0 oy
1,223 göst.
Diğer kategorisinde (2,172 puan) tarafından

size bi sorayım anneme dedim kızdı sakın dedi :)Kizzlaar kayınbabam dugunde bana 60 70 milyarlık bilezik aldı ama hep tedirginlerdi ben hadi altınları alıp giderim oturmam diye korkuyolardı bunu hissediyodum dugunden sonra onlarda kaldı 2 3 ay sonra ben bi sekilde onlardan aldım rahatsız olduklarından kuyumcuya verin dursun zaman kotu dediler goturduk verdik lazım oldukca alıyoruz doya doya takamadim daha. Neyse kotu seyleri hatirlayip kendimi sinirlendirmek istemiyorum iyi olan artı yönlerini dusunuyorum. Kotu insan degiller evlerine giderim kızım derler evlerinde bisey ikiyse birine bize verirler esirgemezler cok yardimci olurlar bize cogu seye para vermiyoruz. Tarlası evi arabası var ilerde bize kalacak. Arabası iyice kotuledi surekli ariza veriyo bizde sakayla karısık degistir baba dedik borcum var seneye dedi biz yardımcı oluruz canın sagolsun dedik yok yok sagolun canlarım dedi oyle kaldı. Bugunde aradı arabayı degistircem yardimci olursunuz demi dedi. Is ciddiye binince yokda diyemedik. Esimde vermek istemiyo ama hayırda diyemedi. Kara kara dusunuyoz simdi napsak diye. Borc olarak alcaklar ama ne zaman oderler oderler mi nasil oderler bilmiyorum. Hani ilerde alın şu tarla sizin olsun derlerse cok sinir olurum. Zaten o altinlari vermesekte esimin hakkı. Kendimiz araba alsaydık keske kapimizda dururdu. Simdi araba lazim olunca soyleriz aliriz ama kendi malın gibi olmuyo cekiniyoruz bazen. Siz olsanız napardiniz versek oyle vermesek oyle

24 Cevaplar

+3 oy
(3,458 puan) tarafından
Valla siz kasinmissiniz veririz deyip adamı umutlandirmissiniz
(2,172 puan) tarafından
Bilemedik böyle olacagını canın sagolsun dedik onunda hic alası yoktu
-Reklam-
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Insan ne çekerse dilinden çekiyor demi. Şimdi gara gara düşünün insallah araba parasını hepsini siz vermezsiniz adamın gücü yoksa tabiki de tarlayı verecek size 
(2,172 puan) tarafından
Çenemiz kopaydı dedim :) hepsini olmasada buyuk bi kısmını vercez ki karı koca bi liramıza kiyamayız cok dokunur :)
(6,136 puan) tarafından
Büyük bir kısmı :( hayırlı olsuuuuuun iyi biseyler söylemek istiyorum yangına körükle gitmeyeyim diyorum ama valla bulamıyorum:D
(2,172 puan) tarafından
Annem saydı baya sende say say :D
(6,136 puan) tarafından
:D yok onun üstüne laf söylemem o gerekenlerin fazlasını söylemiştir:)))) ağzına sağlık
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Ole kaynana kayinpedere o altinlar verilir. Sahsm adina konuscam bn verirdm . Bizden malini esirgemeyen kaynanam kayinbabam olacak onlara altin vermiyecem hic yani verirdim bn canm.durumlarida Allha sukur iyiymis verir onlar guvence var yani ama verirken sunu konusabilrsnz baba altin olarak veriorz hani biz geri altin olarak isteriz deyin ayipta olmaz..
(2,172 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum iyiler en azından kayinbabam cok iyi ama ilerde ne olur .Ha ben alacagimida aldim esim benle yeter ama guvencimiz onlarda. Bilemedim iki ucu b*klu degnek :)
(2,351 puan) tarafından
Tabiki karar sizn cnm ama altn olrk geri vermez die endiseniz varsa onu solersiniz dedgm gbi
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Bacim sizde kendiniz kasinmissinz :/ 5 10 verebiliriz biz de ev almayi düşünuyoruz desin eşin
(2,172 puan) tarafından
Ev alamayiz onu biliyolar araba alcaz demistik bi ara ne gerek var arabamiz var iste dediler. Kaşındık onlarda kaşiycak valla :D
(2,931 puan) tarafından
Geçmiş olsun :)
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Bizde araba alcz cocuk olck cok lazm olck araba bize de. Araba almak istyorsaniz tabi
(2,172 puan) tarafından
Araba almayı dusunuyoduk ama onlar arabamiz varya iste kapida dediler almadık bebek dogunca duruma gore bakalım diyoduk hangi bi gun istiycez arabayı diye
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Vayy kuzum vayy azcik dilini tutaydin iyiydi arabayi keske siz alsaydiniz bi sizin elinizin altinda olmask var bide kayinbabanin 
(2,172 puan) tarafından
Aynen oyle kapımızda duranla bir olmaz ki
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim ben senin yerinde olsam ve esimin ailesi boyleyse verirdim. Benim esimin aileside kendi imkanlarinda hep biseyler yapmak istoyorlar, implant yaptiriyorlar ben bilezigimi gonderiyim diye kayinvalidem dorek yok dedi o senin dedi. Ama isterse yine veririm saglik oncelikli ancak ihtiyaclarida varsa ve beni zor duruma girmeyeceksemde veririm. Zaten onlarda aldigini size harciyormus. Annenin yok demesi normal o heran icin endiselenir seni guvende tutmak ister. Tabi hepsini mi istoyorlar bir kismini bu onemli. Heran ne olur ne olmaz deyip bir kismini verebilirsiniz. Yani simdi sizin ihtiyaciniz olsaydi onlar vermeseydo diye empati yaparak heraket etmeye calis ki anlattigina gore onlarda hep size aliyorlar size calisiyorlar. Tabi esinle ortak karariniz olsun ikinizinde rizasi olmali aksi durumda esin degil sen vermiyormussun gibi görünebilir.
(2,172 puan) tarafından
Benden once esim kıyamaz bir lirasıda olsa ne yer ne yedirir :) simdilik bizim ihtiyacımız yok saglık sorunu olsa hic dusunmem borc bile olmaz asla ama iste alacakları arabaya gore kendi arabasinida verip alacak bisey. Ucuz bisey alsa keske doya doya takamadım bide onuda dusunuyorum. Keske hic demeseydik kafamiz agrimazdi simdi uyku tutmaz bizi
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Baştan yardımcı oluruz demeseydiniz onlar da sise güvenip bu kararı almış 
(2,172 puan) tarafından
Almaya niyetleri yok diye bizde bol keseden attık iste cenemizin ayarı yok karı koca
(12,856 puan) tarafından
Empati kurdum ama bende bilemedim :)
(2,172 puan) tarafından
Şemsiye acılmaz artık diyelim mi :D
(12,856 puan) tarafından
Yani çoktan demişsiniz bile :)
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canım altın bu gelirde giderde sonuçta senin kayın pederin milletin düğününe altın takmışta millette size takmış madem kadir kıymet biliyolar hiç esirgeme ağzınızın dadı bozulmasın ben olsam verirdim gerçi bende düğünde takılan altınları verdim daha sonrada bileziklerimi verdim hiçte pişman değilim çünkü çok iyiler altından daha değerliler benim için
(2,172 puan) tarafından
Yok o takılanları aldılar bu altınlar bana kendilerinin taktikları bende iyide olsa kotude olsa agzimin tadi bozulmasin esim yanimda olsun yeter diye dusunuyorum ama iste onlarda guvencem insanoglu bu ne olacagida bilemezsin
(10,411 puan) tarafından
Tabi canım öylede siz kendiniz madem kaşındınız birazda olsun verin hepsini vermeyin
0 oy
tarafından

