0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (402 puan) tarafından
4 aylıkken memeyi bıraktı kendiliğinden bugüne kadar da mama verdim bebelac gold ama onuda hep zorla bi şekilde icirdik eşimle beraber 

Fakat son günlerde günde 300 cc yi geçmiyor ek gıda ise kahvaltıda yumurta sarısı yiyor sadece 

Şimdi sorum eğer bebegim biberonu ve mamayı da terkederse ben napacam lütfen bana akıl verin çok bunaldim yoruldum artikkkkk 
Bebek Ayı 8

14 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
4 aylık bebek meme reddi yaşamıştır kendiliginden degil de atak dönemine denk gelmişsiniz bizimde 5 gün sürdü atak ama pes etmedim benim ki de biberon almazdi
-Reklam-
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Belki artık mamanın tadını sevmiyorrdur. Cici bebe denedin mi?
(402 puan) tarafından
Mamanın içine mi atmam lazım
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Birakmaz ins 1 yas gecse yeter  bu sure zarfinda coeba ve yemkelere ağırlık ver sinra sut vs icer ins 
0 oy
(3,753 puan) tarafından
Mamayı değiştir belki sevmemiştr cnm bnm kızım bebelac sade olanı yedi 1 yıl yaşı doldu aptamile geçtik bebelac gold aldm içmedi bile 
(402 puan) tarafından
Bilmiyorum denicem ama çok yıprandım artık
(3,753 puan) tarafından
Dene cnm biberon bırakmıyorlar merak etme
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Kaşık mamalarına ağırlık verebilirsin 
(402 puan) tarafından
Gece 3 defa uyanıp mama yiyen bebek uyanıp biberonu reddedip ac ac uyumaya devam ediyor inadına içmiyor eliyle geriye itiyor
(1,595 puan) tarafından
Mama değiştir canım belki tadı hoşuna gitmemeye başlamıştır yada içine cicibebe koy belki öyle içer
0 oy
(402 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çok bunaldim bacılar bide çalışıyorum aklım hep evde onda...
0 oy
(501 puan) tarafından
Stres yapma illaki yiyecek mamayi degistir bi de ole dene kasikla vermeyi dene.alistirma bardagi dene.
0 oy
tarafından
Mamasina cicibebe dene canim benim oğlumda 6 ay emdi sonra kendi birakti mamayi sade sevmedi hic icmezdi cicibebe denedim severek emiyordu dene derim 
0 oy
(402 puan) tarafından
Cicibebe denemem lazım doğru mu bayanlar 
0 oy
(586 puan) tarafından
Ya ben anlamıyorum ben hiç böyle yaşamadım neden acaba acaba ben çok böyle şeyler takmadım için mi yerse yer yemezse yemez bırak arkadasim çocuktur yer yemez düşer ağlar kalkar güler 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kuzum önce bi sakin olmaya çalış. İstersen değişik mamalar dene. Belki digerinin tadını sever. Biberonun ucunu 3 numara al az az geliyorsa sinirleniyor olabilir. Yine de olmazsa bardakla içirmeye çalış. 

Bebeğin daha çok küçük özellikle bu virüs ortaminda mamadaki vitanimlere besinlere çok ihtiyacı var. 

