+1 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde (1,094 puan) tarafından
Oturduğum sokaktan imkanım olsa bir dakıka durmam. Ev Kendimizin ve su an bunu satıp Baska alma imkanımız yok. Komsu dan yana hiç yuzum gulmedi. Sokakta kırk tane cocuk oynuyor sesleri bitmiyor. Karsı komsu balkona cıkıp mahalleliye konser veriyor. Bir de ne yazıkkı duruma yaslı komsumuz eklendi. Bu donemde durmadan bende korkar oldum evde yurumeye evde oldugumuz anlasılacak diye. Misafir gelsin iki dk sonra bizde, eve birsey siparis veririm sana mi geldi neden geldi kendin yap dısarıdan alma diyor. Pazara giderim beni neden cagırmadın diye trip atıyor surat asıyor. Şimdi de eşimle bir yere giderken nereye diye sorup bizle gelmek istiyor. Bildiğin bir kayınvalide valla hı kaynanam dan görmediğimi bundan görüyorum. Evimin duzeni ne bile karısıyor. Gelip bulaşıklıgımın bile yerini degiştiriyor bu halıyı kaldır diyor şimdi kalk yerler toz olmus diyor. Cıldıracagım kıyamıyorum yaslı diye laf edemiyorum ama canımızdan bezdirdi. Artık eşimden bile cekinmiyor grce 11 oturmaya geliyor. Ne yapacagımı bilemiyorum 

10 Cevaplar

+1 oy
(4,237 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Anaa ayni benim karsi komsu kiiz bide kulagim agir duyuyo demezmi amma bizim kapi acildimi oda acar hemen herseyden haberi var maske takip geliymde oturalm diyo bnde ben misafir kabul etmiyom virus var dedm korkuyom ben bacimi bile cagrmiyom evime dedm 
(1,094 puan) tarafından
Canım korksun diye bende corona olabilir supheleniyorum belirtileri var dedim de olsun diyip girdi
(4,237 puan) tarafından
Allahim bas belasi nap biliynmu bidaha geldiginde kapiyi acma birkac kez yap bunu sordgnda da musait degldim de anlar heralde ozaman
(1,094 puan) tarafından
=)) kız yaptım bunu acmadım ama ne vurmak yan daireler cıktı kapıya oyle vuruyor bir gör kapımı cızık içinde bastonla vuruyor ya. Oyle bir ses cıkıyor Kı sanarsın polis uyuşturucu baskını yapıyor=) yazık kadıncagız annem yoldan geldiydi sabah dinleniyordu kanepede bir kapıyı caldı oyle annem kendini attı yere bismillah diye diye =)
(4,237 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun valla ama o kadina bisiler yapmak lazim yaa bole olmazki cok dengesizmis ayip bisi yani
(1,094 puan) tarafından
Aynen kac kere yataktan kaldırdı gece. Isıgı görüyor ya
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım komşu isi cok zor
(1,094 puan) tarafından
Cıldırmak uzereyim tatlım ya eşim bile evden cıkarken korkar oldu yakalanacım diye. Gece ışıkları a cıkıp bakıyor.
+1 oy
(3,024 puan) tarafından
Uyar..........
(1,094 puan) tarafından
Nasıl uyaracagımı bilmiyorum korona var bak ben gebeyim surekli hastahaneye gidip geliyorum diyorum anlamıyor.
+1 oy
(2,704 puan) tarafından

