0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
daha önce de yazmıştım ama içimi dökecek yer yok yine buraya yazıyorum 31 gün oldu bugun hiç pes etmedim hep bebeği emzirmeye çalıştık yavrum o boş memeyi ağlaya ağlaya emzik gibi çekip ağladı yorulup uyudu ama aç kalmasın diye mamasını veriyoruz arkadan hani blr umut çektikçe gelir diyorlar ya gerçi herkes herşeyi diyor ağzı olan konuşuyor akıl veriyor su iç rezene iç uyu dinlen kafandan at vs vs vs ezberledim yapıyorum hepsini yok işte yok benim yüzümden bebeğim mahfoldu sma kullandık bebekte gaz yaptı değiştirdik evolviaya geçtik kabız oldu bebelac nutrikonfor yazdı doktor bunla doymuyor ve yine kabız şırınga aldık zeytinyağı çekip kalçasına boşalttık yavrum yapana kadar ıkına ıkına etim etimi yiyor artık parasından geçtim bir mama 300 gramı 53 TL 2 günde bitti Allah razı olsun abim ablam yardım ediyor keşke herşey para ile çözülse kendim aç kalırım ne yapar eder hallederdim minicik biogaia damla aldık 80 tl aman yeter ki bebek iyi olsun bir gaz damlası yazdı 76 TL aldık yok hiçbiri fayda etmedi bugun arkadaşımla konuşuyordum sütü çok geldiği için ağrı yapıyormuş sağıp dolaba koydum ne yapacağım dedi kimsenin sütünde gözüm yk valla hep diyorum herkes ne zorlukla dünyaya getiriyor Allah bln bereket versin sadece düşünüyorum neden benim yok hastalık olsa tedavi olurum neden yani neden bir sebebi varsa söyleyin 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sütun aniden kesildi mi yoksa yokmu hiç 

(120 puan) tarafından
hiç olmadı doğdu doğalı
-Reklam-
0 oy
(27,454 puan) tarafından

Cok stres ediyorsun ondanda olabilir kafani rahat tut sukret dua et bebegini mama ile besle ama pes etme bos oslada ceksin.

Rabbim bol süt nasip etsin sana insAllah
(120 puan) tarafından
31 gün oldu gelse şimdiye kadar gelmez miydi göğsüm yara oldu pompa aldım elektrikli aldım Manuel aldım bebek çekti ama yok bir damla görmedim
(27,454 puan) tarafından
Kiyamam ya cok zor
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Canım istersen birde süt yapan ilaçlar var bestlak diye en iyisi bu marka bı kullan belki faydasını görürsün 
(120 puan) tarafından
kullanıyorum onu da günde 3 defa
(4,859 puan) tarafından
Günde 3 kere 20 damla dimi ben günde 5 defa 10 damla kullaniyordum bol bol gofret meyva suyu falan yerdim bı taraftan emerken diğer taraftan süt akıyordu biberon tutuyordum altına sonra göze geldi nazar deydi sütüm kesildi sende benim gibi yapmayı dene daha yeni doğum yapmışsın çok ta kafana takma olur mu
0 oy
(5,403 puan) tarafından
Cnm süt artırıcı çay bide damla var denednı mı ilk iki üç gun bebgm boş emıyor du sarılık oldu sut artırıcı çay bide damla aldı eşim şuan havlu çarşaf hep süt olıyro baya artı eczane de var istersen dene cnm 11 gun oldu doğum yapalı bnde
(79 puan) tarafından
Hangi damlayi adli esiniz
(5,403 puan) tarafından
Damla adı bestlak özel doktorda doğum yaptm onlar yazdı oyle aldık çayın adıda humana
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ahh beni anlattın ben de hep sordum kendime neden yok etrafında ki herkes aaa nasıl olmaz hayret bişey deyip şaşkınlıkla baktılar bende mu tuhaflık anlamadım ki. Ve benimkiler ikizdi yavrularım doyasıya içmediler gün boyu uğraşırdım 60 cc gelirdi 2. Aydan sonra oda gitti. Ah bende özenirim doya doya emzirenlere 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Canım sakın kendini eksik hissetme belki yeterli Süt bezin yoktur canabı Allahta onu boyle kararlamıstır. Senin yuzunden degil ki bu. Ne kadınlar var memesi sarkmasın diye emzirmeyen.bimin mamasını denediniz mi canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Canım stres mi yapıyorsun dinlenip uyuyabiliyormusun peki uyku dinlenme bol süt yapıyo emin ol. Cok su iç kaç litre içiyorsun. Herşeyi yapıyorsan yine de olmuyorsa yapacak bşy yok cnm :( damla kullandın mı galaktago damla var cok etkili lactamil var toz suyla içiyorsun cok etkili bunları dene pahalı biraz ama denemeye deger

