0 oy
1,085 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşim ve ben 5 senelik ilişkinin sonunda evlendik1.5 yıllık evliyiz ben bir bebeğimiz olsun istiyorum artık sürekli gündemde tutuyorum sürekli ona bebek fotoğrafları atıyorum hamile olmak istediğimi söylüyorum ama kendisi 5/7 yıl düşünmediğini hatta hiç bebek istemediğini eğer bebek olursa eskisi gibi birbirimize zaman ayıramayacağımızı beni çok sevdiğini kaybetmekten çok korktuğunu söylüyor saçmalıyorsun sana hep zaman ayıracağım desem de eskisi gibi beni sevmezsin en çok çocuğu seversin ama ben hep seni en çok severim diyor cidden  nasıl bir kafa yaşıyor bilmiyorum arkadaşlar ne yapacağım bir fikir verin 

25 Cevaplar

+8 oy
(6,053 puan) tarafından
Gercekten birbirini sewen saygi duyan bi cifte bir ewlilige en yakisan seydir cocuk ikinizin bi parcasidir hep bunu bilir bunu soylerim aksini idda edenede sasarim ...

COCUK EWLİLİKTE AYAK BAĞI DEIL SEVGİ BAĞIDIR ...❤ iki seven kalbin tek atar damaridir cocuk olunca herseyin deistini idda eden kadin erkek kimse ben anlam weremiyorum ben oglumun ewi dagitmasindan bile ASK duyyorum bir cok anne gibi ew temizlenir kirilanlar yerine gelir carsi pazar sonrada gezilir o kacan filmler sonrada izlenir sicak caylar sonra da demlenir bagzi seyler gecikile bilir ama bi cocugun ilgisine sevgisine gecikmekten iydir... coguga ayak bagi yada kendine ilgi eksikligi gorulmesine gorustur saygi duyarim ama asla anlam wermm dusunce meselesi 
(56 puan) tarafından
Yorumunuza hayran kaldim. Cok guzel dusunceler Rabbim ailenizle musmutlu olmayi nasip etsin canim
(6,053 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim aminn cumleyle ❤❤
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Eşin doğru düşünüyor çocuğunu daha çok seveceksin...

(85 puan) tarafından
Bunun için çocuk yapmaktan vazmıgeçilir
tarafından
Elbette canım
tarafından
İşte neden böyle diyor ne saçma konuşuyor anlamıyorum
tarafından
Yanı bilemiyorum ikinize kalmış bisey ne diyebilirim ki :) hayırlısı olsun hakkinizda..
+1 oy
tarafından
Ay saçmalıyor eşin çocuk istemiyor diye de sevgi bahane etmesin ne alaka çocuğunuz olacak kendi canınız kanınız dan eşim her oğlumu gördüğünde gelip bna sarılıp bni sıkıyor mutluluktan
0 oy
(85 puan) tarafından
Rahat Bi adam demekki rahatlığını bozmak istemiyor onlar fasa fiso 
tarafından
Hiç rahat bir adam değildir çok sorumluluk sahibi biri herkese karşı ama bu konuda böyle
(85 puan) tarafından
Asıl sebebi var bence bu hiç mantıklı değil bence bırak zamanla kendi ister benim eşim de asla istemiyor du aramız iyi değil di gerçi ondan da
(13,203 puan) tarafından
Aynı şeyi bayan olarak ben yaşadım canım sırf eşim istiyor diye hamile kaldım. İnan altında başka sebep yok. Yaşamayan bilemez gerçekten beni eşim dahil kimse anlamadı.
0 oy
(198 puan) tarafından
Korunma sende ☺️
tarafından
Ben de öyle düşünüyorum sence sonucunda ne der
(198 puan) tarafından
Başta sevinmesede sonradan onada babalık duyguları gelecektir keşke hiç yok demeseydim dicekk 1bucuk senede çok değil zaten ☺️
(1,073 puan) tarafından
Bence agzindan laf almaya çalış canım. Ya hamile kalırsam mucize olursa o zamanda mi istemiycen mi diye soyle esine
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Fikir veremem cunku hakli :D Gozun kocani gormuyor gercekten cocugun senin icin o kadar kiymetli oluyor ki ve sosyal hayattan biraz uzaklasiyorsun cunku eglencen biraz kisitlaniyor suan yaptiklarini bebekten sonra yapamiyorsun.Ornek veriyorum disari ciksan gaz sancisi tutsa evr donmek zorundasin bide kolikbebekse vay haline.O yuzden zamana birak
tarafından
Ben çok istiyorum gerçekten sabah akşam hayalini kuruyorum yani ama o kadar üzülüyorum ki böyle davranması konuşması
(6,203 puan) tarafından
Bende senin gibiydim cocuklara bayilirim hatta.Bebek fogdu kac lez disari ciktik ve ciktigimiz gibi geri donduk:D O an bir sey yapamiyosun cunku sen sectin o hayati o yuzden dedigim gibi zamana birak.Gec olsun guc olmasin diye bi laf vardir.Tabiki de rahat olamiycam diye cocuk yapmamak cok sacma ama ben sadece ornek veriyorum cocuk istemenden normal bir sey olamaz
(87 puan) tarafından
Aydanım nedense seni kendime çok yakın hissediyorum tanisam arkadaşım olurdu fln diye düşünüyorum bilmiyorum çok samimi geliyorsun bana
(6,203 puan) tarafından
Teşekkürler bebeğim:)) Burdakiler egolu dediği için :D
0 oy
(904 puan) tarafından
Benim eşimde başlarda istemedi ama düğün borcumuz fln var diye ben çok direttim kolay mı dedim sanki hemen tutuyomu kaç sene ugrasiyo millet tutmuyo olmuyo. Bı gün ciddi. Ciddi konuştum belki tutmucak dedim Allah aratmasın ikimizinde yaşı var ben bebek istiyom dedm çalışmalara başlayalım artk:D doğrusu benm diretmemle oldu çok şükür ilk denemede hamile kaldım 34 haftaligim oğlum diyo başka bsey demiyo doğrusu:D bide kucağımıza alsak nasl olur blmem rabbim aratmasn milyarlar veriyorlar çocuk için :(
(904 puan) tarafından
Valla tamda yaşınız bence küçükte değilsiniz benm de agladigim bile olmuştur çocuk istiyorum ben diye :(
(904 puan) tarafından
Hemen kolay tutmuyor bazılarının 2seneyi bile bulan oluyormuş fln deynce ikna ettim zarzor oda
(182 puan) tarafından
Ewet buradaki bazı yorumlar çok saçma bence çocuk ewim neşesidir ya 1 yıl olmuş zaten çok gezmişsünizdir ve ileri, zamanlarda da çocuğunla  gezersiniz
(423 puan) tarafından
Tam benim hikayemi anlatmışsın aynısı oldu resmen hemen tutmaz dedim ilk denemede hamile kaldım yeni doğum yaptım darısı başına inşallah :))
(904 puan) tarafından
Amin canım inşallah :)
0 oy
(29 puan) tarafından
Onu dinleme yap dünyadaki en güzel şey evliliği evlatla taclandırmak....
(4,040 puan) tarafından
Peki adam mutsuz olur da ikisine karşı tam olarak aile olmaSa ne olacak
(29 puan) tarafından
Bugüne kadar çocuğu olduğu icin mutsuz olan bi adam gormedim
0 oy
(901 puan) tarafından
İnsan kendi canından bir canı kıskama düşüncesi ilginç ikinizin bir parçası olcak oldumu farklı olur bence yada bir sıkıntısı var da diyemiyomu canım bebek istemeyen bir adam düşünemem
0 oy
(13,268 puan) tarafından
İnan ki seni bilmiyorum ama herkes çocuk sahibi olmak zorundadır değil ki.
tarafından
Ben çok istiyorum ama :( o da bana bu konuyu çok açıyorsun rahatsız oluyorum diyor
0 oy
(398 puan) tarafından

