0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde (1,080 puan) tarafından
Bugün bu tarz sorular var sanırm bende sormak istedim.Bir kadın ailesi arkasında değilse elini kolunu bağlayan çocukları varsa ama asılmayan sorunlu bir evliliği de varsa ne yapmalı, çocuklar için .Çok bu konuda gidip geldim bitiremdim bu yüzden . Çocuklarıma karşı iyi bi r baba ,dışarıya karşı iyi bir insanken bana zalim birisiyle onlar için hep gittiği yere kadar diyorum.Ama diğer yandan geçen onca yıllar var ,olacak.Ve örnekleri de var etrafimda senelerce düzelmeyen bir evliliği çekip sonu çok kötü bitip ayrılanlar en yakınım kendi.ailemdn.Çocuklar için iyi mi oldu şimdi iyiki senelerce bu evliliği çekmişsin mı dediler .Belki durumumuz farklı bilinçli anne babayiz ama eş değiliz. Arkadaş yoldaş değiliz. Böyle böyle senelerini harcamak çocuklar için ne kadar doğru, ya da doğru olan nedir sizce 

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ben kesinlikle cocuk icin evlilik yurutulme fikrine katilmiyorum hele hele evlilik duzene girsin diye cocuk yapma fikri asla. Cunku cocuk mutlu olmayan bir evlilikte o kadar mutsuz oluyor ki. Kendimden biliyroum. Annem ve babam ayrilmislardi benim icin 2. Kez birlestiler oyle kotuydu ki, surekli kavga ediyolardi evde sureklo gerginlik vardi artik nolur bosanin nolur diye agliyordum evde. Simdi diyorum iyiki ayrılmışlar. Neden onlarin hayati heba olsun ki. Neden mutsuz yasasinlar ki senelerce benim icin? Ayrilinca anne baba ölmüyor yine oluyorlar, valla daha da guzel oluyor hatta ikisi de yerinde mutlu olunca seni daha cok mutlu ediyorlar 
(1,080 puan) tarafından
Bende öyle bir ailede büyüdüm o yüzden mutlu olmayı beceremedik hepimiz ama öyle ya da böyle ayrılınca da sıkıntılar yasayacaklaridr elbet arada kalacaklar ve paylasilamaycaklar çünkü eşim öyle biri değil yani kindardır
tarafından
E evli olunca da sıkıntı yasicaklar. Yaslari buyuyunce anlamaya baslayinca sana hak vericekler babaya dusman olucaklar belki. Inan hic de arada vs kalınmıyor anne baba bilincliyse, ben hayatımdan cok memnundum.
(1,080 puan) tarafından
Huyunu biliyorum o kadar bilinçli anlayışlı biri değil ki çok yokuşa sürer çok uğraşır eminim bundan .Dediğin gibi belki büyüyünce anlayacaklar ama o zamana kadar iş işten geçmiş olur
tarafından
Cocuklar tabiki onemli ama sende hayata bir kere geliyorsun. Meslegin varsa ayaklarinin ustunde durabiliyorsan mutsuz oldugun bir evliligi surdurmeye calismanin sana cok zarari olur, cocuklara daha cok olur. Cunku sen mutsuzsan baba mutsuzsa onlar da hic mutlu olmayacak.
-Reklam-
+1 oy
(123 puan) tarafından
Kesinlikle çocuklar için evlilik yürütülmez bu bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük olur 
+1 oy
tarafından
Her evlilikte problem olur lakin aşılamayan problemler varsa o yuvada ne huzur olur ne aşk ne sevgi.Sevgisiz ortamda buyuyen cocuklarda sevgisiz davranır.Cunku huzuru bilmezler.Bana gore cocugunu dusunen anne baba gercekten anlasamiosa bitirmeli.Uzadikca uzadıkca evdeki gerginlik bitmicek cocuklar daha problemli olacak.Kadının elinde bir meslegi yoksa ailesi arkasında deilse nasıl olur bilmiorm???Oyuzden kız cocuklarinizi okutun.Eli ekmek tutsun.Meslegı olsun ki mutlu olmadigi adamla bir kuru ekmek icin kalmasın.Sevdigi yerde sevdigi icin kalsın.
+1 oy
(163 puan) tarafından
Benim en büyük yaram bu 10 yıldır piskopat biriyle evliyim  beni gerçekten seviyor  ama boğarak zulm ederek   biraz aklen sorunlu  bana söylemeden evlendirdiler  eşim hasta diye evlatlarimda hasta doğdu kizim 8 oğlum 6 yaşlarinda onlar için hep sustum  onlar için yaşadim sorunlu bir adamla sorunlu bir insan oldum piskolojim bozuldu yılarca piskolojik destek aldim ilaç kulandim  çocuklarim için sabretim ediyorum şimdi tedaviyle yeniden hamile kaldim tek umudum sağlikli bir evladim olsun  çocuklarim büyüyünce boşanmayı düşünüyorum  olan gençiliğime oldu  benimde evlatlariminda günahına girenlerin allah belasini versin hayatimizi karartilar 
(2,575 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun öyle sevgi olmaz olsun. Allah hakkında hayırlısını versin..
(163 puan) tarafından
Allah razi olsun
(1,080 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kötü bir tecrübe oluyor Rabbim evlatlarimizdan güldürsün inşaallah hayırlısı olsun
(163 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
(913 puan) tarafından

İyi bir babaysa boşanırken de seninle boşanıcak evlatlarından boşanmıycakki aynı şekilde babalığına devam etcek sen de sadece evlilik oyununu bitirmiş olucaksın yani çok bişey değişmiycek. Eyer iyi bi babaysa boşansanız bile çoçuklarını aç ve sokakta bırakmaz. 

