0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (3,078 puan) tarafından

2.doğumumdu ve çok zor oldu bebeğin omzu takıldı kırık çıkık vs yokmuş çok şükür ama zedelenme var işte ve sağ kolunu hafif oynatıyor ama omuzdan kaldıramıyor çocuk doktoru ortopedi doktoru felan baktı fizik tedaviye gerek yok dedi zamanla kendini toparlayacak dediler .basina bu durum gelen oldu mu yada çevresinde ? Çok korkuyorum  ya hiç düzelmezse diye :'(doğumum çok zordu  çok kanamam oldu doğumdan 1.5 saat sonra çıkarildim  dogumhaneden kanamam anca durdu .ve tüm bunlara rağmen ebeler beni suçluyor ıkınmadın kendini saldın diye  okadar zorladilar ki beni gücüm  tükenmişti onların asılarak çıkaramadığı bebeği ben ıkınarak nasıl çıkaracaktım :(psikolojim bozuldu resmen  çok kötüyüm ya :'(

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendi hatalarını sana yüklemeye ugrasiolar tek dertleri o çocuk falan umurlarunda deil..

Ama inş düzelir canım sıkma canını 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnde ikinamadim cnm kestikce kestiler en son vakumla cekiceklerdi . Sonra bi hemsire bastirdi karnima kizim firlaďi disari
0 oy
(119,002 puan) tarafından
Insaallah duzelir
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Bizim akrabamız var canim şuan bebeği 2 yaşında ve iyilesti tamamen
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun inşallah düzelir
0 oy
(1,426 puan) tarafından
He canım ben bilerek ıkınmadım deseydin ***** ***** konuşuyorlar onların sorumsuzluklari doğum olmuyorsa ne seni nede bebeği riske atamazlar bu kadar basit bende de aynı halti yediler 12 saat suni sancı aldım 20 dakka masa da uğraştık öyle oldu şükür bizde bi sorun olmadı ama olabilir di 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Başlığı okuyunca offf dedm için sızladı Rabb'im şifa versin. Bebeğin kilolumu doğdu benim bebeğim 5 kiloydu ve kendi doktorum normali denicegiz dedi ama çok şükür başka doktor beni direk sezeryana aldı nitnal olursa omuzu takılır kolu kurulur yıllarca fizik tedavi görürsünüz dedi
(1,717 puan) tarafından
Ablamda 4250gr normal yaptı. Canını cıkardılar belki 25 tane dikiş attılar diyor bebek yine gelmemiş. En son vakumla cekmiş ler. Ben sezeryan oldum ablamdan önce ayaga kalktım. Ablam 2ci cocugu korkudan sezeryan oldu. Daha kolay oldu diyor. Bazı hemsireler cok acımasız. Orada cırpınan sanki insan degil. Alısmıslar normal geliyor bagırtı cagırtı
(10,411 puan) tarafından
Kız zaten Sezeryan nornal doğumdan kat kat daha kolay ben bilseydim sezeryanin böyle olduğunu diğer 2 oğlumuda sezeryanla doğurdum ilk nornal dogumumda 2 sene oturmadim benhep ayaktaydim mecbur kalıp oturduğunda kaynanamla eltim koluma gurip beni oturtuyolardi yine onların yardımıyla ayağa kalkiyodum
tarafından
Ayy benım doktorda normal dogurtacaktı ultrasonda 4200 gorunuyor bobregımde stent var ayreten cok kotu enfeksıyonum var alttan muayane ettı cıglık cıglıgayım kafası buyuk ınmemıs bılr dedı 39 haftalıktım hastane degıstırdım sezeryan oldum ıyıkıde sezeryan oldum mahvolurdum ya
(10,411 puan) tarafından
Benim de ultrasyonda 4.200 görünüyordu kilosu doğuma bir hafta kala detaya girdim 3.600 göründü ama 5 kilo doğdu Çok şükür ki benim doktorumun başka bir hastanede eğitim vermesi gerekiyordu onun yerine arkadaşına yönlendirdi beni tansiyonumu ölçmek için gittiğimde bitecek beni sezeryanı aldı hiç beklemedi Allah'tan iyi doktorlar var bazen insan kötülerine denk gelince insan senelerce iyileş emiyor
0 oy
tarafından
Bnm basima geldi cnm cocugumun kolu hic yukari kalkmiyordu ve bize kilolu bebek dogumlarinda oluyo dediler biz once olayin ciddiyetini anlamadik. ama intertenetten bakinca o kadar kotu seylerle yuzyuze geldikki esimle kendimize gelemedik. Ama cok sukur sinirlerde zedelenme falan yokmus cekmeden dolayi kasilma oldugu icin olmus suan bebegim 7 aylik hic biseyimiz kalmadi cok sukur ama diger kolunu yakalamasi 6 ayi falan buldu. Hic aksatmadik biz kontrollerini falan Ankarada alaninda en iyi el cerrahina falan goturduk oda hep net konusmak dogru degil ama gececek insallah diordu yani fizik cok onemli bu surecte gerek yok dediler sie sakin gitmemezlik yapmayin bizim fizik yapilmasaydi oglum duzelmezdi.zaten cerrahi mudahale gerekip gerekmedigine 6. Ayda karar veriolar cok sukur bizim gerek kalmamisti Rabbim seninkinede gerek koymasin insallah. Simdi ne kadarlik ??
0 oy
(795 puan) tarafından
Canım benim inşallah en kısa zamanda iyileşir geçer benim sezeryan doğumda oldu o durum kızımın kolu çatlamış nasıl olduysa ortopedi falan gördü zamanla iyiylesecek dendi şu an 6 aylık olduk şükür bir problemi kalmadı ama neler çektik o halini görünce içim parçalanıyordu kaldirmiyordu kolunu ben evde egzersiz yaptiriyordum şimdi yakalama refleksleri iyi maşallah tutup tutup saçımı cekiyo ben yine de kontrole goturcem bu ay ne olur ne olmaz diye inşallah bebişin de atlatır geçer gider Allah yardımcınız olsun
0 oy
(386 puan) tarafından
Canım benimkininde anne karnında ayağı sıkışmıştı tabandan biraz y amuk duruyordu düzelmiyordu 2.5 3 aylık oldu biranda kendiliğinden düzeldi ortopedi doktorları banada demişti kendiliğinden duzelir diye gerçektende öyle oldu. Boşuna hiç ama hiç üzme kendini Allah ım sağlıkla büyütmeyi nasip etsin
0 oy
tarafından
Ya bu doktorlar varya kendi suçlarını sana mı yüklüyorlar hayret birşey keşke şikayet etseydin kuzum nasıl zorlarlar seni o kadar madem iş kötüye gidiyor sezeryana alması lazımdı seni inşallah düzelir canım 
0 oy
(48,392 puan) tarafından
sezeryana alsalardi ya madem bu kadar zorlamak yerine kıyamam kuzuma ya 
0 oy
(275 puan) tarafından
Ya bu ebeler de anca boş konuşsun konu mankeni mi onlar herşeyi kendi yapacak olsa insanlar evde doğururlar. O anda masaj yapsaydı yöblendirseydi. Ya çok geçmiş olsun doktorlara güven illa ki geçer onlar öyle dediğine göre 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
İnşallah iyi olacaktır canım sen kendini topakarlamwya bak bir an önce çok geçmiş olsun canım sağlıkla sihatle büyüt yavrunu ❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 313 göst.
0 oy
2 cevap 113 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,288 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 507 göst.
12 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 4,720 göst.
25 Şubat 2019 Aile kategorisinde Kamile Gürkan (144 puan) tarafından soruldu