0 oy
1,287 göst.
Aile kategorisinde (61 puan) tarafından
Kizlar bizim binada iki kisi vurus cikti kaynanam kayin pedirim yasli hastalar esimde onlara soyledi binada vurus var bir sureligine gelmeyin diye hem onlar icin hemde kucuk bebegim var banada izin vermiyo komsulara fln on larda dinlemedi bugun geldiler bende dedim bilseydim geleceginizi birakmazdim niyeki dedi binada vurus var bulasir diye kayinpedirim karisina kalk gidelim dedi nereye oturun yeni geldiniz dedim yok sen diyosun vurus var neye gelmisiniz biz mikrop muyiz sizemi bulastircaz dedi ben oyle bisey dedmedim sizi dusunuyirum sonra esim geldi baba ben size cikmayın diyorum mahalle vurus dolmus dedi neyse kizim uyandi kayin pederim getir biraz sevim opim dedi ben gulerek baba mesafeye uyalim dedim vermedim uzaktann sevdiler ben gidiyorum dahada gelmm dedi sen cocugu vermiyosun sevelim kimin cocugu yok dedi kustu yemek yedi gittiler bende vicdan azabi cekiyorum keske verseydim ama bi yandanda cocuguma bisey olursa naparım diyorum simdi pazartesi yemek yapıp davet edim kırıldı bana sizce haklımiyim komsum haksızsınndedi abartmıssin dedi cok uzuldum 

31 Cevaplar

+2 oy
(582 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Benim kayinpederimde aynı böle bisey diyoruz hemen dioki biz viruslumuyuz. Biz bebeklerimiz için daha çok dikkat ediyoruz ama sanki küfür etmişiz gibi davranıyorlar. Hiç çağırma bosver kendi kendilerine barisirlar merak etme iyi etmişsin

