0 oy
1,369 göst.
Aile kategorisinde (164 puan) tarafından
Kizlar merhaba size bir sorun olacak .amcamızın gelini yarın birgün doğuracak doğumu yaklaştı kaynanası gelip bakacakmış evleri ayrı ve yakın zaten ama. Bebeğin kırkı çıkana kadar bi oğlu öyle demiş anne gel nasıl bebek bakılır öğret demiş kırk günde gelininde kalacakmış.duyunca çok şaşırdım ve benim evimde ayrı benim dogumumda aralıkta hastaneden çıkınca çıkınca ben kimseyi istemiyorum normal dogum olacak benimkide ve ben rahat edemezdim kaynanam gelip  okadar kalsa bu annem içinde geçerli SİZ OLSANIZ NE TEPKİ VERIRDINIZ?

43 Cevaplar

+4 oy
(13,717 puan) tarafından

Valla doğumdan 2 ay önce görümcem geldi.

4 ay kaldı.

Doğumdan 2 gün sonra kaynanam geldi 1 ay kaldı.

Annem görümcem bende ,zaten bakıyor diye 2 günde bir geldi gece olunca evine gitti.

Yengem 1 hafta kaldı :)

Şenlik gibiydi ev çok şükür

(164 puan) tarafından
Maşallah ben hiç sabredemem seninki düğün evine dönmüş canimyaaa
(13,717 puan) tarafından
Çok simarrildim ama :)
2 ay hiç  çıkmadım yatağımdan prensesler gibiydim;)
(164 puan) tarafından
Bilmiyorumki ben öyle olamam herhalde senin adına sevindim ama
tarafından
Ahaha bizimde öyleydi ailem hep bende kaldı kaynanam görümcelerim hep geldi ev dolu doluydu sadece emzirmeden emzirmeye yanıma getirdiler omun dişinda ben hep uyudum dinlendim çok da rahat ettim inanki,
(13,717 puan) tarafından
Ben bı tek yemek yerken cikidm odadan.
Simartildikca simartildim :D
-Reklam-
0 oy
(3,752 puan) tarafından

İnanki doğumdan sonra insanın birine ihtiyacı oluyo belli Bi zaman cnm bnm annem 25 gün kaldı yanımda uzakda oturuyor diye baya faydası olmuştu cnm

(164 puan) tarafından
Bu kişi eşim olsun istiyorum ben rahat edeceğimi zannetmiyorumkii başkasiylaa
(294 puan) tarafından
Eşinin sana sabah aksam hizmet edeceğini mi zannedyon sen canımm:) Bi gün sonra bulamazsın yanın da onu ben ce kalsın birisi cünki ihtiyacın olacak
(13,202 puan) tarafından
Valla uykusu gelince her türlü poposunu dönüp yatıyor erkekler. Çalışmayı iş biliyorlar. Sana tavsiyem mutlaka biri olsun yanında. Şuan annem var gideceğini düşündükçe ağlayasım geliyor.
(294 puan) tarafından
Haahaa en güzel yorum:) bu erkekler neden böyle duygusuz beeee
(13,202 puan) tarafından
Sorma valla. Hem de benden çok o istedi mesela bebeği ama zorunluymuş gibi sadece ben bakacağım heralde. Ki umursamaz değildir o kadar eşim.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
benim esim çalışmiyordu o dönemde izin almıştı biz kimseyi istemedik eşimle ikimiz durduk bana gire kaynana daha fazla sinir ediyor 1 gun durmuştu aciktiysan gidip mutfaktan yemek al diyen biriydi 
(164 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum en önemlisi eşbelki kalırsa kaynanam 1 gün yeterli
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ilk çocuğun sanırım  ? Annem geldi 40 gün yardım etti bir 40 gün de ben annemlere gittim anca toparlayabildim kendimi başka türlü çok zor bakılıyor uykusuzluk açlık evin pis olur bir iş yapamazsın .  Bence 40 gün yanında biri olmalı en azından öz annen . Tek bakanlara allah yardım etsin 
(164 puan) tarafından
Evet canım ilk çocuğum amcanın gelininde ilk çocuğu ama biz gayet uyanık ve göz açığız bence kimseye muhtaç olmadanda başarırım diye düşünüyorum ama ilk belkide o anı bilmediğim için böyle dusunuyorum
(610 puan) tarafından
Tek başarsanda çok yıpranırsın o kadar stres oluyon ki yaşa ve gör
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Doğum yapan bayan için çok büyük destekci cok faydası oluyorlar gercekten
(164 puan) tarafından
Normal doğum olacak zaten eşim işten izin alırsa 1 hafta en büyük fayda diye düşünüyorum en azından kasılmadan sıkılmadan edim yeter gibi canimm
0 oy
(530 puan) tarafından
Annem geldi bir ay kaldı iyiki kalmış çok faydası oldu 
(164 puan) tarafından
Yok annemide istemem
(530 puan) tarafından
Ben ve eşimde acemiydik bilmiyorduk annem yardım etti yemek olsun çocuk olsun bana iş yaptırmadı
(164 puan) tarafından
Ne guzelll
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Annemi isterim gelme imkanı yoksa kayınvalidemi isterim. İlkten ihtiyaç oluyor gerçekten hem bakım için hem de manevi destek için. Ama 40 gün fazla, bir hafta 10 gün falan yeterli bence. 
(164 puan) tarafından
Ya ben rahat edemem diye diye düşünüyorum edemese zaten
0 oy
tarafından
Kaynanamla birlikteydik doğum yaptığımda bebeğim akıllıydı bende çok iyiydi doğumdan ertesi gün evimi ne temizledim ama ikinci doğumda hiç kimseyi istemiyorum sınır stres başka bir şey değil 
(164 puan) tarafından
Yanı canım bende öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Ben sezeryen doğum yaptım ilk olduğu halde kimseden gelip kalmasını istemedim eşim çok yardım etti sağolsun 2.yi doguracam yine gerek duymuyom ne gereği var 
(164 puan) tarafından
Aynen Ya ben de öyle düşünüyorum ✌
0 oy
(10,074 puan) tarafından
Eğer kaynanan biseye karismayan bi insansa benimki oyle. Öyle rahat oluyorki en azindan bi 15 gun birinin ev isini yemegi yapmasi sen sadece bebekle ilgileniyorsun. Benim annem kaldi 20 gun kayinvalidemde arada geldi ikiside karismayan insanlar zaten
(164 puan) tarafından
Hafiften karışan birisi zorla stres olurum
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Ben hem sezaryan oldum kendi annemi de istemedim kimse gelmesin dedim eşim evde idi temizliğe o yaptı çocuk uyuyunca yemeği ben yaptım geri kalan işleri o yninda kalınca sknti belki ilk çocuk tecrübesiziz ama bazen büyükler karışmak için konuşuyor her şeye bir şey buluyorlar kafan ağrımasin olmadı annen evden yemek yapıp getrsin 
(164 puan) tarafından
Annem uzakta ama kaynanam yakın o yapsın getirsin illaki faydası olacaksa
0 oy
tarafından
Ben hep tek baktım sabah geldiler akşam gittiler bencede en iyisi buydu 
(164 puan) tarafından
Aman onuda gelmesinler zorla karisirlar
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Yanına yardımcı çok faydalı oluyor inan ama nasıl çocuk bakılır gel öğret demesine takıldım ben sen karında bunu göremiyorsan niye çocuk yapıyorsun o zaman ver annene o büyütsün 
(164 puan) tarafından
Bende diyecektim çocuğu yaparken biliyorlarsa bakmaya gelincemi bilemiycez diyeebende baya sinir oldumm
(3,823 puan) tarafından
Aynen canım ya her kadın bilir bebeğine nasıl bakılacağını
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Ister istemez cok zor oluyor benim doğumum kolau olmasina rağmen yine zorlandim Allah razi olsun annem kaynanam yanimdaydi   illa biri gerekiyor .

