0 oy
421 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ehliyet almaknistiyorum surec nasil basliyor 7 sylik bebegim var yapabilirliyim kizlar biraz yardimici plurmusunuz

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Yaparsin yapılmayacak birşey değil araban varsa cokda rahat edersin. Ama şu pandemi sürecini bi atlat

tarafından
Valla xajim kac aydir beklemedeyim pandemi ile yasayacaz gibi gorunuyor
Esimin arabasi var benimde sayilir :)
tarafından
Ozman al cnm cok rahat edersin
-Reklam-
0 oy
(2,322 puan) tarafından
Ben yazildim canım pandemiden dolayi zaten ders felan olmuyor kitap verdiler birde uygulama yüklettiler çalış sinava gireceksin dediler ona calisiyprum 1 ay sonra sınavım var sanirim daha sonra da sinavi geçersek direksiyon dersi olacak ondan sonra da direksiyon sinavi tamam o sekilde 
tarafından
Anladim cnaim cok tesekkurlee
0 oy
(2,241 puan) tarafından
alirsin canim kolay zaten kitaba calisirsan testi kolay gecersin sonrasinda bikac kez direksiyon dersine gidersen birde arabaniz varsa oyle calisir gecersin :) 
tarafından
Aa cok tesekkur ederim arabamiz var evet yanliz otomatik.esim ehliyet alman icin manuel surmen lazim diyor dogrumu
(2,241 puan) tarafından
canim soyle eger manual olarak ehliyet alirsan otomatigi de sürebilirsin ama otomatik olarak ehliyet alirsan manuel vites kullanamazsin . bence manuel olarak ogren al ehliyetini ikisini de kullanma sansin olsun
0 oy
tarafından
Kayıt yaptırıp 2 hafta kursa gidiyorsun yazılı sınavı gecmek için. 70 üzeri alınca geciyorsun. Gecersen direksiyon sınavına hazırlanıyorsun 2 hafta da onu alacaksın günde 1 saat falan veriyolar. Bir parkur var sürekli orda çalıştırıyorlar. Ama gecmek cok kolay olmuyor dikkat gerektiriyor.
tarafından
Oekala canim cok tesekkurler
0 oy
(567 puan) tarafından
Canım pandemi den önce hafta içiydi galiba her gün ders var ona gidiyorsun 

Şimdi nasıl bilmiyorum ama 

Ders sonrası yazılı sınav var onu geçince direksiyon dersleri başlıyor

Direksiyon sınavını da geçersen Bir iki kağıt işi falan sonra ehliyeti almış oluyorsun ama belli bir ücret vereceğin yerler var 
tarafından
Ucret skinti degil kiz cok isitiyorum almayi valla heves ettim baya hayirlisi olsun bakalim
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Kursa yazılıyorsun derslere gidiyorsun sınavlara giriyorsun en son direksiyon sınavı oluyor geçersen maliyeye harcı yatirinca alıyorsun. Ben 4 yıl önce aldım. Şimdi süreç nasıl bilmiyorum aynıdır herhalde
tarafından
Canim bebegim var benim kucuk dersler haftada kac gun kac saat acaba
(4,725 puan) tarafından
Bilmiyorum canım bir kursla görüşmen gerekiyor
0 oy
tarafından
Çok güzel yaparsın ben hayatımda direksiyona oturmayan biriydim debriyaj olayı nedir bilmiyordum ama kursa derslere düzenli gittim sınav parkurunda çok çalıştım gayet güzel baya beğendiler hiç sarsmadın bizi dedi hocalar.

Tabi yazılı sınav da var oda çok kolay onun için derslere hiç gitmedim kitaptanda çalışmadım sadece çıkmış soruları 10 defa falan çözdüm ezberledim o şekilde 90 aldım yani bu şekilde çalışırsan sende rahat geçersin 
tarafından
Pekala canimmm cok tesekkur ederim
0 oy
(262 puan) tarafından
Ben hayatımda ilk direksiyon koltuğuna sürücü adayı aracında oturdum düşün yani :) ilk oturduğumda nerde ne olduğunu anlattı hoca gazi freni debreaj el freni lambalar herşeyi anlattı ve oturdum hareket ettik 6,7 ders aldım hoca da güzel anlatıyordu sınava girdim ve ilk girdiğimde geçtim 9 aydır ehliyetim var bana araba aldık kendi kendime ilk markete gittim sonra pazara sonra işe derken bir kere kaza atlattım ama sadece trafik karıştı onun dışında bisey olmadı:) Artık sürüyorum ben yaptıysam herkes yapar kendine güven ve dikkatli sür
tarafından
Pekaa canimm tum yollarin acik olsun cok gecmis olsun kazan ilk ve son olsun insallah cok tesekkurleer
0 oy
(653 puan) tarafından
Yaparsn cnm elektronik ortamda artk sınava giriliyor azcuk çalışırsan neden olmasin eşin biraz direksiyon dersi versin sana zorlanma diye
0 oy
(264 puan) tarafından
Bende 2 gün önce aldım kayıt yaptırıyorsun 1 hafta ders oluyor sınava giriyorsun geçersende 1hafta direksiyon dersi sonra sınav orda geçti kaldı oluyor benimde bebeğim var 14 aylık bu zamana kadar almadığına çok pişmanım hiç bişeyi erteleyceksin aslında bebeğimide komşuya bıraktım 1 2 saat gittim 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Hemen söyliyim canım. Gidip kursa 1200 lira gibi para veriyorsun istersen taksitle de yapıyorlar. Daha sonra e-sinav à giriyorsun 70 tl verip yani yazılı sınav oluyor bu.  Onu geçersen 10 saat sürüş dersi alıyorsun kurşun hocasından o ucretsiz. Eğer fazladan ders almak istersen saat başı 150 lira veriyorsun. Sonra 120 lira verip sürüş sınavına giriyorsun eğer geçersen bankaya 1000 lira yatırıp belgesi alıyorsun. Sürüş sınavını gecemezsen bidahaki sınava girmek için 250 lira para veriyorsun.

Fiyatlar konusunda tam emin değilim ben alalı 5 6 ay oldu. 20 30 lira felan oynayabilir.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 167 göst.
7 Ocak 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 321 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.