0 oy
310 göst.
Diğer kategorisinde (342 puan) tarafından
Bebeğinde gece terörü olan var mı kızlar 14 aylık gece 1 2 kere ağlayarak uyanıyor emziğini falan fırlatıp ağlama krizi geçiriyor sonra tekrar uykuya geçiyor korkuyoruz sakinleşmiyo instagramda doktor gece terörüne baktırın dedi belirtileri aynı 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Gece terörü ne demek

(342 puan) tarafından
İnternetten araştırırsan daha sağlam cevap alırsın canım benim bildiğim rem uykusuna geçişte yani ağır uykuya geçişte bebek oturuyor ağlamaya başlıyor ama uyanmıyor direk öyle krize giriyo 10 30 dk arasında
tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya
(342 puan) tarafından
Sağol canım birden olunca korkuyoruz bizde sanki canı yanmış gibi kötü rüya görmüş gibi
tarafından
İnşallah düzelir ya insan ister istemez panik yapio
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bikac kiside duydum bunu cok zor canm cok
(342 puan) tarafından
Allah şifa versin :(
tarafından
Amin canm benimm.Sizin evladinizada Allah sifa versin.Insallah en kisa surede düzelir canm benim.
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Canım o gece terörü olmayabilir

Daha kendini net anlatamiyor ama biseyden korkmuş olabilir ve bu travma uyku anında ortaya çıkabilir

Bende kzimda bı sure şüphelendm gece terörü diye

Sonra çözdim kuzeni yüzünden bı korku yaşamış ve o yüzden gece ağlama nöbetleri geçiriyordu..

Biraz gözlemle

Artık anlayacak kadar büyümüş acaba korkutucu şeyler mi söylüyorlar

Ki korkutucu dediğim sadece  canavar falan değil

Anne gidecek a,anne benim tarzı şeylerde onlar için travma olmuş olabilir
(342 puan) tarafından
Yok canım ya öyle birşey değil önceden beri vardı dişti falan dedik daha belli olmaya başladı
0 oy
tarafından
Bunu instangram da okudum bazı bebeklerde oluyomuş. O an Kendinde olmuyormuş. Çok yormuycakmışsın ekrana çok bakmıycak gördüğü bişey de etkiler  ama yinede Bi doktora götür bence
(342 puan) tarafından
Gidicez inşallah biraz hırçın bebek hiç durmuyor yoruluyor çok
0 oy
(738 puan) tarafından
Benim bebeğim 5 aylık aynısını bende yaşıyorum gece iki kez çok kötü ağlayarak uyanıyor ve sakinlesmiyor biturlu acaba onda dai var bu ben dış sancisidir diye düşündüm ama gece teroruyse çözümü var mı 
(342 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bizdede bayadır var ama diştir gazdır dedik geçiştirdik aklıma hiç gelmedi bu olay birde çok küçüktü o yüzden
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Gece terörü olması için her gece aynı saatte yapması gerekiyormuş canım eğer öyleyse o saatten biraz önce uyandirman gerekiyor çocuğu birkaç gece bu şekilde tekrarlarsan ve özellikle telefondan uzak tutarsan geçiyormuş ama belirsiz saatlerde yapıyorsa bireylerden korkmuş olabilir 
(342 puan) tarafından
Uyandırırsam bir daha uyumuyor malesef daha kötü dr. Danışayım bakalım teşekkür ederim
(2,039 puan) tarafından
Bu doktorların önerisi zaten canım gitsen de büyük ihtimalle bunu söyleyecek ama istersen yine de bir git için rahat eder en azından
0 oy
tarafından
Daha pazartesi götürdüm psikiyatriye canim bende suphe ettim gece terörüne benziyor dedi mesela saat kac araliginda uyaniyor dedi gece 2 4 arasi dedim 1.30 gibi uyandir 5 dk kadar uyanık kalsin 2 ay boyunca hergun dene eger bir faydasi olmazsa nörolojiye gitmen lazim epilepsi nobetide olabilir dedi Allah muhafaza 2 gundur deniyorum biraz hafifledi gibi tavsiye ederim bosyere su viruste gitme ilac felan vermiyor zaten hafif dinlendirici muzukler dinlet dedi ben kuran aciyorum uyku vakti oldugunu bilecegi seyler mesela iyi geceler rahatlatici müzik vs benim oglumda 16 aylik 
(342 puan) tarafından
Benim oğlum çoook zor bi çocuktu bende kötü olduğunu biliyorum ama mecburen telefon tv. İzledi mesela şuan uyumadan önce tv yada telf. Bakıyor video öyle kendi uyumayı öğrendi yoksa asla uyutamıyorduk ayakta sallanmak istemiyordu beşikte salıncakta kendi kendine durmuyordu son çare bu kalmıştı artık psikolojim bozulmuştu ben pedagoga götürdüm ama saçmalık şeyler söyledi oğlum için en son babası rahatsız oldu bu durumdan bende  dr. Sordum oda öyle dedi gece terörü diye uyandırırsam bir daha uyumaz oğlum
tarafından
Zor cocukla bas etmek icin herseyi yapiyor insan inanki benim oglilumda kolikti simdi telefon istiyor vermiyorun alistirmadim tv izliyor ama cok fazla degil vallahi bilmiyorum o kadarini canim doktora danisman lazim ama metodu buymus malesef
0 oy
(880 puan) tarafından
Kuzum bende oğlumu 19 aylikken sütten kestim kesince gece terörüne yakalandi bir ay boyunca işkence gibi hayatım oldu maalesef gece kalkar asla uyumazdi çığlık çığlığa kimseyi gözü görmezdi salya sümük ağlardı bir iki saat sonra hicbisey olmamış gibi uykuya dalardi sağlık ocağına götürdüm muane ettirdim.guzelce kulağına damla verdi onu kullandım fayda etmedi nörolojiye sevk etti ama eşim asla izin vermedi eşim sağlıkci olduğu için küçük çocuklara nilac tedevisi uygulayip.daha ileriye gidebiliyor yada kalici oluyormuş bekleyelim dedi ama benim ömrümden ömür gidiyor hamileyim de birde ..sonra çocuklara okunacak tüm.dualari buldum uyku dualarını flan her gece düzenli şekilde okudum.uyuturken sonra kendiliğinden uyanma süreleri kısaldı kalkmamaya başladı sonrda normal uyumaya başladı uyansada artik.aglamiyordu tavsiyem doktora götürme.dua et yatir ama hergun aynısı yap hemen olmadi.diye pes etme bakalim düzelecek mi
(342 puan) tarafından
Benim oğlumu pedagog yönlendirdi nörolojiye
normal saatler içinde  ağlama sorunu çok olduğu için gitmedim ama dua ediyoruz daha dikkat edeyim yatırırken okumadan yatırmayayım allah razı olsun
(880 puan) tarafından
Bizim şükür geçti gerçekten çok zor zamanlardi yaşayan bilir hocaya bile goturcektik ama yaptığım dualar hürmetine rabbim sesimi duydu düzeldi en cokta şeytani kovan dua var netten bak canim onu oku
0 oy
tarafından
8 aylıkken falan bizde 2-3 kere yaşadık. Dişten die düşündüm ben hep 
(342 puan) tarafından
Bizim bayadır var ama büyüdükçe daha belli oldu bu durum

İlgili bir soru bulunamadı

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,947 kullanıcı

...