(164 puan) tarafından
Ya kaynanam yakın zaten illaki bir faydası olacaksa yemek gondersin
(27,357 puan) tarafından
Dikişli halinle kalkip oturmam bebegi emzirmen zor olur 1 hafta kalsa biri yaninda rahat edersin bnce
0 oy
tarafından
Kesinlikle  yaninda birinin olması lazm özellikle ilk dogumunsa çünkü hic bi tecrübe yok bisey bilmiyosn  sana yardimci olup destek verecekse niye olmasın asla hayr demem  iyi de anlaşıyorsam 
(164 puan) tarafından
Doğrudur canımda ben sevmiyorum kalabalığı bu aşamayı zorda kolayda olsa kendim atlatmak iatiyorum
tarafından
Anlıyorum canm senin düşüncen bende oyle diyordum ama iyikide esimi dinleyip yanimda bulundu diyorm
0 oy
(892 puan) tarafından
Valla canm.bende kayananmla aynı mahalledeyim bekar yaşı olan bir gorumcem de var .onlarda kaldım normal doğurdum ama dikiş yzuinden popomun üstüne zor oturuyirdum.sagoksunlar yemegimi hersyimi yaptılar misafirleri ağırladılar çok rahatttim.ama bebek yıkıma dışında gece 10 kez kalkıp bebeğimle ilgileniyordm oblarsan kimseyi de kaldirmiyordum seni rahat ettireceklerse kal bence.
(164 puan) tarafından
Yok canım ben rahata alıştım kendimi kasamam herhalde ya yinede bilmiyorumkii
0 oy
tarafından
Yemek temizlik falan neyse de insan muhabbet edecek birini arıyor ben 20 gün annemlerde kalmıştım kardeşlerim falan çok güzeldi önümüzdeki ay doğumum var yine annemlerde kalacağım hiçbişe benim psikolojim kadar önemli değil 
(164 puan) tarafından
Ama annenlerdesin canım benim öyle bir imkânın yok bu yüzden iyi geçer eminimki
tarafından
Nasıl mutlu hissediyorsan öyle yap canim
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla canım benimde doğum zamanım kaynanam gelicek kırkım çıkana kadar kalcak çünkü eşim vardiyalı gece de çalışıyor daha kırkım çıkmadan bebekle evde tek kalmam istemem
(164 puan) tarafından
Hım o haklısın canım benim eşim 7 de gider 5.30 evle olur gecede yanimda zaten ama seninkinde biri istiyormiş
(3,527 puan) tarafından
Seninki iyiymiş benimkide öyle olsa ihtiyaç duymazdım galiba
0 oy
tarafından
Annem geldi cok yardimci oldu bana lohusayken
(164 puan) tarafından
O annedir farklıdır tabikii
0 oy
(48,731 puan) tarafından
doğumdan sonra.annem.kendini çekti kayinvalideme de dedik.biz hallediyoruz diye esim gececiyken geceleri 4-12 ken aksamlari annem gelip bekledi kayinvalidem gceciyken gece kaldi iki gece annem iki gece halam iki gece kayinvalidem.

ama.keske kırk gün kalsalardi lohusa nazi yapsaydim
(164 puan) tarafından
Yok canım hiç başaramam öyle seylerii
(48,731 puan) tarafından
bende basaramadim iste

İlgili bir soru bulunamadı

381,017 soru

11,406,814 cevap

34,943 kullanıcı

...