-Reklam-
+3 oy
(9,652 puan) tarafından
Bence abartmamışsın..  normal bir zaman değil ki.. ki şuanda apartman da pozitif biri varken gelmeyin demek çok normal.. bu onlar için çok daha mühim..  
(61 puan) tarafından
Esimde soyledi bosver biz kotu bisey demedik diyo babam her seye kusuyo
(9,652 puan) tarafından
Biraz sakinlestikten sonra twlefonda durumu izah edebilirsin
+2 oy
(174 puan) tarafından
Yaptığının arkasında dur. Hem gelmelerini istememişsin hemde yeniden davet ediyim diyorsun öyle şey mi olur. Arar gönüllerini alırsın bir süre görüntülü konuşalım biraz zaman geçsin binadakilerin karantina süreleri geçsin o zaman görüşürüz falan de. Benim düşüncem bu , tutarsız davranirsan hoş olmaz yani. Ayrıca ayıp etmemissin bebeğini sakinman gayet normal , Allah korusun hasta olsa başında sen bekleyeceksin hastanelerde sen perişan olacaksın senin için yanacak kayinbabanin değil 
+2 oy
(2,448 puan) tarafından
Hic vicdan yapma en doğrusunu yapmışsın. Keşke vermeseydim dememek için yaptın sonuçta. 
+2 oy
(347 puan) tarafından
Kız ne dert etmissjn  bacım kaynana  kayinpederi  aman bn kovuyom sende :D alemsin asıl onlar haksız çocukları bille gelme demiş bunlarda laftan anlamaz mı ne bence iyi etmissin  hiç vicdan  yapmanaa4 gerek yok
+1 oy
(242 puan) tarafından
ne günlere kaldık yaa niye anlamazlar anlamıyorum darılcak zamandayız sanki :(
0 oy
(61 puan) tarafından
Yemek yediler yazmisim yanlıslikla ..gitmeyin yemek yiyin dedim 2 saat senin yemek yapmanı bekleyemm dedi 
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Haklisin bende olsam vermek istemem ama dedesi sonucta.:/ benim kaynanamda hic dikkat etmiyor  icimden vermek gelmiyor ama mecbur veriyorum canin.
(61 puan) tarafından
Cnm geliyolar ama hic ellerini yikamiyolar bir maskeyi 1 hafta takiyoalr hic temiz deiler ben ellerinizi yikayın da diyemiyorum direk gelip cocugu alip opu yolar
(7,402 puan) tarafından
Ah canim cok iyi anliyorum kaynanamda oyle bir diyorim iki diyorum elini yikiyor ama her seferinde söylenmiyor.  Abdest aldim geldim diyor ayni binada oturuyoruz. Ama asansore biniyosun sonucta. Kirk kisinin eli degiyor.  Yaslilara laf anlatmak coo zor gercektwn
tarafından
Ah benimkilerde oyle maslesef bide ben cok takıntılı biriyim temizlik konusunda nihan bilir
(7,402 puan) tarafından
Evet zelisim en az benim kadar takintilidir temizligee :DD
0 oy
tarafından
Ya aslinda abartmamışsın ama iste yaşlılar aliniyo malasef bisey olmaz sanıyolar bizim biraz tedbirimiz onlari kırıyormuşuz gibi algılıyorlar ama madem oralarda virüs cok pazarteside cagirma telefonla ara konuş bisey olmamış gibi hal hatirlarini sor belki onlarda ılımlı yaklaşırlar 
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Sorma eşim kaynima eve gelme deci kayinpederim agzina geleni saydi küfür  etti esime 
(3,823 puan) tarafından
Yok artık m. anyak mı bunlar şu dönemde gelme diyecek tabi ne diyecek başka
(5,272 puan) tarafından
Valla gelde anlat babasi bnde gelmicem diyo
(3,823 puan) tarafından
Kendi bilir deseydin :)
0 oy
(396 puan) tarafından
Canim haklisin bnde olsam vermezdim yaşlı insanlar çocuk gibi oluyorlar çabuk alınıyorlar çok kafana takma iki güzel bsy dersin gönülleri alırsın yarın ara konuş güzel izah et o bile yeter onlara emin ol
0 oy
tarafından
Yaşlı insanlar malesef kolay alınıyorlar çok görmüyorum bir gün bizde yaşlı olacağız haftaya kaynanamlara gidicez çocuğu sevmelerine karışamam 9 aydır görmüyorlar ama eşime tembih ettim sık sık eller yıkanacak diye bakalim Rabbim ümmeti muhammedi korusun 
0 oy
(347 puan) tarafından
 :D bide yemeğe davet ediyonya alemsin  
0 oy
(216 puan) tarafından
Cnm maalesef büyükler anlamıyor. Sen en doğrusunu yapmışsın tabiki kirmamak lazım ama sen incitmeden söylemişsin onlar alinganlik etmiş. Eğer virüs olsa onlarda .biz ne bilelim kızım diyecek en fazla sonra ne olcak? Yada sizde olsa onlara geçse ve allah korusun bişey olsa vicdan azabı cekeceksin hiç bitmeyecek hemde.sen doğrusunu yapmissin benim bebegimi annem 8 ay oldu gelip sevemedi gelmeyin diyorum ağlıyor kadın hasretten ama ya yoldan getirrseler ya biz bulastirrsak. .ya Anama bişey olsa  (allah korusun )ölürüm ben .oyüzden sağ olsun ama küssün napalim
0 oy
(704 puan) tarafından
Haklısin canm sen boşuna vicdan yapma uyarmıssında bak tabi yaşlılar alınıyor ama yarn arar konusursun biz sizide düsünuyoruz falan diye.
0 oy
(266 puan) tarafından
Takma canım yaşlılık işte alıngan oluyorlar aslında kendileri dikkat etmeleri lazım ama işte bence çok iyi ettin ben kendim dokunmuyorum çocuklara ne olur ne olmaz çağırsan da dokundurtma çocuğunu hastalık var korkuyoruz de bide burdan biri paylaşmıştı kaynanası dışarı çıkıyormuş hep kapmış virüsü kızına bulaştırmis yazık daha 5 yaşındaydı çocuk ölmüş çok etkilendim gerçekten ne kadar zor Rabbim kimseye yaşatmasın hiç 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Aksine haklısın bu yaslılar niye boyle anlamıyorum. Su devirde virus var ki kaldı kucuk bebek opulmez arkadasım ana babası dısında kimse yanasmaz. 
0 oy
(549 puan) tarafından
Bnce haklısın Bn olsam bnde oyle davranrdm
0 oy
(48,392 puan) tarafından
normal zaman olsa ayip etmis olurdun da viruste uyarmaniza ragmen dinlemeyip gelmisler bebek herkesten kiymetlidir boşver belki akillanirlar bir sure gelmezler
0 oy
(162 puan) tarafından
Sen kötü bişey yapmamışsın canım şu durumda normal olan birşey söylemişsin ama onlarda yaşlarından dolayı alınganlık yapmıştır arar gönlünü alırsın yemege çagıracak kadar büyük birşey yapmamışsın 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 219 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 699 göst.
20 Şubat 2019 Aile kategorisinde Ecem su (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 723 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 299 göst.