Kırmadan konuş, okurken sinir oldum :d

(1,094 puan) tarafından
Canım anlamıyor kırmadan kac kere gecelikle actım kapıyı uyuyoruz dedim anlamadı
(2,704 puan) tarafından
Yaşlıya da kıyılmıyor ama yaptığı çok yanlış, ne desem bilemedim canım. Rabbim yardımcın olsun
(1,094 puan) tarafından
Aynen yaslı ya kıyamıyorum baska komsu olsa sekizkere yuzune kapatırım kapıyı da kıyamıyorum buna
(2,704 puan) tarafından
Kuzum ben olsam evime karıştırmam, hiçbir şeyime karışamaz kim ki o? Uygun bir dille uyarmalısın, geldiğin de kapıyı açma
(1,094 puan) tarafından
Canım kapıyı acmama imkanım yok ayak sesimizi kolluyor yani evde oldugumuzu biliyor. Ve kırana kadar kapıyı vuruyor.
+1 oy
(1,657 puan) tarafından
Diktir edeceksin yaşına başına baslarım onun valla o ne oyle sokaga karısamam ama evıme de karıstırmam
(1,094 puan) tarafından
Yok işte acaba cocukların la mı konusaam
(1,657 puan) tarafından
Aşırı rahat bırı bellı kı uyarıdan da anlamıyor senden cekınmeyen cocugundan cekınır mı? Kırmadan cok zor önune gecmek
(1,094 puan) tarafından
Şimdi ki korkum cocuk olunca surekli gelmesi. Annem kadıncagız dört günlüğüne geldi bana her gün geldi her gün annem bile daraldı
(1,657 puan) tarafından
Ben rahatıma duskunumdur cekemem oyle ınsan valla helal olsun sana :D bebek olunca nelere karısır daha bakta gor senden cıkmaz sevecem dıye kes ayagını bı an once
(1,094 puan) tarafından
Eger bebek olunca da gelsin bu sefer baya azarlarım herhalde. Kimseyi kabul etmeyeceğim dogum dan sonra.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Sen fazla yüz vermişsin bnu çıkardım 
(1,094 puan) tarafından
Yaslı diye alttan aldım ama abartı ilk boyle degildi markete giderken kapısını calıp birseye ihtiyacın var mı diye sorardım sadece
0 oy
tarafından
Tersle gitsin karışma rahatsız oluyorum de nereye gidiyorsunuz derse sanane teyze de onu mu cekceksin yasliysa  otursun köşesinde o neymiş öyle her şeye karışması çok yanlış 
(1,094 puan) tarafından
Kız bende geleyim diyo sonra. Sabah dısarı cıktık eşimle işleri yok diye musteri sinin kafesine gidiyorduk. Neye dedi dısarı oturmaya gidiyoruz dedim bekleyin bende geleyim evde sıkıldım dedi. Eşim de teyze biz oradan akrabalara gececegiz gelmeyeceğiz eve dedi oyle kurtulduk sen gör nasıl canbbar mantosunu alıyor hemen
tarafından
Iyi de siz onu taşımak zorunda değilsiniz ki her yere belli arsizin teki once çocuklarına anlat tanıyorsan eğer çok rahatsız oluyorum lütfen beni de anlayın annenizi uyarın de yine de anlamazsa al karşına konus bak çocuklarında la konuştum teyze rahatsız oluyorum bu tavırlarından de
(1,094 puan) tarafından
Cocukları annem nasıl diye beni arıyor. İyi teyze surekli bende dedim. Gece gündüz dedim oh oh iyi selam soyle dedi kapattı
tarafından
Ailecek arsız o zaman bunlar
(1,094 puan) tarafından
Cok rahatlar.
0 oy
(119,470 puan) tarafından
Bu zamanda kimseyle muhattap olmiycan valla basina is aciliyo
(1,094 puan) tarafından
Aynen oyle bize geliyor surekli diye baya cocukları bizim basımıza attılar.
0 oy
tarafından
Yok artık yaaaa o neymiş öyle benimde böyle buna benzer bi komşum vardı baktım olmuyor anında kestim ayağını 
(1,094 puan) tarafından
Senin ki alıngan miş ne güzel. Ben yuzune karsı komsulugu sevmiyorum dedim
tarafından
Valla eşin terslesin bence canım
(1,094 puan) tarafından
Vallaha bilmiyorum canım orada burada cok geziyor en buyuk korkum corona tasıması bize kucuk bir kızım var gebeyim. Getirirse ne yaparım hastalanırsak
tarafından
Allah yardımcın olsun ne deyim canım çok sıkıcı bir durum hadsiz insan demekki
(1,094 puan) tarafından
Yaslı benim kaynanam vefat etti aklınca kaynanalık buyukluk yapıyor. Burdan once yıllarca gelinlerle oturmus aynı seyi benden bekliyor yani
0 oy
tarafından
Yaşına başına başlarım onun ben anlamıorum nie susuyosunuz ver cevabını gerekirse sanane ne 
(1,094 puan) tarafından
Vallaha Allah korkusuna susuyorum ne yalan soyleyim.bir de hep bir ümit duzelir dusınce si vardı.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 328 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 430 göst.
23 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 233 göst.
23 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 157 göst.