0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (1,094 puan) tarafından
Kızlar namaza baslamak istiyorum. Daha once basladım ama sure cok bilmediğim için ve nasıl yapacagımı bilmediğim için eşim senin bu kıldığın namaz kabul olmaz dedi. Bende denedim denedim olmadı. Ben kacıncı rekattayım unutuyorum ama hep sureleri ne zaman okuyacagımı unutuyorum. Ne yapmam gerektiğini şaşırıyorum. Namaz hocası aldım,internetten arastırdım. Hatta akıllı sedcade varmıs onu bile aldım yok. Ne yapmalıyım nasıl yapacagım. Baslıyorum bir hafta helak oluyorum yapamıyorum sinirimden aglıyorum

7 Cevaplar

0 oy
(2,104 puan) tarafından
Sureleri ogrenene kadar bildigin sureleri okuyablrsn hoca demisti kabul oluyo die sen icten kildiktan sonra rabbim kabul eder
(1,094 puan) tarafından
İnşallah canım. O oyle diyince bir muddet gizli kılmaya yapmaya calıstım ama olmadı
-Reklam-
0 oy
(376 puan) tarafından
canim oğrenina kadar bitun namaz bir kadtan yaz onune koy oyle namaz başla
(1,094 puan) tarafından
Yaptım onu canım o zamanda kagıda bakarken kendimi durup onu okurken buluyorum
tarafından
Ya çok tatlisin
(1,094 puan) tarafından
Boyle namazı yapamayınca cok sinirim bozuluyor
0 oy
tarafından
Canım fatiha suresini ezberle istersen oluyo 

Bide kabul olmaz diye bi şey yok 

Allah senin çabaladığını goruyo vazgeçme 
(1,094 puan) tarafından
Biliyorum bir cok sureyi de biliyorum pes etmedim ezberledim. Ama bu sasırmayı napcam bilmiyorum
tarafından
Şeytan vesvese veriyo canım vazgeçme derim sana
(1,094 puan) tarafından
Sürekli bagırarak aglamak geliyor sonra canım
tarafından
Şeytanın yüzünden malesef
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Esinmi bilirmiş kabul olup olmayacağını niyet önemli sen elinden geleni yap kıl Allah'ım kabul etsin önemli olan kılmak canim
(1,094 puan) tarafından
İşte gördü beni olmaz boyle bosuna cabalıyordu git once güzelce ne yapacagını ezberle dedi.
0 oy
(16,490 puan) tarafından

Şimdi süreleri bılıon mu cnm

Fatiha tahıyat ve kısa sureler
(1,094 puan) tarafından
Evet biliyorum canım
(16,490 puan) tarafından
Ben sana her namaz vakti yazacam. Misal öğle namazı şu kadar rekat hadı kalk kıl dıe.
Öyle kıla kıla alışırsın belkı olmaz mı cnm
(1,094 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. Ah bir görsen kulagım ezanda. Misal şimdi sabah namazına kalkıyorum abdestimi alıyorum namaza baslıyorum sureleri okumaya bir anda ben kacıncı rekattayım oluyorum hop bir daha hop birdaha defalarca tekrarlıyorum. Nerede oturmam gerektiğini unutuyorum
(16,490 puan) tarafından
Şeytan vesvesı hep cnm. Dinleme onu. :(Allah yardımcın olsun cnm
(1,094 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
MasaAllah SUBHANALLAH azmine istedige Rabbim daim etsin sen genede dogrusu arastir yap ama unutmaki yatalak bile olsan gozlerinle kilicaksin namazi namazin affi yok cunku o fark kilinmis bize sen kil her turlu Rabbim kabul eder insaAllah benim anne.lerin okuma yazmasi yok bi kac sureyle 5 vakit kılıyorlar dedigim gibi sen birakma hep kil duzeltmeye calis yavas yavas oturur bizlerede cok dua et cok guzel namazi kiliykrdum bu hamileligim cok sorunlu gecti kilmiyorum biliyorum nefsim ve seytan engel oluyor ama 3 gun kaldi doguma insaAllah 40 ciktiktan sonra 4 kolla sarilacagim namazima :(
(1,094 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim bizi o günde kurtulanlardan eylesin
tarafından
Amin amin amin ecmain
0 oy
(16 puan) tarafından
Senin kılmaya niyet ettigini bıle Allahım kabul eder sen sabır et kıl zamanla öğrenirsin zaten gerekirse youtubeden ac dinleye dinleye kil alisana kadar
(16 puan) tarafından
Valla bende başlamayı düşunuyorum kazalarimla birlikte en azından namazimi kilarim icimde ferahlamis olur sende kılarsin insallah sıkıntı yapma ne guzel dusuncen var o guzel kalbinden opuyorum seni valla helal olsun sana
(1,094 puan) tarafından
Rabbim Yardımcımız olsun Burda ondan bundan kuldan utanıyoruz obur tarafta nasıl kafamızı kaldıracağız namaz kılmazsak. Cok zoruma gidiyor onca okudum unutmadım o sınavları verdim ama namazımı kılamıyorım.
(16 puan) tarafından
Haklisin valla birazda obur dunya icin calismak lazim gercek dunya orasi zaten
(1,094 puan) tarafından
Rabbim yuzumuzu ak çıkaranlardan eylesin inşallah.
(16 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 204 göst.
31 Ağustos 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,278 soru

11,290,458 cevap

34,704 kullanıcı

...