0 oy
421 göst.
Diğer kategorisinde (70 puan) tarafından
Kızlar  kizim için yılardır istediğim  birşeydi kuran kursuna göndermek bn  evde ogretsemde yetersiz oluyorum.egitim alsın okadar istiyorumki şükür buldum yer ama salgından dolayı çok korkuyorum bu arada kızım 7 sinif öğrencisi sizin fikirleriniz nedir kurs yatili

15 Cevaplar

+3 oy
(1,329 puan) tarafından
Şu günümüzde Kur'an kurslarını gormuyomusunuz diyenler günümüzde liseleri üniversiteleri görmüyorlar heralde. Ozaman hiç okulada yollamasinlar evden çıkmasın çocukları. Nedense her konuda taviz var ama dini bı konu oldumu en kolay o kestirip atiliyor. Ne aci. Rabbim sonumuzu hayır eylesin. 

Soruna gelince canım iyice araştır virüs konusunda gerekli tedbirleri aliyorlarsa gönder insAllah. Ağaç yaşken eğilir. Kuran kurslarina gelene kadar neler varda neyse canım. Allah gönlünün muradını versin 
(70 puan) tarafından
Amin seninde insallah   zaten degilmidirki bu hastalık.dinden islamdan Rabbimizden uzaklastigimiz için başımıza geldi
(1,329 puan) tarafından
Öyle tabiki canım. Rabbimden dinimizden ehli sunnetten okadar uzaklaştık ki onun cezasını çekiyoruz. Ama hala anlamıyoruz görünen o ki anlamayacağızda. Rabbim sonumuzu hayr eylesin.
tarafından
Katılıyorum erkeklerin olduğu okullara toz kondurmuyorlar ama konu islam olunca taşla sopayla daliyolar ne diyim Allah verdiği aklı düzgün Hayırli kullanmayı nasip etsin
(1,329 puan) tarafından
Amin canım amin. Rabbim bu kadar yapılana karşı yine sabırlı. Bize virüs falanda az yani. Okadar diyorum. Müslüman ülkesinde nerdeyse Müslümanlığı yaşamayalım diyecekler utanmasalar. Tv'de çıkan bir iki sarlatani adam yerine koyup güzel dinimizi karaliyorlar. Ama fani dünyanın yalan dolan islerini herşeyden çok savunuyoruz.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hem virüs var hemde kuran kurslarında çocukların başına onca şey geliyor hiç görmüyor musunuz evladınızı yatılı vermeye nasıl gönlünüz razı oluyor 
(70 puan) tarafından
Yok hic gormedim  Ben Kizimi Rabbime emanet ediyorum sizde oyle yapin
tarafından
Önce önlemini siz almanız lazım sonra Allah’a tevekkül edin
(13,612 puan) tarafından
Rabbimize tabiki emanet ediyoruz ama sonuçta Allah da akıl vermis
tarafından
Henüz 13 yaşında bir çocuk kendi fikirlerini kendi veremeyecek doğruyu yanlışı ayırt edemeyecek yaşta, insanlar dini eğitimlerini illa ki bir cemaatten almak zorunda değiller. Orda yatılı kalmak zorunda değiller. Üniversite örneği verenler olmuş tecavüze uğramak, tacize uğramakla bir insanın kendi hayat tarzını kötü şekilde yaşaması aynı şey değil üniversitede ki insanlar belli yaşı almış insanlar. Ama bir çocuğu henüz bir birey değilken böyle kendini korumayacağı Yaşta erkeklerin bile bu ülkede kurslarda tecavüze uğradığını gözden geçirerek kabul etmek akıl işi değil.
+1 oy
(3,769 puan) tarafından

Bende zamanknda gittim tabi kızın kadar küçük değildim ama yatılı gittim ne var yani illa kötü birşey mi olması gerek insanların yorumlarında bazen anlamıyorum okdr peşin hükümlülerki

Güvenilir biryer ise ve zaten gidip gelirsiniz ee daha ne olck ki❤️

Bende vericem nasipse kızımı ilerde 

(70 puan) tarafından
Diyanete bagli bi kurum cnm kızımın boyu beni geçmiş   aslinda 5 sınıftan besliyorlarmış bn geç bile kaldım hastalıktan dolayı korkuyorum
(3,769 puan) tarafından
Hastalık nerede olsa bulur canım önlem illa aliorlrdr
+1 oy
tarafından

Yatili kurs gündüzlü kurstan daha güvenlidir çünkü dışarı çıkış yasak olduğu için dışardan virus getiremezler. Ayrıca kursları halini görmüyor musun diyenleri sakın dinleme bu gözler lise tuvaletinde çocuk düşüren kızlar gördü o zaman çocukları okula da yollamayın.? Kuzenim boğaziçi mezunu kendisi söylüyordu okul çıkışı kimin nerelere gittiğimi.? O zaman oraya da yollamayın. 