(120 puan) tarafından
denedim galakto bestlak aklına ne gelirse hani bir zehir içmedim o derece
0 oy
(1,720 puan) tarafından
canım gaz için metsil damla kullan o işe yarıyor.  sütün içinde Bestlak dene Inşallah sütün gelir. ama ikisinide düzenli olarak aynı saatlerde kullan
(120 puan) tarafından
galakto bestlak bunları kullandım
0 oy
tarafından
Canım gelmiyorda gelmiyor sıkma canını bukadar düşünme kendini yıpratma bebeğin emseydide gazı olucakti benim bebeğim anne sütüyle besleniyor çok gazlı sen kendini suçlu hissetme mama da zehir değil bebeğini güzelce besle sen gaz problemide gün geçtikçe azalicak merak etme.

Ben biogai ve nursehurvey diye bı damla var beraber kullanıyorum. Süt gelicek diye de kendini yıpratma yoksa yoktur boşver moralini yüksek tut herzaman söylerim önce sen iyi ol ki bebeğine iyi bak. 
(120 puan) tarafından
Ne bilim emziren insanlar gördükçe o değil koltuk altımda beze oldu
tarafından
Süt bezesidir belki süt kanalların tikalidir
(120 puan) tarafından
Bende anlamadım ağrıyor elledim elime geliyor sert bir şey
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Benim de yoktu çok az vardı hala az var ama eskisi gibi değil ben de 69 gün önce doğum yaptım mama da veriyorum. 2 hafta önce falan teyzemin gelini bana bı tarif verdi onu onu içiyorum günde 2-3 bardak ve cidden etkisi oldu. 1 bardak suya 1 kuru inciri 5-6 parçaya böl beklet kahverengi olunca o suyu başka bardağa dökerek süz ve iç 1-2 saate göğsün dolar. Daha önce günde 5 kere falan mama verirdim şimdi 3 e dusurdum yavaş yavaş emzire emzire artar. Sen benim yaptığımı dene. Postumda da var biberon fotosu atmıştım
(3,107 puan) tarafından
Hayır işte tanelerini yememen için suzmen lazim. Zaten diğer türlü miden bulanır taneler ağzına gelirse
(1,790 puan) tarafından
Tamam canım eski postuna da baktim denicem bende inşaallah az var mama veriyorum inşaallah artar birazda olsa
(3,107 puan) tarafından
Vala ben sürekli emziryorum uyutacagm zaman mama veriyorum bı tek. Biz de 800 gramı 13 günde bitiriyorduk sonra bu incir tarifini görünce daha da azalttim
(1,790 puan) tarafından
4 aylık olduk biz geç kalmamisizdir umarım
(3,107 puan) tarafından
Sanmıyorum iç dene. Aksatma ama sürekli icmen lazım
0 oy
(947 puan) tarafından

Canım son postuma bak süt arttırmak için incir suyu tarifi. Bide bol su iç,tahin marul ye.bebegin gazı için biz nurse harvey's den etki görmüştük bide kimyon ve çörek otu yiyordum bol bol çörek otu hem süt arttırıcı hem gaz giderici etkisi var. Şafi ismiyle şifa bul insaAllah<3

(947 puan) tarafından
Sağol canım tavsiyen sayende arttı:) ben alışığım çörek otunu severim astımı onunla yendim ben.suya yogurda veya süte karıştırıp da yiyebilirsin. Evet zeytinyağ içir ve sabun da ise yarıyor ben gerek duymadım şükür ama yapanlar var. Bide şu veriyor musun bebeğe? Nurse harvey's denedin mi peki?
(3,107 puan) tarafından
O zaman eve gidince yoğurda dokeyim çörek otu. Peki 1 kaşık mi koyuyorsun
(947 puan) tarafından
Bi çay kaşığı bi tatlı kaşığı ben direkt yediğim için ölçmedim ilk zamanlar öyle gazı giderdik . Bu son zamanlarda stres üzüntü derken yiyip icmeme rağmen bi göğüsten yüklenince azaldı sütüm ama şükür arttı yine daha da dikkat ederim artık
(3,107 puan) tarafından
Vala başka şeyler de yapcam sırf mamayı bıraksim diye. Çörek otu inşallah daha da arttırır
(947 puan) tarafından
insaAllah canım gaz sorununu da geçer insaAllah:)

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 278 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 78 göst.
14 Ocak 2022 Aile kategorisinde Beyzanurxx (476 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 51 göst.
21 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umay17 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (95 puan) tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,270 cevap

34,987 kullanıcı

...