0 oy
1,120 göst.
Aile kategorisinde tarafından
boşanma davası nasıl açılıyor ve bi ücret ödemem gerekiyor mu avukata ayrılcam eşimden kararımı verdim insan bi özür diler oda yok daha kalkmış bin tane laf konuşuyor bana ben suçluymusum gibi o kadar ağır laflar etti ki anlatılmaz yani ****** ol git diyo bana bende giderim ne yapcam ki böyle ömür geçmez kızıma da çalışır çabalar bakarım kimseye ihtiyacım yok çok kırgınım bu kez çok farklı ya ne bileyim eskiden aşkı ile kör olmuş ben suan boşanma davası acicam çok kırıldim onurum namusum kalbim ayaklar altına aldı yüz bin kere öldürdü beni bide komşular gördü dışarıya çıkamıyorum inanın insanların nasıl gözle bakacağını biliyorum utandigimdan çıkamıyorum allah beni kahretsin rabbim canımı alır da kurtulur muyum ki acaba keşke dogmasaydim keşke kalbim o kadar kırık ki avaz avaz bağırmak istiyorum YETER diye kızım güldürüyor beni sadece 

Ve son  olarak çocuğu bana verirler mi  ? 

Uzun oldu hakkınızı helal edin çok doluyum çok  ...

11 Cevaplar

0 oy
(70 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun. Iwine kariwmak gibi olmasinda tatlim belke kendinize biraz zaman taniyasiz? Yani bosanmak degilde ayri yasayin birbirnizin degerini anlamaniz icin. O zamanda bisey deyiwmezse o zaman ayrilirsiniz
tarafından
Bilmiyorum canım gerçekten çok yoruldum yine aynısı olcak biliyorum eskisi gibi sevgim kalmadı ki
(70 puan) tarafından
Yipranmiwsiniz bence onun icin bu yorgunluk( kavgalar yipratir iwte biliyorum. Ayri kalmaq 2nizede yarar birbirnizin degerini anlarsiniz
-Reklam-
0 oy
(15,531 puan) tarafından
Velayet hakki herzamam oncelik olaram annenindir bunu biliom avukaar hakkin da bilgim yok ama.ucretli tabiki avukat tutmak 
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Canm öncelikle avukat tutmak parali değil baroya basvurup ucretsiz avukat isteyebiliyosun ama dava acmak icin bi ucret odeniyor. Niye cocuguna tek basina bakacaksn ki esin catir catir cocugun masraflarini da ustlenecek kendine nafaka da all cocukta oncelik annedir bildigim.kadariyla komşulardan da utanma asil utanmasi gereken esin sen degilsin.
tarafından
Saol canım allah razı olsun ama ne bileyim ya öyle gözle bakacaklar ki bana kocasından dayak yiyor gözüyle gerçekten çok üzgünüm
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Simdi kuzum bildigim kadariyla kadar parasi felan aliyorlar. Velayet anneye verilir yazmislarda onunda sartlari var

https://kulacoglu.av.tr/bosanmada-cocugun-velayeti/

Şu websitesine bakmani oneririm.

Ve son olarak da yuva zor yapilir kolay yikilir iyi dusun kuzum Allah hakkindaki hayirlisini nasip etsin
tarafından
Saol canım allah razı olsun
0 oy
(81 puan) tarafından
Normalde dava açmak için eve ücret var ama ben muhtarliktan fakirlik kağıdı aldım ücret odemedim kızını verirler mi bilmiyorum dava hemen açılmıyor uzlaşma süresi koyuyorlar araya 2 sene ustuyse evliliğin 2 veya 3 ay eğer altiysa 8 9 ay koyuyorlar tabi bu çekişmeli boşanma davasinda eğer anlaşmalı olursa hemen 1 ay içinde bitiyor Rabbim şu mübarek günlerde dirlik huzur nasip etsin
0 oy
(88 puan) tarafından
Sen niye utaniyosun ki o utansin. Allah yardimcin olsun muhtemelen sana werilir kız cocugu bide kucukse buyuk ihtimal sana werilir canm rabbim yardimcin olsun insallah ama oluru warsa yıkmamaya calis yuwani
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Sen nie utaniosun canim esin utansin hatta ins esin disari ciktiginda o goren insanlarda ona iki cift laf ederlerde iice yerin dibine girer terbiyesiz adam sende oyle oleyim fln deme canim ya kizin var onun icn hayata tutunmk zorundasin Allah caresi olmayan dert vermesin oyle dusun
0 oy
(8,226 puan) tarafından
İnsanların kalplerı bırbırınden uzaklastıgı için bırbırlerıne bagırırlar diyor hintli bir düşünür.Kalplerınız bırbırınden uzaklastıgı için bu tarz hısler beslıyosunuz bırbırınıze.Tahammülünüz kalmamıs.bunu ancak ara vererek tamir edebilirsiniz.Edemezsenız zaten bıtmıs demektır.Avukattan once aılenın yanına git bi süre irtibatta bulunma hıc bı sekılde.
0 oy
(632 puan) tarafından
eşin boşanmak istenene ne diyor peki ? belki kararında ciddi olduğunu görünce aklı başına gelir. 
0 oy
(4,758 puan) tarafından

Kıyamam canım ya bahtsız arkadaşım benim boşanma hakkında pek bir bilgim yok ama çocuğu sana verirler büyük ihtimalle kuzum benim :(:'(

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim hakkinda hayirlisi olsun. Benim duam yuvanizin huzur bulmasi yonunde. Evden ayrilmadan once bir avukatta danisman en sağlıklısı. Tabi dava acarken dava harc bedeli oduyirsun ki seninki sadece bosanma degil velayette istiyorsun, belki tazminat nafaka da isteyebilirsin. Kararinda emin olsanda olmasanda bir avukata danismadan hareket etme. Ayrica bazi avukatlar dava sonuclaninca ucret alabiliyor hatta velki bir yuzdesi oluyor veya danismanlik ucreti almayanda var. Suan onceligin avukatla gorusmek olsun. Ayrica evden ayrilan kisi haksiz durimda gorulebiliyor bazi davalarda, esin sana anahtar cagrisida yapabilir vs bircok acidan yasal sureci ogrenmen gerekir. Bu arada komsularin seni ne halde gorurse gorsun kimseye sana sahit olur gozuyle bakma insanlarin tutumu heran degisebilir hakliyken haksiz gorunebilirsin. Sana tavsiyem bir adim atmadan once avukata danisman, yasal sureci ve haklarini ogrenmek olsun ayrica varsa ailen onlara da haber ver cunku ayrilinca nereye gideceksin maddi anlamda birikimin, giderin vs cok yonlu dusunmen gerekiyor. Allah kolaylik versin simdiden sen ve cocugun icin hayirlisi olsun.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 297 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde M. Nur (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,277 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 383 göst.
11 Kasım 2021 Aile kategorisinde ssevgii (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 184 göst.