0 oy
1,016 göst.
Diğer kategorisinde (484 puan) tarafından
Kızlar acil yardım!  Beyaz renk çamaşırlar içinde bir adet renkli eşofman karışmış, ve bütün beyaz çamaşırlarn rengi mavi gibi oldu morardı ya. Eşimn iş tişörtleri de vardı içinde gerisi önemli değil de iş tişörtleri önemli. Nasıl beyazlatma yapabilirim.  ?  Beyaz sirke kullandım tekrar yıkadım omo ve asprin ile çıkmadı ya.  Ne yapabilirim başka bilen varsa yardımcı olun?  Tişörtlere domestos dökemem kırmızı mavi amblem var yaka renginde kırmızı desen var. Acil yardım akşama kadar halletmem gerek

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Sen dolaptan bir bardak soğuk su al iç bacim. Geçmiş olsun düzelmiyor ne yaparsan yap.
(484 puan) tarafından
Ben suyu içerim de eşim ne içer ki  bir tişört olsa neyse hepsi birden gitti
-Reklam-
+1 oy
(258 puan) tarafından
Kazan gibi biseye beyaz sabun rendele ve orda kaynat bembeya olur tekrar..
(484 puan) tarafından
Gerekirse onu da yaparım sağol canım valla
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Post yukarı çıksım. Bilgim yok cnm
(484 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Düzeleceğini sanmıyorum ben de öyle pembe yapmıştım beyazlarımı, kaç kere yıkadım düzelmedi
(484 puan) tarafından
Ay valla iş tişörtleri önemli. Şirket veriyordu hatta yetmiyor diye arkadaşı da vermişti gitti 5 tişört ama halletmem gerek tüh valla kötü oldu bu
0 oy
(119,224 puan) tarafından
Bilmiyom ama en korktugum sey 
(484 puan) tarafından
Valla dikkat etmek lazım. Nasıl olduysa önceden makinaya atmışm renkliyi görmeden beyazları attım bi cıktı mavi mavi
0 oy
(535 puan) tarafından
Canım sırf beyazsa tsort bir leğen suya 1 kabak çamaşır suyu dok  biraz icinde beklesin sonra at makinaya tekrar
(484 puan) tarafından
Sırf beyaz ama yaka ve düğme kısmında kırmızı renkler var. Ve amblem da kırmızı yoksa çoktan çamaşır suyu ile yıkamıştım. 3 saattir uğraşıyorum
0 oy
(1,072 puan) tarafından

Canım yaa ben çamaşırlar boya verdiği zaman sıcağı sıcağına hiç beklemeden direkt makinaya atıp tekrar yikiyordum o zaman çıkıyordu. Çamaşır suyu deneyebilirsin biraz yıpratır inceltir zamanla kıyafetleri ama şuan da kurtaricin o gibi görünüyor :(

(484 puan) tarafından
Öyle yaptım hemen 80 derecede çalıştırdım ama çıkmadı yine
(1,072 puan) tarafından
Ay insaAllah çıkar yaa benimde başıma gelmişti ama ben cikarabilmistim
(484 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Canım renkleri solanlara deterjan gözüne deterjanla birlikte çamaşır suyu koy beyazlar için ayrı mı kullanıyorsun çok yoğunsa marketten leke çıkarıcı al yoksa çok renk attıysa 
(484 puan) tarafından
Şimdi tişörtleri çıkartıp öyle yaptım. Ama tişörtlere çamaşır suyu uygulayamam ki desenler kırmızı.  Bi tanesinin üstünde bingo nefes aldıran hijyeni denicem bakalım
tarafından
Hmm renk olursa sıkıntıya bilemedim şimdi paran galan varsa marketten leke çıkarıcı al canım
tarafından
Yada kırmızı yere değdirmeden elinde çamaşır suyuyla çitile yıka sonra tekrar yıkama yap
(484 puan) tarafından
Olmadı öyle yapicam. Kızım da durmuyor ki nasıl yapicam.  Şimdilik ıslak tutmaya çalışıyorum cif,  beyaz sirke aspirin içinde bekliyor bakalım
0 oy
(517 puan) tarafından
Benim de esimin yeni aldığımız buz mavisi gömleği başka bir borda gömlek yüzünden pembe olmustu ve mavi gömleği desenliydi makineden çıktığı gibi tekrar tek başına yıkadım 2 3 kere sonra bir kova suya bor kapak camasir suyu  koydum birkaç saat beklettim baya düzelmişti sonra tekrar makineye tek attım yıkadım çıkardım bidaha bi kova suda bir kapak camasir suyu koydum bidaha makinede tek yıkadım yeni alınmış haline döndü ve desenlerine kesinlikle birşey olmadı eski haline tamamen döndü 
(484 puan) tarafından
Bende bir tanesinin üstünde denicem sabahtan beri makinayı 4 kere çalıştırdım tişörtleri ıslattm ama bide bi tanesine çamaşır suyu koyup denicem. Sağol canım
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Camasir suyuyla sicak su koy kovaya at tisortleri kovaya cevir bir iki kez yenoden at makinaya yikansin
(484 puan) tarafından
Kırmızı amblem ve desen var canım yoksa ilk olarak öyle yapacaktım da yapamıyorum
(6,203 puan) tarafından
O zaman bi tencereye beyaz kalip sabun rendele kaynat tisortleri
(484 puan) tarafından
Denicem bunu da sağol canım. Kızım yaptırmıyor şimdi 3 saat sonra falan yapicam şimdi ıslak sirkeli su içinde bekliyor
0 oy
(170 puan) tarafından
Kosla oxi action ve arielle bir legende musluktan akan sıcak su ile ıslayın 1-2 saat kalsın sonra durulamadan öylece makineye atin arielle yıkayın güneşte kurutun. Inşallah ise yarar ben baza altında sararan bebek kıyafetleri için yapmıştım hepsi bembeyaz olmuştu. Belki sizinde işinize yarayabilir bu yöntem.
(484 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım denicem
0 oy
(395 puan) tarafından
Benimde olmustu suya koymustum ustune sirke ve karbonat doktum baya cikmisti sonra yikandikca duzeldi
(484 puan) tarafından
Onu da denicem herşeyi denerm yeterki geçsin
0 oy
(99 puan) tarafından
Benim de olmuştu eşimin tshirt ü toz pembeye dönmüştü.  Legenin içine sıcak su ve koslanin tül için sıvı ve toz deterjanı var ikisinide döküp bekletip tekrar yıkadım.  Bembeyaz oldular 
(484 puan) tarafından
Kosla tül beyazlatıcı mi canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 134 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Dilaray1404 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 117 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 508 göst.
26 Mart 2021 Aile kategorisinde 777777 (1,428 puan) tarafından soruldu