Not: 11 yaşından beri yatılıya gittim güvenilir yer bulursan gönder evladını ağaç yasken eğilir. 6 sene eğitim aldim erkek sinek bile girmedi kursa aksini iddia edenler halt etmis. 
(70 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm bide bi sorum olacak kayit icin sinav yapiyorlarmis bilgin varmı ne gibi sorular sorarlar
tarafından
Sınıfları belirlemek için seviyelere bakicaklardir mesela hiç kuran-i kerim bilmeyenleri bi sınıfa alırlar belki namaz surelerini ezbere biliyor mu onu sorarlar imanın islamin şartını sorabilirler. Yeni başlayacağı için öyle zor şeyler tabii ki sormazlar yinede net bise diyemem ben sınav falan olmamıştım çünkü
(70 puan) tarafından
Tesekur ederim
0 oy
tarafından

Bide yatılı yani bilemedim ki 

(70 puan) tarafından
Bnde okadar kararsizimki
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Kücükken gitmek daha iyi cnm keske gitse ama yatılı bide vurus kızın istiyormu
(70 puan) tarafından
Çok  istiyor artışını ekşisini herşeyi anlattım yinede kabul etti
(3,669 puan) tarafından
O zaman gitsin illakı önlem alınacak zaten iceri giren çıkan olmaz pek  rabbim yolunu acık etsin
(70 puan) tarafından
Çok sağol cnm bnm dualarınızda bizide unutmayin
0 oy
tarafından
Virüs var şuan bence gonderme birde daha küçücuk çocuğu neden yatılı gonderiyorsunuz 
(70 puan) tarafından
Bnde çok kararsizim  küçücük değil tamda zamanı
0 oy
tarafından
Yatili asla gondermem hele ki kiz cocugunu. Devir cok kotu. Camideki kurslara gidip gelsin ben oyle yapmistim.
0 oy
tarafından
Maşallah sana Rabbim sayısını arttırsın benim yiğenim ilkokuldan beri o şekilde eğitim alıyor hem okul hem kuran kursu bazıları buna çok karşı ama İslam ve Müslümanlık çocukluktan aşılanıyor... Küçük yaştan almaya başladı yiğenim eğitimi hem matematik öğreniyor hem hafızlık yolunda gidiyor maşallah bu yoldan vazgeçme dünya çok karanlık bir yer oldu bari yavrular güneş gibi parlasın onların parlamsına ihtiyacımız var 
(70 puan) tarafından
Nasıl  iyi geldi yorumunuz Allah razı olsun  Ben  çok isterdim hafız olmak şartlar yoktu  ama çok istiyorum kızlarım Olsun   Rabbim inşallah nasip eder
tarafından
Amin inşallah zamana değil İslama uymak en doğrusu ayıp değil geri kafalık değil sen annesin ve o çocuğun büyüme şekli sana ait senin yavrun bir fidan o fidana su dök ki büyüsün İslama ışık olsun
0 oy
(13,612 puan) tarafından
Yatılı asla vermem
(70 puan) tarafından
Erkek yokki öğretmenlerde bayan hem oraya atıp gelmiycem gözüm hep üstünde  uygunsuz bisi görürsem alırım zaten   ama salgından korkuyorurum sadece
(13,612 puan) tarafından
Valla isim vermiyimde  biseycilerin yurdundaydi tüm kuzenlerim.
Haftasonu gelirlerdi eve.
Hocaları arardı habire huzur vermezlerdi
(70 puan) tarafından
Diyanete bağlı öyle herhangi bi kurum değil  Bnde endiselerim korkularım var kim çocuğunu gözden çıkarır  bazı arkadaşlar kırıcı yorumda bulunuyor
0 oy
(436 puan) tarafından
Akşamüstü bir post okudum burda amcası tarafından tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili. Amacım yolundan saptırmak değil tabi ki sadece insanın güveni kalmıyor gözünden korkuyor.Hakkinizda hayırlısı olsun inşallah 
0 oy
(247 puan) tarafından
Anneye ihtiyacı olacak yaşta yatılı vermek o çocuğa haksızlık bence. Zaten belirli bi yaşa geldiğinde üniversiteydi vs gidiliyor. Sonra da evleniliyor. Kısmet tabiki herşey ama bence yatılı için çok küçük.
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Canım bende kuran kursuna gidiyorum ama bu sene için hocamız gruptan daha birsey söylemedi. Gönder cok faydası oluyor kuran kurslarının agac yaş iken eğilir 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Yigenim 13 yasnda liseyi okumadi ben kuran kursu hocasi olmak istyrm dedi yolladilar ama virusten dolayi kapanmisti gnder bence bi annenin evladina yapabilecegi en guzel sey bence bende oglumun hafiz olmasini cok istiyrm ve bunun icin elimden gelen herseyi yapcam omrum olursa insallah
0 oy
tarafından
Tarafsiz yorum yapacagim kardesimi gonderdik esim kurslarda buyudu es dedem hoca kiz kursunda yillarca ogretmenlik yapmis enistem oyle bizde gider geliriz 

Lakinnnn bahsettigim kurslarda kotu seyler de oldu burda insandan bahsediyoruz

Bi kere hocalar degil pedogoji cocuk psikolojisini ogretmenlikle alakali zerre bilgileri yok ben buna karsiyim

iki bizzat yine uzak akrabamizdan bi erkek cocuguna tacizi oldu hapis yatti yatio hala kimse olmaz dio ama bence cocugun beyani esastir 

Yani kumar gibi iyide olabilir kotude cunku liseden kucuk cocuklarin yatili kalmasi milli egitim bakanligimizca yasaktir diyanet izin verir yasalar goz yumar

Iyi dusunun yasli teyzeler bile kuarini yeni ogrenebiliyor 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 565 göst.
10 Mayıs 2019 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
7 Kasım 2022 Diğer kategorisinde sultanss (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 122 göst.
0 oy
12 cevap 280 göst.