Bi de mamayı yemeğin içine koyan anneler var. Onu da araştır istersen yemeklere katıp da verebilirsin en Son ihtmal.
(402 puan) tarafından
Inşallah yeni mama ve yeni biberona geçiş yapacağım  :))
0 oy
tarafından
Benimki 9 aylık ve 4 aylıkken sütüm akmasına rağmen emmeyi bıraktı 5 aylik olana kadar sagip saydığım sutu resmen zorla icirdim sonrası mama ya başladık sütüm kesildi çünkü mamaya alıştırmak işkence gibiydi denemediğim mama kalmadı piyasa da her gün oturup ağlıyordum senin yine esin yardım ediyormuş benim eşim görevlere giderdi sürekli gurbette kimsem yok bi başına haftalarca bebekle kalırdım evin içinde  sonra ek gıdaya başladım bi şekilde isteksiz de olsa zorla da olsa iciriyorum mamasını çoğunlukla uykuda içiyordu zaten ek gıda daha bir felaket ti benim için çıldırma raddesine gelmiştim artik hiç bir şeyi mi sevmez bir çocuk hiç bir şeyi mi istemez yemez 8 aylik olana kadar kavga dövüş ağlamak bağırmak zorla mama icirdim zorla yemek yedirdim çünkü zayıflamaya başlamıştı yemediği için zorla vermekten başka şansın yoktu ağzını kapatırdı açmazdı gıdıklayıp güldürürdüm gülerken ağzına kaşığı tıkardım oyle yedirirsin çaresizlik ne yapayım bulduğum en iyi çözüm buydu 8 aylik olunca et kıyma falan vermeye başladım meğerse oğlum etçil miş su anda etsiz hiç bir şey yemiyor sebze yemeklerine bile kıyma tavuk et ne varsa evde ondan koyuyorum oyle yiyor sade hiç bir şekilde ağzına koymaz (eşimde böyledir babasına çekmiş resmdn) ve son 1 haftadır yine mamasını terk etmeye çalışıyor ve benim artik uğraşacak gücüm kalmadı gündüz le ri sadece sabah ilk uyandığında çok ac oluyor o zaman 100 120 cc kadar mama içer gün içinde sürekli ek gıda veriyorum gece yatarken muhallebi yediriyorum ama gece aciksin diye çok yetişmiyorum muhallebiyi gece acıkınca uyku arasında yine 100 cc kadar içiyor çok kafana takma ek gıdaya yoğunlaş senin kendi doğal şeylerle pisirdigim ek gıdalar hazır mamalardan çok daha besleyici emin ol
(402 puan) tarafından
Evet bu uzun yazın için çoook teşekkür ederim bana da kaynanam diyor ki artık ek gıdaya yoğunlaş çoğunlukla belliki mamadan bıkmış durumda diyorlar ıyi hoş ama benim bebek ek gidayada kapalı agzindakini dakikalarca tutuyor yutmuyor ben çalışıyorum bide teknikerim müdürlükte sürekli yanında değilim o yüzden mama içmesini istiyorum offf çok bunaldim offf
tarafından
Canım bak bende hemşireyim ve seni çok iyi anlıyorum çünkü neredeyse ayni şeyleri yaşamışız gerçekten çok zor ama bebeğinin kilo alımı iyiyse kendini bu kadar stres etme zamanla ek gıdaya da alışacak emin ol mamaya gelince arkadaşlar haklı kesinlikle tadından bıkmış olabilir cici bebe denemelisin bak ben söyle yapıyorum anlatayım sana 130 cc su koyuyorum biberonuna 4 kaşık mama 1 tane cici bebe cici bebe tadını kokusunu değiştiriyor mamanın bu şekilde verince biraz daha iştahlı içiyor dene bence
tarafından
Ayrıca yok ben hazır cici bebe vermem dersen de pekmez koyabilirsin pekmez de kokusunu olmasa da tadini  değiştirir ev de kendin yap cici bebe diycem de o da hiç bir şeye benzemiyor ben denedim kaç kere yani o ev yapımı cici bebegi ben bile yemem oğlum da yemedi hazır veriyim ben yapcak bir şey yok
(402 puan) tarafından
Yarın sabah ilk iş deneyeceğim var mı bir mama öneriniz bebelac gold dışında
tarafından
Benim bebeğim bebelac hiç bir yudum bile içmedi valla tukuruyordu hatta onu aptamil kabız etti sma ve hipp de denedim onları da içmedi en son dr bir arkadaşım evolvia önerdi onu aldım onu içiyor şimdi ama cici bebe olmadan asla içmez sadece cici bebeli içiyor dene sende istersen bebelac a göre biraz pahalı ama sever belki
0 oy
tarafından
İnşallah bu saatten sonra bırakmaz yemek falan ver 12 aylık oldumu süt ver bebe bisküvisi ile karıştırp
(402 puan) tarafından
9. Aya yeni girdik versem mi acaba artık şu an köyde yim inek sütü var taze kaynatılmış
tarafından
Hayır canm itlhap falan yapa bilir ama doktorunuz varsa danışa bilirsiniz genede
0 oy
(402 puan) tarafından
Offf offf  :(((

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 100 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anneyimben58 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Azra_ikraa (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 33 göst.