0 oy
560 göst.
Diğer kategorisinde (705 puan) tarafından
Sorum yukarida. Kaçıncı günde düştü göbeği?

23 Cevaplar

0 oy
(4,293 puan) tarafından
5.günde düştü düştüğü zaman yıkadık düşmeden yikanmaz
(7,478 puan) tarafından
Yazık günah çocuğa neden yikanmasin benim kız hiç uyumuyordu sürekli ağlıyordu banyo yaptığı gibi 6 saat aralıksız uyudu bu sefer korkudan ağladım çocuğa bir seu oldu diye milleti ayağa kaldırdım çünkü hiç bir şekilde uyanmamisti en sonunda babasi ayağını ısırdı öyle açtı gözünü meğer çok yorulmuş su onu dinlendirmis uyandığında da öyle sakindi ki ... Bu arada hiç sarılık geçirmedi ona bağlamayın diye dedim
(705 puan) tarafından
Bizde bir kere banyo yaptırdık çok güzel uyudu o yüzden yaptirmak istiyorum ama çok korkuyorum bişey olur diye
(4,293 puan) tarafından
9 gün uzun bir süre tabiki bizim erken dusmustu
(7,478 puan) tarafından
Evet 5.gun erken benim kızı zaten doğar doğmaz yıkayıp vermişlerdi plesantadan ötürü her yeri kanlı doğmuştu ama yine de kulak testinden önce yıkamayin denmisti göbek bağı söylenmedi bize . O yüzden cumartesi doğdu pazartesi banyo yaptırdık
(4,293 puan) tarafından
Ben üniversite de doğum yaptım biz de yıkanması sezeryan doğum yaptım üzerinde ki beyaz tabaka krem gibi vücudu emdi ve bağışıklık kazandırdığı için yikamayin düşünce yıkayın dediler 5. Gün düştü yıkadık düşmeden önce %70 alkollü su iler göbek bağının etrafını ama baga degirmeden sildik günde 2 kere yikayinca da hiç nemli kalmayacak şekilde kuruladık allaha şükür ne enfeksiyon ne bi akinti oluşmadı gobeginde
-Reklam-
0 oy
(120,787 puan) tarafından
7.gunde dustu ben hergun dus yaptirdim
(705 puan) tarafından
9. Gündeyiz henüz düşmedi çok huzursuz ya :/
0 oy
(165 puan) tarafından
Tabiki de. Ben eve gelir gelmez yaptırdım. Diğer türlü içime sinmedi yani 10 gn yıkanmaz mı bebek. Ben ikisini de denedim yıkadığım daha hızlı düştü. Yalnız kuru olmasına dikkat edeceksin. 
(705 puan) tarafından
Bizim 9. Günümüz oldu henüz düşmedi bir kere hızlıca banyosunu yaptirdik kuru tuttuk ama bebeğim çok huzursuz ne yapacağımı bilmiyorum
(165 puan) tarafından
Havalarda sıcak yani çocuk pişmiştir ne bilim bence saçma yani yıkanmaması. Böyle daha uzun süre sürüyor. Ben ikinci bebeğimde öyle yaptım yıkamadım kaç gün oldu hiç düşmedi sonra yıkadım daha da çocukta rahatlıyor su da. İlk bebeğimde 7.gün mü ne düşmüştü.
(705 puan) tarafından
Yaa evet bedeni rahat değil hissediyorum bide yıkadığımiz gün baya rahat uyumuştu ama iki gündür uyumuyor resmen uykusuzluktan gozleri kıpkırmızı
0 oy
tarafından
Evetyaptirdik canim.hastanedede yikadilar zaten 
(705 puan) tarafından
Bize yıkamayın dediler 9. Günümüz oldu bir kere hizlica yikadik kuruttuk ama garibim çok huzursuz hiç uyumuyor
0 oy
(582 puan) tarafından
4 ncü gün düştü ondan sonra yıkadık bizde 
(705 puan) tarafından
Maşallah erken düşmüş ya
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Hergün yıkadım 7.gün düştü. Düşmeden Yıkanma diye bşy yok doktor bile yıkayın dedi bize. 15-20 gün düşmeyen var o zamana kadar yıkanmıcakmı bebek saçma. 
(705 puan) tarafından
Bizim doktorumuzda yikamayjn dedi o yüzden yikamadik ama çok huzursuz ya
0 oy
(5,707 puan) tarafından
İlk gun yıkadık bır hfta snra düştü 2 3 geçti snra yıne yıkadık
(705 puan) tarafından
9 gün oldu hala düşmedi bizim
(5,707 puan) tarafından
Göbek bağı spreyı sıktık sürekli sende sıkıyınmu
(705 puan) tarafından
Doktorumuz vermediki öyle bişey
0 oy
tarafından
Evet ben hep yıkadım birşey olmadı ıslak tutma yeter
(705 puan) tarafından
Kaçıncı günde düştü peki
tarafından
7. Gün düştü
0 oy
(423 puan) tarafından
Ben yıkadım canım düşmeden 10. gün düştü göbeği 
(705 puan) tarafından
9 gün oldu hala düşmedi yıkamak istiyorum çok huzursuz ya
0 oy
(592 puan) tarafından
Hep yikadik 9. Gun dustu. Kuru tuttuk hicbir sikinti olmadi, doktorumuz da yikayin demisti.
