0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde (13,599 puan) tarafından
Ve nasıl yapmalıyım?

Alıştırma kulodu aldim.

Nasıl başlamalıyım?

Tecrübeliler var mı? 

Genelde herkesin bebeği küçük ama gene bu danışmak istedim.

11 Cevaplar

0 oy
(12,509 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Biz 5 kardeşiz annem 1.5 yaşında alıştırmış hepimizi 

Ben büyük kızıma 2 yaşında alıştırdım canım. Başta sabır ve inanmak gerek. İlk önce dediğin gibi alıştırma külodu ve lazımlık aldım. Anlattım. Sen artık büyüdün annecim herkes buraya yapıyor VS bezlerini artık atalım mı dedim kavraması adına kendimce.. bir bezini verdim eline attı çöpe. Görmesi iyi oldu diye düşünüyorum. Yarım saatte bir götürdüm oturttum yapmasa da. Sonra Bi yazı okumuştum alıştırma külodunda direkt tenine temas etmediği için Bi tık uzayabilirmiş süreç. Bende çıkardım zaten halıları felan da kaldırmıştım. Bu kez tenine değince daha iyi anladı panik yaptı korktu ama sakinleştirdim sorun olmadığını söyledim anlattım sürekli eğlenceli bir şekilde. 3 günün sonunda söylemeye başladı 1 haftada da tam alıştı. Tavsiyem gece gündüz tamamen bezi kes bazı anneler gece den kesmiyor korkup ama ikisi birden daha makul. Mesela yengemin biri gecelerden kesmemişti uzun bir süre bezi. Kesince gece ara ara kaçırmaya devam ediyorlar. Bana da diğer yengem demişti sağolsun kesince gece gündüz ikisini de takma demişti. 
(13,599 puan) tarafından
Sağol kuzum benim detaylı anlatımın için.
Faruk henüz konuşmuyor.
Hani nasıl ifade eder kendini
(12,509 puan) tarafından
❤️Mesela gelince belli ediyor mu sana bakarak ya da saklanarak? Ya da mutlaka ufak tefek şeyler söylüyordır sen ona tekrar ederek öğretebilirsin☺️
-Reklam-
+2 oy
(12,773 puan) tarafından
Bence erken cocuk zorla alissa bile o psikolejikmen yanlis etkilenir cocuk wc egitimde merdiven inip cikma motor gelişim olmasi lasim (egiten var tabi) yanlis egitimde beya basla bjrak basla nirakta cocuk cimri huylu olmaya kadar etkilior (gordugum eğitim de ogrendim )

Yani doktorlar da en uygun 2 yas sonra diyo ve havalar sicakken yani seneye mayis haziran baslamani tavsiye ederim suan 20 aylik defne hic baslamadim  mayis  haziran kadar da  düşünmüyorum 
(13,599 puan) tarafından
Kuzum bide Faruk hiç konuşmuyor daha.
Tuvaleti gelince nasıl kendini ifade edecek :/
(12,773 puan) tarafından
Işte cis kaka varmi devamli sorman lazim bi sekilde anlarsin ben ondan tam konussun istiyorum benim kis gene kelimeler vs soyliyo ama  bu sene ugrasamam seneye insallah yazin düşünüyorum memeden kesme daha kolaymis valla azalttik tek gece  ve sabah baska vermiyorum gece uyanmaz ise gunde 1 kez  2.5 yas kadar böyle  gider  ama wc gözümde  büyüyor
(13,599 puan) tarafından
Benim de öyle canım ya.
Allah yardımcımız olsun.
Bu akşam arkadaşıma dedim işte ne  zor geliyo bana bı bilsen falan diye
KİZ HİC ALTİNA YAPAN İNSSN VAR Mİ NE KORKUYORSUN SİMDİ ALİSMASA SENEYE ALİSİR diyo sjsjjsjs ay ne güldüm
(12,773 puan) tarafından
Aynen oyle bende ondan dedim ya basla birak yapma büyüsün elalem cocugu 3 4 yas öğreniyor sikinti yapma daha zor olur simdi anca altina kaçırır bura soğuyor artik masallah usutur yazin tak altina kilot ev halılar  kaldir ogeenir ins
(13,599 puan) tarafından
Sagol balim   
Hani anlamiuo buna eminim.
Çiş var mı diyorum he diyo.
Çiş yok mu diyorum he diyo :D anlamadım ki :D
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bence denemeye başla bende seneye baslicam kızım henüz 1 yaşına yeni girdi
(13,599 puan) tarafından
Napmam lzim nerden baslamam lazm ,;/
0 oy
(119,055 puan) tarafından
Anaaam daha o isde var 
(13,599 puan) tarafından
Evet şuan onu düşünüyorum;)
0 oy
(567 puan) tarafından

