0 oy
565 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından

14 aylik oglum var hanımlar.ellerinizden öper . Oglum geceleri hep meme istyr. Haliyle doymuyor azıcık süt çıkıyor. Mama denedim almadı. Gece maması yani. Neyse süt denedim su kattım öyle cook az içti 1saat önce 30ml icmemistir bile belki 10ml belki yani. Neyse gündüz yemesi iyi yani başkalarıyla kıyasla amacım kilo karşılaştırması değil ama oğlum çok zayıf yani kıyafetleri üzerine olmuyor. Gece iyi beslenemediği için sanırım. Ablamın bizimkinden 1ay küçük oğlu var gündüz bizim oğlanın yediği kadar yemez ama gece süt içtiği için bizimkinden toplu. Ben oğlum gece uyusun diye uğraşıyorum doysunda uyusun. Hâlâ uyumuyoruz gece hem memedeyiz ne o uykusunu alıyor ne ben. Nr yapmam lazım. Gece biberondaki sütü içmesi için . Gece maması da denedim 3 kez kutu mama aldım hepsi çöp oldu ağzına bile sürmedi  :(( ( oğlum gündüz 4ogun yer ve bizim içtiğimiz çorba kasesini doldururum içine biraz ekmek yada bizim yemek tabaklarına yemek koyarım veririrm. O kadar iyi massalh gerçi peşinden koşarım hep yesin diye ama 14 aylik 9kg )))

14 Cevaplar

0 oy
(1,657 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Gece beslenmeye alıstıgı ıcın uyanıyor ne zaman gece beslenmesını bırakırsan o zaman Delıksı uyuyacak bı kac gun sabret zorlar uykusuz kalırsın ama alısır

bana bunu cok sevdıgım bı arkadasım soylemıstı Allah bin kere razı olsun gece boyu mır mır mır sızlanan 2 yada 3 kez sut mama vermeme ragmen sureklı aranan cocuk 3 gun ıcınde unuttu maşallah diyelim :)) 10 da yatar 8 yada 9 da kalkar gece 1 kez bile uyanmaz öyle bı cocuk oldu 22 aylık ve 3 ay once yaptım keske daha once yapsaymısım

