0 oy
496 göst.
Diğer kategorisinde (1,790 puan) tarafından

Hanımlar sizden bir ricam olacak sürekli namaza başlayıp bırakan beni de dualarınıza katar mısınız tekrar başladım son olsun bu inşaallah. Kendimi gerçekten çok huzursuz hissediyorum.

Birde namazdan sonra ettiğiniz dualar nelerdir

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Kendine küçük bi tesbihat alabilirsin canım

Sabah namazında haşr suresi son 5 ayet 

Öğle namazı fetih suresi 3 ayet 

İkindi namazı Nebe suresi suresi 

Akşam namazı haşr suresi son 5 ayet 

Yatsı namazı amenerresulu (bakara son 2 ayet)

Bunları okuya okuya ezberlersin canım fazileti çok büyük bir de tesbih olarakta Subhanallah, Elhamdülillah, Allahu Ekber okuyabilirsin :)

Rabbim daim etsin inşallah 

(1,790 puan) tarafından
Yaaaa Allah senden razı olsun tek tek yazmışsın çok teşekkür ederim çok sağol
tarafından
Senden de razı olsun canım inşallah kalbinde namaz bağlılığı hiç bitmesin :) ❣️
(1,790 puan) tarafından
Amiiiin canım inşaallah
-Reklam-
+3 oy
(1,006 puan) tarafından
Canim belli bi sure birakmadan kil sonra zaten istesende birakamiyosun aklindan cikmiyor rabbim bizleri imandan kurandan ayirmasin gadaba ugrayanlarin yoluna degil dogru yola iletsin insallah
(1,790 puan) tarafından
İnşaallah öyle olur canım şükür etmek için o kadar çok sebebim var ki şahsen ama nasıl yaşıyorum diye kendime kızıyorum
İnşaallah daim olur bu sefer
(1,006 puan) tarafından
Insallah canim
+2 oy
tarafından

Rabbim daim eylesin inşallah canım ya 

Ayetelkursi oku sonra  da salavat getir euzübesmele çek içinden geçen duaları et canm 

(1,790 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım vakitleri aksatmadan geciktirmeden kılmaya çalış rabb'im daim eder inşallah
(1,790 puan) tarafından
İnşaallah canım dikkat edicem buna da
tarafından
Şunu söylemeden geçemedim benim hep aklıma gelir

ezan okunduğunda  namaz vakti gelince kendi kendine şunu düşün  ben namazı mı kılmazsam bidaha rabbimin karşısına kıbleye ne yüzle dönerim yada dua ederken ne yüzle isterim....  

Hep aklıma gelir ve hep içimi bi korku salar.  :( rabb'im namazlarımızı da dualarımızda kanul etsin inşallah
(1,790 puan) tarafından
Yaaa zaten en büyük rahatsızlığim da ondan ya canım. Rabb'im ne dilediysem nasip etti bana ama verdikleri için şükrederken bile utanç içinde oluyorum nasip ettiklerini de yine ona yani Allah'a emanet etmek isterim ama yüzüm yok işte.
+2 oy
(15,715 puan) tarafından
Bu senin elinde şeytana uymak bırakma seni zincirlerine almasın. Rabbim daim etsin insaAllah 

Namazdan sonra ayetel kursu subhanAllah 33 defa elhamdülillah 33 ve Allahü Ekber 33 defa 