(705 puan) tarafından
Bizim doktorumuz yikamayin dedi ama ben yikamak istiyorum 9 gün oldu çok huzursuzlandi qrtik
0 oy
(580 puan) tarafından
hastanwden ciktim ertesu gun yikadim 
(705 puan) tarafından
Kaçıncı gün düştü peki
(580 puan) tarafından
5 gun
0 oy
(662 puan) tarafından
Dusmeden yikama canim iltihap kapar gibegi enfeksiyon olur bu sefer benim kizimnda 10.gunde dustu 
(705 puan) tarafından
Doktorumuz yikamayin dedi 9 gün oldu bir kez hizlica yikadik ama iki gündür çok huzursuz uyuyamiyor bile. Bende yaptirmak istiyorum ama çok korkuyorum
(662 puan) tarafından
Gazı vardır cnm ondan huzrszdur ettrme banyo sprey vermedi mi gobegini kurtsun diye dktor
(705 puan) tarafından
Hayir hiçbisey vermedi. Yıkamayın kendisi düşer dedi
(662 puan) tarafından
Alla alla bizim doktr sprey vermisti bide krem vermsti ama sem yikma juzum o kdr beklemisin kuzumun gazi vardr ondan huyszdr bizim akraba yikadi enfeksiyin omdu bide onla ugrasti yinede sen bilirsin kuzum
(705 puan) tarafından
Anladim canim teşekkür ederim
0 oy
(6,200 puan) tarafından
2.gun dustu 4.gun yikadik enfeksiyon kapar diye roske atmadim
(705 puan) tarafından
Maşallah çok çabuk düşmüş
0 oy
(214 puan) tarafından
Ben doğum yaptım ertesi günü eve geldim yıkadım vallahi hemde 4. günü düştü çabucak
(705 puan) tarafından
Maşallah sizinde erkenden düşmüş
(214 puan) tarafından
Aynen hemen kurudu göbeği
0 oy
tarafından
7.gunde düştü canım doğduktan 2 gün sonra gün aşırı yıkadım enfeksiyon kanama felan yoksa korkma düşer bazı bebeklerin 14 günde düşüyor
(705 puan) tarafından
9 gün oldu henüz düşmedi yikamak istiyorum ama bir yandqn da korkuyorum
0 oy
(40 puan) tarafından
Ben yaptırdım bir haftada düştü 
(705 puan) tarafından
Yaptiranlarin daha erken düşmüş gibi
0 oy
tarafından
Hastaneden geldiğimiz gün banyo yaptırdık 2 günlükken 5 günlükken de göbeği düştü 
(705 puan) tarafından
Maşallah erken düşmüş
0 oy
(29 puan) tarafından
Hastaneden geldiğim an banyo yaptırdım beş gün sonra düştü 
(705 puan) tarafından
9 gün oldu düşmedi bizimki
(29 puan) tarafından
Ama günah o sıcaklarda neden yapmadın temis olurdu daha çabuk düşerdi şimdi dikkat et enfeksiyon tutmasın hastanede yikamiyolar yıkamak istersen yıka günah çocuk
0 oy
(10,456 puan) tarafından
Ben 3 oğlumuda hastanedrn gelir gelmez yıkadım ve en geç 6.gun düştü hepsinde yazık yikanmasa o bebek nasıl huzurla uyusun bence göbeğinin düşmesini bekleme yika
(705 puan) tarafından
9 günlük oldu sadece bir kez yikadik hizlica. Çok huzursuz garibim gözleri kipkirmizi ama uyuyamiyor
(10,456 puan) tarafından
Yazık sen onu bu gün banyo yaptır bak bı hac saat basil yatıyor
(705 puan) tarafından
İlk yikadigimiz zaman o kadar rahatladı ki o gün uykusu çok düzenli oldu 2 saatte bir kendisi uyandi emzirdim uyuttum çok rahatti o yüzden şimdi huzursuzluğunu yikanmamaya bağlıyorum
0 oy
(396 puan) tarafından
Hastaneden geldikten sonra yıkamıştık kardeşim doğduğunda simdi kendi bebeğime de öyle yapicam çocuk rahatliyor ya o kadar beklenir mi
(705 puan) tarafından
9 gün oldu düşmedi bizimki. Bir yandnw yıkamak istiyorum bir yandan korkuyorum :/
(396 puan) tarafından
Hiç korma canım yavaş yavaş yıka güzelce kurut göbek bağının çevresini bsycik olmaz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 124 göst.
13 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaa355 (754 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 236 göst.
19 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ozge2626 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
13 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnblt (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
10 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aleynayagmrrr (59 puan) tarafından soruldu

397,218 soru

11,880,619 cevap

35,997 kullanıcı

...