(1,080 puan) tarafından
Ama öyle bir durumda çocukları bana verir ben babaligimi yaparım demiyor cnm kindar birisi o zaman çocuklar paylasilmayacak bu sefer farklı sorunlar olacak
0 oy
(7,210 puan) tarafından
Dayak ,aldatma, küfür ,içki, kumar, uyuşturucu vs bunlara müptela birisi değilse ben kimsenin günahına girip boşan demem çünkü ayrılan ailede olan çocuklara oluyor yaşamak benimde hakkım dersen senin bileceğin iş ama anne olarak bir nevi insan yönümüzü yok edip onların koruyucu meleği oluyoruz. 

Ha bak bu evde ki huzursuzluk çocuklara yansıyor ise onları mutsuz ediyor ise çokta düşünmeye gerek yok belki de boşanmak daha hayırlıdır  .

İyi bir baba çocuklarının annelerini severek onlara en büyük iyiliği yapandır . Rabbim hakkinizda hayırlı olanı versin pişman ettirmesin inşallah... Kocana da hidayet versin inşallah
0 oy
(48,759 puan) tarafından
annenin gidecek yeri varsa ayaklarinin ustunde durabilirse bosanma mantikli olabilir

ben eskiden daha net konusurdum simdi kizim olduktan sonra gittiği yere kadar caba gostermeli diye düşünüyorum 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
İyi bir baba olabilir ama iyi bir eş olamadiginizda o evin içinde yapmacık davranamazsiniz illaki sorunlarınız olyordur ve çocuklar buna şahit oluyor işte o zaman ne iyi anne nede iyi baba değilsiniz maalesef ayrıldınız diye babalık vasfı bitmiyor öyle bir ailede çocuk buyutmektense ayrı ayrı mutlu olduğunuzu görse çocuk emin ol psikolojisi daha düzgün bir birey olarak yetişir 
0 oy
(26 puan) tarafından
Öyle evlilik olmaz. İdare edebilirim diyorsan bir dk durma.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Cocuk icin evlilik yurutulmez cunku o cocukta evdeki mutsuzlugu,siddetin,hakaretin normal bir sey oldugunu zannedip buyudugu zaman herkese oyle davranabilir.Cocugumun psikolojisini bozmaktansa ayrilmak en iyisi
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Komşumuz vardı bitane.. aklıma o geldi. Kadını gör su gibi. Resmen ay parçası.. adamı da gör resmen şeytana benziyor tövbe yarabbim gece gece günahına giriyorum adamın. Neyse..

Bunların bı çocuğu olduktan sonra geçimsizlikleri başladı. Kadını öyle bir dövüyordu ki mahalleli olarak koşuyorduk yardıma. Kaç kere polis geldi. Kaç kere şikayetçi oldu baba evine gitti. Kaç kere gözleri mosmor kapının önüne koydu kadını adam. Annesi kocandir git kocandir döver de severde diye gönderdi kadını. Aradan birkaç yıl geçti. Tabi adama kadını annesi kendi elleriyle vermiş. İlla bunu alacan diye. Camdan dışarı bakamazdi adamın korkusundan. Sonra herkes bı çocuk daha yap düzelir kocan dediler bunun ikinci çocuğu oldu. Çocuk aynı kadının kendisine benziyor. Vay efendim sen bu çocuğu kimden getirdin bana benzemiyor diye bu sefer şiddet başladı. Öyle böyle dövme değil. Resmen hastanelik oluyordu. En son birgün üzerinde sigara söndürünce kadın yeter dedi. Annesini felan sildi attı gitti boşandı. Çatır çatır hakkına düşenleri aldı kendine düzen kurdu. O büyük oğlu ne zaman babası annesini dovse balkona çıkıp kulaklarını kapatır ağlardı. Şimdi ailece musmutlu geçiniyorlar. Adamda 4. Evliliğini yaptı 5 senede.. uzun oldu k.bakma..
0 oy
(3,836 puan) tarafından
aile arkanda değilse işin zor malesef. insan tek başına da çok yıpranıyor bazen. benim belki ailem arkamda olsa eşini bırakır giderdim kızımla. bilmiyorum düşünmüyor değilim. 

umarım siz bi çözüm bulursunuz hakkınızda hayırlısı olur inşallah 
0 oy
tarafından
Mecbursan yürütürsün canım ben evladım boynu bükük kalmasın diye nelere göz yumdum nelere sustum anlatsam roman olur sırf evladımın psikoloji bozulmasın diye bazen gözümdeki yaşı silip birden kahkaha atıyorum ki anlamasın bunu erkekler yapar mı asla seni bırakır gider bitane or....pu alır getirir evladına ne olmuş umurunda bile olmaz ama kadın öyle değil işte ömrünü feda eder yavrusu için
0 oy
(1,073 puan) tarafından
O cocuklar da o evlilikten hasar görür bence

İlgili sorular

+2 oy
19 cevap 200 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 34 göst.
0 oy
6 cevap 296 göst.
28 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meyra nur (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 699 göst.
19 Ocak 2024 Aile kategorisinde Kumrru (137 puan) tarafından soruldu

381,449 soru

11,420,037 cevap

34,975 kullanıcı

...