gunduz yeteri kadar yiyor zaten kılosu da normal cunku yerlerinde durmuyorlar buyuk geliyorsa bı kucugınu alırsın ne olacak benim dayımın torunu vardı 3 yasjndayken temin ederim sana 1 yas kıyafetlerı oluyordu boy kısa kalıyordu tabı ama kılo olarak rahat oluyordu :) saglıgında sorun yoksa dert etme asla şükret sen bılıyo musun bu cocuk yıyo ac kalmıyor tamamdır bunyesı oyle demek kı yakıyo almıyor bosver
(106 puan) tarafından
Canım sen neler yaptın gece yatmadan önce. Mamayı kestiginde ağladı mı naptın agladiysa
(1,657 puan) tarafından
Yatmadan ince bıberonu bu verdım sut mama ne varsa ne ıcıyosa ıcerek uyuyordu kendısı uyur zaten benim oglum besıgıne bırakır cıkarım 4 aydan beri.. Gece uyandıgında arandı ıstedı ama vermedim pıspısladın besıgıne salladım sırtını oksadım flan uyumasını sagladım 3 gun zor oldu snra mukemmel rahatluk
-Reklam-
0 oy
(79 puan) tarafından
Cici bebe yemiyomu
(106 puan) tarafından
Evet canim seviyor. Ama yemekten önce vermem iştahını kesmesin diye gerçi 1aydir hiç vermedim cici bebeyi
(655 puan) tarafından
Sütün içine cicibebe koy içer öyle sütü
0 oy
(39 puan) tarafından
Canim..benim kizimda 12 aylik 8.400 kilo..ve kim görse bu niye bu kadae zayif diyor..dün yine bir tanidik gördü ayni sekilde söyledi..cok moralim bozuldu eve geldim agladim sinirden..yani inan bebekten bebege degisiyor ben kızim icin herseyin en kalitelisini aliyrum yediriyorum..ama sonuc ayni doktrlar gayet normal diyor çok hareketli metopolimasi cok hizli aninda kakasini yapar..sende fazla takma kafana zamanla toparlanacklar elbet..
(106 puan) tarafından
Evet canim yiyince kalasını mutlaka yapar. Yani günde 3 4 kez yapiyo. Dediğin gibi herkes çok zayıf diyor. Annemlere gittim 2 gün önce herkes söyledi çok üzüldüm tabiki sağlıklı olsun ama ne bilim duyunca zoruma gitti sanki   :(
(39 puan) tarafından
Seni çok iyi anliyorum benim arrik moralim bozuluyr..ama sonra instagramda SMA hastasi bebekleri görunce bin şükür diyorum..
(106 puan) tarafından
Sorma canim onlara hiç girme Rabbim onlara sabir şifa versin. Paylaşın yapıyorum hep artık gördükçe benim psikolojim bozuldu o anneler neler yaşıyor acaba.. Rabbim evlatla sınamasın
(39 puan) tarafından
Amin Cümlemizi
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Saglikli olsun canim bence kilodan onemli bence saglikli olmasidir
(106 puan) tarafından
Kesinlikle canim.. Ama gören herkes çoook zayıf diyor.sanki ben yedirmiyorum gibi davraniyo bazı kesim.  Kilolu olsun demiyorum ama yaşını karşılasin istyrm 6 ay kıyafetler üzerine oluyo  :(
0 oy
(265 puan) tarafından
14 aylik bebek gece beslenmesine ihtiyaç duymaz canım.
(106 puan) tarafından
Nasıl kesebilirim canim bilmiyorum inan uyku haram bize 14 aydır 2 gündür 2 saat bile uyumamışımdır.. ne yapabilirim gece uykusu için
(265 puan) tarafından
Canım uyandıkça nasil uyduruyorsan normalde oyle uyut. Yani salliyorsan veya kucakta uyuyorsa. Emmek istediğinde su ver. Benim kızım yaklasik 15aya kadar mama yedi ama oyle kalkip eziyet etmezdi yer uyurdu sonra kendisi istemedi yemeyi kendiai birakti ama sen emmek istedikce su ver geri yatir. 2 3 gün zorlar sonra alışır. Kilosu icin doktor normal diyorsa kafana takma
(106 puan) tarafından
Canım normalde salıncakta uyuyor  orda kalıyor sabaha kadar  benim yanımda salıncak. Uyandı mı memeden başka bisey istemiyor sallıyorum ağlıyor. Su veriyorum eliyle itiyor. Geliyor üzerimi acıyor memeye yapışıyor. Bi ara denedim bırakmayı ama olmadı  sanırım yine denicem  :(
(265 puan) tarafından
Diğer türlü de seni zorlar canim gece sürekli uyanıyorsa. Alışmış o sekilde uyumaya ondan dalamıyor geri uykuya demek ki. Allah kolaylik versin. Benim kiz da zayif iştahsız gece uyanıyor sürekli. Hepsi ayni Allah saglik versin.
(106 puan) tarafından
Amin canim Allah razı olsun
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Yeğenim 4 yaşında 16 kilo. Doktor sağlıkli kilosuna takılma metabolizmasi hızlı çalışıyordur demis. Bir de yeğenim hiperaktif bir çocuk yerinde durmuyo yemeği bile koşarak yer arkasından koşarız yediririz ondan da almıyor. Ama sağlığı yerinde çok şükür. Sen de üzülme boşver zayıf kalsin saglikliysa
(106 puan) tarafından
Çok şükür saglikliyiz canim.. benimki de çok durmaz yerinde. Ama etraftan çok kıyafetler üzerine olmuyor ya o çok koyuyor bana  :(
(3,107 puan) tarafından
Olsun bı küçüğünü al ne güzel işte şişman olmayacak öyle düşün :)
0 oy
tarafından
Benim yeğenim. 24 aylık 9 kilo maasallah hiç bir sağlık sorunu yok sağlığı yerindeyse bebeğin nedir bu takıntı kilo konusunda anlamıyorum.
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Benim kızım da 19 aylık 9 kg
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Gündüz yiyosa geceyi dert etme. Gece beslemeye alıştırmak da iyi değil. Sonra çok sıkıntı cekersin. belki bünyesi öyledir çocuğunun. 
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Cnm metabolizma hizlidir yemesi iyi ise geve beslenmesi o kadar guzel degil aslinda beslenmemesi lazim benim kiz gece sadece meme veririm sen gunduz yesin icsin takilma bebim.kizda zayıf ama mqsallahi var bosver
0 oy
tarafından
Canım niye bu kadar sıkıntı yapıyorsun benim kızım 15 aylık 1 hafta 9 buçuk kilo alır daha çok az değil bence içini ferah tut 
0 oy
(335 puan) tarafından
Ca im beni oğlum 15 aylık 9.5 kilo falan.. Yemeğini de yer maşallah ilo önemli değil sağlığı önemli. Aksam en son 10 da yemeğini yer benimki 1 de uyur sabah 10 a kadar kalkmaz gece kalksa da su içer yatar ben sabah uyanınca emziriyorum sadece. Sen o şekilde alistirtiysan ondan uyanıyordur gece 
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Benim kızım 16 aylık 9 kilo yok cnm 
0 oy
(1,143 puan) tarafından
Öenmli olan sağlığı ilk once ama gece benim oğlumda beslenmiyor bende pek süt yok zaten gece emmez hiç . Normaldede emmiyor aslında eğlencesine 1 dk emerse emiyor. Hiç emmediği günler olur yani. Biberon maması desen bineron kanul etmiyor sulukla sabahları 150 cc anca iciyor. İnek sütü oldun devam sütü olsun pipetli olanalrdan onları içiyor günde 1 tane o da yeni yeni yni. İştahı pek yok kahvaltıyı güzel yapar gerisi bazen iyi yer bazen hiç yemez. Uyumadanda kaşık amması veriyorum bazen. Belki seninlide sever kaşık maması denesen. 15 aylık benimkide. Ama gece beslenmediği halde kilosu yerinde. Çokta hareketli bir bebel. Yani bence sizin bebeğinizin kilo almaması gece beslenmemesinden değildir

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 387 göst.
26 Mart 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde İki çocuk annesi (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 271 göst.
17 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
27 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nagehannn (5,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
12 Kasım 2021 Aile kategorisinde Selenyatkineymen (112 puan) tarafından soruldu

378,111 soru

11,317,226 cevap

34,763 kullanıcı

...