ewet çocugu kocandan çok seweceksin eşin hep ikinci pilanda olcak o yuzden istemiyor :)

(904 puan) tarafından
Ama babada öyle oluyor diyolar öylemi çocuk on planda oluyormus
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Sana birşey diyeyim mi eşini al beni vur. Sırf eşim benim yüzümden babalık hakkından mahrum kalmasın onu kaybederim diye hamile kaldım evet doğurdum çok şükür şuan annemle bakıyoruz bu saat oldu ağlıyor ona rağmen şükür diyorum ama hala içimde bir isteksizlik var. O yüzden orta yolu bulana kadar bekle. Ben eşime bu cümleleri kurduğumda olay kavga etmiştik. Ama saygı duymak en güzeli. 
0 oy
(3,770 puan) tarafından

Seni iyi anlıyorum ama eşinede zaman ver biraz sonuçta onnunda vereceği bir karar tek taraflı alamazsın

Bir buçuk sene çok bir zaman değil biraz daha zaman ver kendine de eşine de ilerde daha güzel olacak bence 

Hayırlı bir vakitte olsun Allahım diye dua et hep 

0 oy
(80 puan) tarafından
Sacmalik bnce bnm esim evlendigmiz gun istedi o gun sevgimi biter insan daha cok baglanir
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Merak etme aynısını yaşadım sabrettim eşim etrafinda göre göre cocuklu arkadaşlarını alıştı ve istedi canım...sabretmek kalır sana
0 oy
(971 puan) tarafından
Doğru söyluyor bide çocuk olduktan sonra esinle ilgilenemiyorsun eşine bi haller oluyor cidden
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Eşin dogru soyluyo cnm. Ben bile uzaklastm cocuktan vakit fln kalmiyo 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
rabbim kucagini doldursun canim . ama bunlar ortak alincak kararlar biraz daha sabret fikri degisir hic soyleme bebek istedigini yoksa yarin birgun cocugun olunca senin icin yaptim cumlesi varya o insani bitirir bebegini sevmiyo sirf benim icin yapti diye kendini yersin . bekle bir muddet illaki fikri degiscek :) 
0 oy
tarafından
Meyvesiz ağacı keserler eşin bunu bilmiyormu yaşlılığınizda 1 bardan su vereniniz olmaz rabbim evlatsız kimseyi bırakmasın evet evladını çok seviyorsun ama aşk başka evpat sevgisi başka aksi e ben oğlum doğunca eşime daha çok aşık oldum çünkü onla bir ortak noktamız oldu geleceğimiz hayallerimiz oldu
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Yorumları okuyorum da sok oluyorum gerçekten aklınız başınızda değil. Her evlenen hemen çocuk yapmalı diye bir kural mi var. Adam belki böyle bir hayatı henüz kaldıramayacağı anlamıştır henüz o kıvama gelmemiştir olamaz mı. Hangimiz çocuk olduktan sonra eski hayatimizi özlemedim hangimizin esimizle olan kavgaları artmadı. Hele de baba çocuk yapmayalım dediyse o kavga daha da şiddetli olur.

Adam haklı çocuk yapmak için gerçekten hazır olmak gerekiyor arkadasimin da bebeği var denilerek etrafa ozenilerek çocuk yapilmaz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 76 göst.
0 oy
4 cevap 133 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde AzraGonul (3 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 889 göst.
6 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Defne3434 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 279 göst.
6 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Anneeecilik (280 puan) tarafından soruldu