0 oy
340 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Cümleten iyi geceler kızlar 1 ay sonra Allah in izniyle doğumum var eşim korona yüzünden ücretsiz izne ayrildi çalışmıyor kayınbabam söz verdi doğum ücreti ben verecem neyse diye şimdide kalkmış günler kala bi kısmını ben bi kısmını karının ailesi versin ben sadece yarısını verebilirim baska param yok Allah aşkına olacak iş mi bu kafayı yiycem düşün düşün fikirlerinize ihtiyacım var benim ailemin durumu ortada zaten surekli destek oluyorlar çocuk için yarım altin parasi nakit verdiler oyle varlikli degiiller ailemde olsa 1 dakka düşünmezler 

9 Cevaplar

0 oy
(48,482 puan) tarafından
esin ne dedi bu duruma
(1 puan) tarafından
Esimde tepkisini koydu tabi son gün yapilacak işmi bu dedi şuan resmen bunalımdayim Allah bildiği gibi yapsın ben bukadar vicdansizlik görmedim ne yaqpcam yada esim ne yapacak bilmiyoruz icimi dokmek istedim burda
(48,482 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun canim
-Reklam-
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Vala iki ara bı deree
0 oy
(242 puan) tarafından
seni o kadar iyi anlıyorum ki zor zamanlardan geçiyoruz rabbim tez zamanda şu illetten kurtulmayı nasip etsin inşallah durumlar düzelsin doğum parası ne kadar peki 
(1 puan) tarafından
3000 tl de normalde hepsini verecekti simdi 1400 diyor
(1 puan) tarafından
Sirf ailem versin diye böyle rezil etti bizi
(242 puan) tarafından
kendi ailenin aldıklarını eşin onlara anlatsın ve siz bu zamana kadar ne yaptınız hepsini vercem diyip beni ne duruma soktugunuzu farkında mısınız yabi senin ailenin aldıklarını bilsinler ki utansınlar
(1 puan) tarafından
Ailemin yaptiklarini soyliyemiyorum işte çünkü ablama ozaman bisey yapmadılar ablam duymasin diye gizli tutuyoruz ondan dolayi yani ne yapacaz kafayi yiycem
(242 puan) tarafından
oda sıkıntı... Allah yardımcınız olsun o zaman onlardan ne koparırsanız iyi üstüne bir şekilde eklemeniz gerekcek :(
0 oy
(396 puan) tarafından
Oldu bnm beşik işi valla kaynanam başta beşiği bn alaçam diye tutturdu bizde bekle bekle doğuma kaldı 2 ay istediğim modelde indirimdeydi daha beklemedik kendimiz aldık annemler bana çok para verdi ne istiyorsan sn beğen al diye sonra kaynanam işte bebeğin arabasını bn alaçam beşiği annen alsın dedi o kadar sınır oldum ki bnm annemin ne alacağı seni ne ilgilendirir verdiği hicnir sözde durmaz dedim beşiği biz aldık falan işte niye aldın yapıyor bana dedim niye almayacağım bn kimseye güvenip yapmadım bu çocuğu sonuç olarak arabayı da almadı biz kendimiz aldık battaniye alaçam demişti onu da almadı. Bebeğime ne kıyafet ne bsy hic yani bilmem bsy aldığını ama bn ne aldım ne ettim merak ediyor gelip bakacam dedi bnde hic gel demedim. Anlayacağın bacım kimsenin ipiyle kuyuya inilmez sn kendi ihtiyacını kendin gör kimseden hayır yok 
0 oy
tarafından
Hepsi demiyim ama genelde eş ailesi öyle oluyor canim ben özelde doğum yapacağım diye (kimseden tek kuruş istememiştik kendi paramizi biriktirmistik)  kayınpederim doğuma iki hafta kala bize neler demişti çocuk kuveze girerse kuruş vermem sakın istemeyin falan. Zaten istememiştik sırf kayınvalidem devlete git dediği ve ben gitmediğim için. Şimdi ikinciyi devlette yapıcam durumlar onu gerektiriyor kendi ailem sık sık özele git biz veririz deseler de doktoru sevdiğim için devleti birakmicam Allah yardimcin olsun
(1 puan) tarafından
Devlette koronali hastalar çok hem güvendiriyor  bizi hem sirf ailem versin diye yarisi kadar param var diyor  lafa gelince okadar yapmacık torunum diyorki esim ucretsiz izne ayrildi ben 1 aylık hamileydim daha para biriktirmeye firsat olmadiki ariyip okadar çok istiyorumki agizlarinin payini vermeyi ne yapacaz çok caresizim
tarafından
Zaten kayınpeder haksız biseyi yapmicaksan söz vermiceksin.  Devletler dolu canim ama koronali hastayla doğum yapan aynı yerde olmuyor ki zaten doğumhane apayrı bi kısımda bence son zamanlarında bu kadar stres yapıp bebeği de üzme herşey olacağına varir
0 oy
tarafından
Senin yerinde olsam hiç kimseye minnet etmem gider devlette doğururum bedavaya hiç sevmem öyle işleri 
(1 puan) tarafından
Canim burasi berbat bi devlet hastanesi surekli koronali hastanlar okadar piski leş icinde
tarafından
Orası neresi merak ettim
(1 puan) tarafından
Diyarbakır canım
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Kimseden bı beklenti içinde olmamak lazım canım söz vermiş dahi olsa Allah bı kapıyı kapatır bı kapıyı açar inşallah çıkmadık candan ümit kesilmesmis sabret bakalm hayrlsii olsun saglikla doğsun da size ne kadar bereket getirecek görün bakın :-)
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Kuzum başka bir yerden borç alma durumunuz var mı ben olsam daha hayatta istemem onun parasını. Ben para konusunda çok hassasim benim ailemde asla sıkıntı olmaz olan olmayana verir geri verme mevzusu açılmaz bile ama eşimin ailesi 20 lirayı birbirlerinden alınca borç diye geri veriyorlar. Ben anneme versem hadi oradan bu ne der mesela. 

Valla çok üzüldüm zamanında onlar yüzünden 150 liraya muhtaç kalıp beni pin pon topu gibi oynatmislardi o zamanlar geldi aklıma. İnşaallah Rabb'im bir kapı açar da muhtaç olmazsınız. 
0 oy
tarafından
Talihsiz bir durum olmuş yaa

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 161 göst.
27 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Cigdem25 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 129 göst.
7 Aralık 2022 Aile kategorisinde Kelebek90 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 175 göst.