0 oy
475 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından

Kızlar bebeğim şu an 7 aylık bir Sadece 5 buçuk kilo ona bu hazır püre mamalardan vermeye başladım ve sevdi sizce yedirmeli miyim devam sütleri her marka denetim Aptamil Bebelac sma keçi sütü maması sevmedi ve yiyemedi vitaminlerde hiçbir işe yaramadı ama bunlar hoşuna gitti veriyim mi 

image

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bunları yapacağına meyve al püre yap daha mantikli ve sağlıklı canım çorba yap yedir 7 aylık olmuş çocuk bununla doyar mi 
tarafından
Kadın yemiyor diyor farkındaysan yardım istiyor bilgi istiyor sen hala benim bebeğim şunu yer bunu yer yazmışsın amaç ne maasallah bebeğine orası ayrı mesele de
(1,165 puan) tarafından
Canim evde yapıp bu kavanozlara doldur istersen belki o zaman yer.
(3,274 puan) tarafından
bacım kadın yemiyor diyor üzüldüğünü belirtiyor sen benimki onu yiyo bunu yiyor onu yapıyorum tabak tabak yiyor diyosun senin ki yiyor olabilir ama her bebek bir değil o da senin kadar biliyordur sonuçta ne vermesi gerektiğini
tarafından
Bunları yiyor dedim deki amaç bunlari yapabilirsin yiyorlar demek kendi çocuğumu övmek degil laf söylemek içi n konuşmayı n
(3,274 puan) tarafından
kadin yemiyor diyor iste senin ki yiyor maşallah ama yemeyen çocuk ta yemiyor yani her bebek bunları kesin yer diye birşey yok birşey söylerken karşı tarafı üzmeden söylemek lazım sen bu şekilde söylersen o çocuğuna yetemedigini kendinde bir problem olduğunu düşünür milletinki yiyo benimki neden yemiyo diye
-Reklam-
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Bence kesinlikle verme kendin evde mana tarifkerine  bakıp yap .kim bilir olun içinde ne var
0 oy
tarafından
Kendin meyve püreleri yapsan daha sağlıklı 
0 oy
(10,323 puan) tarafından
Kendin de yapabilirsin yavrum onu evde yapmayı dene bence
0 oy
(310 puan) tarafından
Kendin yap madem sevdi meyve püresini
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Paketli gıdalara olabildiğince karşıyım. Kendimiz bile tüketmemeliyiz kaldı ki taptaze bedenler bunları hiç almamalı. Sırf kilo alsın diye gerek yok bence. Sen yap çeşit çeşit, bundan bir kutu yemesindense senin yaptığından bir kaşık yesin, daha sağlıklı bence. 
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Ara ara verebilirsin cok sık olmayacak sekilde

Mesela ben bebe biskuvisine muz katıyorum biraz su eziyorum cok seviyor denemeni tavsiye ederim

0 oy
(49 puan) tarafından
Blw denedin mi hiç peki? Çocuk zaten 7 aylık. Patates kabak havuç hasla veya buharda pişir tutabilecegi şekilde kes ver eline belki kendi yemesi daha çok hoşuna gider 
0 oy
tarafından
Ben 1 2 verdim kustu ki bende kokusunu beğenmedim kendim yapıp verdim 
0 oy
(218 puan) tarafından
Ya Allah aşkına çocugun sevdiyse ver kimseye aldırma öldürmez çocugu kilo da aldırır. 

İlgili bir soru bulunamadı

379,156 soru

11,349,673 cevap

34,815 kullanıcı

...