Canım genelde 18-24 ay arası uygun diyorlar

Benim kızda küçük 11 aylık

Bana sorarsan ben direk tuvalete götürerek başlatmayı düşünüyorum ama bakalım nasıl olacak :D

(13,599 puan) tarafından
Çok sıkıntılı mi geçer bu süreç bilmiyorum:/
(567 puan) tarafından
Canım açıkcası annenin tutumuna bağlı
Bak ben çevremden görüdğümü söylüm
Vay niye altına yaptın neden yatağa yaptın neden söylemedin hep böyle kızarak bişiler öğreten kesim de var kızdıkları için çocuk korkuyor ve daha tuvaletim var demiyor bu daha kötü
 onlara dicen sen zamanında sanki hiç altına yapmadın diye gerçekten çok sinirleniyorum böyle çocuğuna kızanlara
Tamam illaki yapacak ama sakince güzel dille tuvalete birlikte gidelim bezimizi çıkaralım bak böyle rahat değil mi diye anlatmak istiyorum İnşaAllah
Sıkıntılı olabilir ama senin tutumuna bağlı rahat ve zor atlatmak
(13,599 puan) tarafından
Sağol canım benim tavsiyelerin için
(567 puan) tarafından
Rica ediyorum canım :-)
0 oy
tarafından
İnan cnm bende bunu düşünüyordum 15 aylık olduk bez sevmiyor çıkartıyor ama küçük oldugu için tuvalet eğitimi nin farkına r varmıyor anlamıyor 

Seninki biraz daha büyük eğer aklı eriyorsa bence alıştır cnm 

Zor bir süreç İnşallah üstesinden gelirsiniz
(13,599 puan) tarafından
İnşallah kuzum Faruk da hep rahatsız oluyo bezinden ;/
0 oy
(3,826 puan) tarafından
erken degil mi ya , benimki de 16 aylik , 2 yasindan sonra baslarim diye dusunuyodum 
(13,599 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm  fikir almak istedim
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Valla hiç korkma bende kızımı alistirdim şuan 10 gündür öğrendik anne çiş yapicam diyor 20 aylık suan ve ben kızıma bi sure annecim bezini getir altını bağlayalım diyodum giti geldi bi sure  sonra bir iki tane kaldı biraktirdim kuzenini gördü tuvelete hadi yap alkış yapalım dedik bir iki bir iki derken bez biti artık çiş yapicanmi dedik götürdük yaptı geceleride altına yapmıyor gündüzde aynı şekilde banad aherkes alıştır dedi bn küçük diye düşündüm bide 7 aylık doğmuştu minyon zayıf bı kız 9 kilo ama alıştı msallah
(13,599 puan) tarafından
Maşallah canım
BBM oğlum henüz konuşmuyor hani kendini nasıl ifade edecek :/
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Daha erken değil mi mervis senin bebeğin sem daha iyi bilirsin ama zaten tuvalet eğitimine hazır olduklarını belli eder çocuklar acele etme bence çok sıkıntı çekersin 
(13,599 puan) tarafından
Kuzum  fikir almak istedim erkense hiç niyetlenmiyim çünkü
0 oy
(683 puan) tarafından
Kizim suan 19 aylik ne alıştırma kilodu ne baska bisey 25 dk bi lavaboya götürdüm alıştı sayilir içerdeyken asla yapmio altina ama dışarda cogu kez unutuyo ama yinede iyi alışıyor cok mutluyum :)
(13,599 puan) tarafından
Kuzum bende bıraktırmak istiyorum ya maşallah ne güzel  ya.
Kendini nasıl ifade ediyo peki tuvaleti gelince
(683 puan) tarafından
:))))anne lulu yapiicam o kadar guzel bi telasla anneee lulu
0 oy
tarafından
Genelde işemek istediği yere isiyor lar balkon a vesaire öyle yapıyorlar çünkü tuvaletten korkuyorlar çocuklar korkmayacayi şekilde biseyler köy tuvalarte oyuncak civciv felan ne seviyorsa belki öyle girer yapar yavaş yavas
(13,599 puan) tarafından
Sağol kuzum tavsiyen için

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 195 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,595 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 250 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,384 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
7 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ilkalp (711 puan) tarafından soruldu

377,712 soru

11,304,857 cevap

34,729 kullanıcı