketlenmis. Genel anestezi mi yapacaklar peki? Bezini her açtığında pansumanini yapacaksın 4 5 güne iyileşir inşallah.
(1,025 puan) tarafından
Genele izin vermem lokal yapar teşekkür ederim canım
(1,165 puan) tarafından
Eğer bebeğini tutamazsa doktor genel diyebilir siz gitmeden iyice sorun
0 oy
tarafından
5 aylıkken yaptık çok şükür hiç bişey yapmadım sadece Dr verdiği kremi sürdük o kadar hemen iyileşti maşallah sizede hayırlı olsun
(1,025 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Benimkide 2.5 aylık bende yarın sünnet ettiricem bakalım nasıl gecicek 
(1,025 puan) tarafından
İyi geçer İnşallah hayrlı olsun canım
tarafından
Oldu 11 de sünnet benim oğlum bugün. Biraz zor geçiyor şuan ins akşama hafifler çok ağlıyor
0 oy
(44,652 puan) tarafından
6 aylikken yaptirdim kolay rahat atlattik donuyodu sadece oda kardesim geldi ya imda kaldi o hep bakti donmemesi gerekuyodu sagolsun gozu hep ustundeydi
(1,025 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(42 puan) tarafından
Canım bizde sekiz aylıkken yaptırdık. İlk üç gün krem vermişti doktorumuz onu kullandık. Ondan sonra bir haftafa kantaron yağı kullandık. Ayrıca ilk gün fitil kullandık ağrısı olmasın diye . Sadece ilk idrarını yaparken zorlandık. Sonrası kolay geçti . İnşallah sizin dahada kolay geçer 
(1,025 puan) tarafından
Bendede kantaron yağı var hemde doğal yengem kendi yapmş ay iyiki yazdın bnd eonu sürerim çok saol
(42 puan) tarafından
Bezini açtıkça iki üç damla damlattim kantaron yağı yaraları iyileştirdiği için daha çabuk iyi oldu .
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Ilk 2 gun zor biraz agliyor ama sonra geciyor bezini 1 numara buyuk al canim zaten hastaneden soylemislerdi bize sonra pipisi beze degmesin diye kagit bardagi kesip koyduk birkac gun krem vermsti dr gunde 3 defa kremini surdum iyilesti cok sukur 2 hafta oldu bizimde 
(1,025 puan) tarafından
O kağıt bardağı kesince kesilen kısım zarar vermiyormu bebeğe
(4,237 puan) tarafından
Duz olan kismi koyuyorum tenine degen kismi canm
(1,025 puan) tarafından
Ha anladım canım bardağın altını kesiyorsun pipisi görünüyor yani ben çok yanlış anlamşm :D
(4,237 puan) tarafından
Aynen canim pipisi gorunecek maksat bez pipiye degmesin iste qgliyordu bizimki degdigi zaman
0 oy
tarafından
6,5 aylık sünnet oldu ilk gün bir şey yapmadık sadece eve gidince 1 saat sonra 2 tatlı kaşığı calpol ver dedi doktor 2. Saatte ağrı olucak en fazla 2 saat sürer dedi 1 saat sonra dakinlemişti bezini bol bağladık 2. Gün kontrol etti doktır antibiyotikli krem yazdı onu kullandık ekstra baticon kendim kullandım kucakta tutarken uzaktan tutun e bebekten sünnet bezi aldım kullanamadık dışarı çok çıkardı üstünü ıslattı 10 gündede tamamen geçti 
(1,025 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(496 puan) tarafından
Bende yaptırmak istiyorum 3aylık bebegım nerede yaptırıyorsun devlette yapılıyor mu ne kadar ücret verılıyor
(1,025 puan) tarafından
Özelde eşimin çalıştığı hastanede yaptrcam canım corona atmadan yapalım dedik

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 58 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Nur 6851. (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 170 göst.
10 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde n.dy (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 60 göst.
4 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde rumeysao onur (2 puan) tarafından soruldu