Sonra fatiha okuyorum ve duamı yapıyorum 
(1,790 puan) tarafından
İnşaallah bu sefer yenik dusmem
Allah razı olsun teşekkür ederim
+1 oy
(9,227 puan) tarafından
Kendimi gördum sende :( Rabbim daim etsin inşallah..
(1,790 puan) tarafından
Ay canım ya nasıl bir duygu anlatılmaz yani bir dua ederken insan utanır mı hâşâ Rabb'im iste kulum veriyim diyor ama istemeye yüzüm yok ki zaten isteyecek birşeyim de yok çok şükür sadece maneviyat evlatlarım eşim annem babam için hayırlı olan ne varsa işte
Bu Aleyna olayı çok kötü yaptı beni bir oğlum vardı onu da hep kız istemiştim ama olmadı sonra kızım da oldu ama şimdi de geleceği için endişeleniyorum işte
(9,227 puan) tarafından
Çok haklısn cnm ;( bnde utanıyorum :( birbirimize dua edelm inşallah hiç bırakmayız omurluk olur namazımız :(
(1,790 puan) tarafından
İnşaallah canım benim inşaallah
0 oy
tarafından
İnşallah bırakmazsın canım ben kilmayinca özellikle sabah namazını kaçırınca çok huzursuz oluyorum ama Allah'a şükür bırakmadım hiç
(1,790 puan) tarafından
Ya zaten bütün olay o biliyor musun canım ya uykum çok ağır çocukların sesi dışında hiçbir şey için uyanamiyorum eşime diyorum kaldır diye sesleniyor ama yine uyuyakaliyorum sonra sabah kalkınca kendime kızıyorum bütün şevkim gidiyor :(
0 oy
tarafından
Valla bende başladım sende beni duana kat kardeş  hamdolsun insAllah bu sefer istikrarlıyim Allahin izniyle Ben her namazdan sonra Ayetel Kürsi okumayı adet hakine getirdim. Birde duaya başlamadan sureleri oluyorum Fatiha İhlas Felak nas bu kadar
(1,790 puan) tarafından
Tabi ki canım benim. Onları zaten okuyorum sübhanallahi velhamdulillahi ile başlayan var onu okurum sonra la ilahe illallahi vahdehu la serikeleh diye başlayan var onu okurum da bir Tevbe duası görmüştum bir yerde kısa ve güzeldi onu bulamadım
0 oy
(341 puan) tarafından
Ben cok kilipta sonra birakan biriydim herzamanda ruyamda gorurdum boyle kuranin havada oldugunu falan hepte derdim sanirim beni cagiriyorlar namaza baslamaliyim en sonda alt komsum dedi oda baslamis ölümlü dunya ne zmn öleceğimiz belli bile degil bu dunya bos naparsan yap.. Oyle subat ayiydi sanirim basladim cok şükür simdilik devam ve birakmak istemiyorum icime sıkıntı giriyor kilmazsam inşallah Allahin izniyle birakmakta istemiyorum 
(1,790 puan) tarafından
İnşaallah bende öyle olucam canım Allah yolundan ayırmasın kimseyi
(341 puan) tarafından
Amin canim inşallah
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Suan inanamıyorum gerçekten bismillahirrahmanirrahim.. Az önce böyle bir post açmayı düşündüm ay gerçekten şok oldum ya. Daha az önce düşündüm sonra çocuk ağladı unuttum şuan burda gezinirken gördüm tam aklımda ki gibi yazmışsın. Gerçekten aşırı şaşırdım 
(1,790 puan) tarafından
Rabb'im ikimizinde gönlüne bunu bir sevda olarak düşürsun inşaallah canım
(14,032 puan) tarafından
İnşallah canım yazanlar olursa bende girip okurum. Ama hala şaşkınlığımı atamadım
(1,790 puan) tarafından
Biz de birbirimiz için bir sebep olalım o zaman canım
(14,032 puan) tarafından
İnşallah inşallah
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Ah bende bununla ilgili çok post açmak istedim. Yıllarca hiç bırakmadan kılmıştım namazımı evlendim birinci çocuğum oldu arada kilamadigim zamanlar olsa da hep kıldım şimdi ikinci çocuğum oldu hamileyken ara verdim derken hâlâ başlayamadım hayatım da bu kadar uzun ara vermedim eşimden dolayı sıkıntılarımdan  baslyamyrm aslında bor başlayabilsem...Rabbim banada yeniden o aşkı, o huzuru tekrar yaşatsın inşallah 
(1,790 puan) tarafından
Amin canım inşallah zaten herşey o aksatma ile başlıyor bende sabah namazı konusunda sıkıntiliyim inşaallah onu da aşacam bu sefer
0 oy
tarafından
Namaza basladihin da iblis seninle uğraşıyor o yüzden sürekli bırakıyorsun ama üzerine git kuzum kilicam de sana uymayacagim de bı yerden sonra bırakır inseallah yakanı yılma devam et 
(1,790 puan) tarafından
İnşaallah canım inşaallah
0 oy
(485 puan) tarafından
Bende oyleyim ya çok kılmak istiyorum basliyorum geri devam ettiremiyorum 
(1,790 puan) tarafından
Çok çabuk yenik düşüyoruz canım ya :(
(485 puan) tarafından
İnternet ten çok sohpet açıp dinliyorum devam ettirim unutmayim ölüm u diye yoksa gaflete düşüyor insan
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Ben de senin gibiyim ama bana vesile oldun bu yorumları gördüm Allah in izniyle tekrar basliycam
(1,790 puan) tarafından
Ayy çok sevindim o zaman hadi inşaallah canım
0 oy
(112 puan) tarafından
Ben de yeni başladım gülüm 3 gün oldu sabah namazına da kalkıyorum oğlum saolsun cami yakın ezan sesine uyanıyor emziriyorum sonra namaz kılıp öyle yatıyorum. Rabbim daim kilanlardan eylesin ınslah çok güzel bisey tesadüf mü bilmem ama eşimin isleri 3 gündür biraz açıldı diyor evimin işi çabuk bitiyor içim de ki huzur bambaşka bişey zaten. Bende başlayıp hemen bırakıyordum ınslah bu kez sürekli kılarım
(1,790 puan) tarafından
Canım aynen ya somut bişey yok ama soyut olarak onun huzurunu hissediyor insan yani insana öyle bir güven geliyor ki önceki boş şişe hissi kalmıyor. Farz tabiki kılmamak günah tamam ama en çokta o maneviyat eksikliği yüzünden kılmamak koyuyor insana onu başka bir şeyde bulamıyorsun çünkü

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 132 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 211 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde sweetlady (624 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 220 göst.