Kendiniz artizlenmişsiniz :D bilemedim valla burdan nasıl dönülür düşünün bakalım 

(2,172 puan) tarafından
Gitttiii gitttiii gittti gittti :D
(6,136 puan) tarafından
Ölü taklidi yapsanız :D
(2,172 puan) tarafından
Şaka yapmıştık siz onu ciddiye mi aldiniz desem :D
(6,136 puan) tarafından
Kötü kadın Nameless :)))))) ben olsam adını çıkarırım:D
(2,172 puan) tarafından
Ben olsam bende cıkarrım :D en iyisi ölü taklidi yapıyım bida ararlarsa acmayım
0 oy
(725 puan) tarafından

Suç sizde buna benzer bir durum bizde de var. Kayınım ev yapıyor eşimden para istedi eşim malum yok dedi ısrarla para lazım demiş eşim de öylesine eşimin bilmem kaç bileziği var istersen gel onları veririm falan diyor bu başta yok diyor sonra Kayınım bakıyor olacağı yok eltimden arttırıp benim altınlarımı istiyor hayatta vermem dedim var mi öyle bir dünya ya hu :angel:

(2,172 puan) tarafından
Bizimde oyle oldu iste lafın gelisi dedik demez olaydık yaaa
(725 puan) tarafından
Üzüldüm biz yaşadiğimiz için biliyoruz ama vermedim ben tabii
0 oy
tarafından

Nerden biliyorsunuz size ilerde tarla bahçe kalicagini belki adam ölmeden satıp yicek parasini neden size saklasin :D hem siz demissinz yardm edelim diye. Öyle laf kalabaligiyla yardim olmaz icraat da lazim

(2,172 puan) tarafından
Kaynanam ölse evlencem ben dese bi firik getirse butun paralari ona verse ben naparım o zaman oda geliyo aklıma :D biz size saka yaptık desemmi :D
tarafından
Simdi teklif ederken senden iyisi olmaz ama vazgecersen yandin kötü gelin :D
(6,136 puan) tarafından
Nameless kız ramazan da şeytanlar bağlanır derler ama seninkini unutmuşlar :D abooooo nereleri düşünüyor
(2,172 puan) tarafından
Daha neler dusunuyom bi duysan :D aklımda 40tane tilki hic birinin kuyrugu birbirine degmiyo :D iyi gelin olayım diye bida ugrasmiycam töbeeee
0 oy
(186 puan) tarafından

Aman canım sende nitcende baştan veririz diyon  ben demiş  olsamda  vermezdim çünkü o bilezikler benim mehirim sonuçta o kayınbabam araba alsın diye  takılmadı bana rızam yok dee ev alacaz dee  verme :)

(2,172 puan) tarafından
Şaka yapmıştık biz siz onu ciddiye mi aldınız demeyi dusunuyorum :D
(186 puan) tarafından
Bence eşin desin baba eşimin rızası yok kusura bakma veremeyecez gibisinden  saten eşininde veresi yokmuş sıkıntı yok kötü gelin olursun anca çokda önemli deil bu devirde:):)
(2,172 puan) tarafından
Ilerde ev tarla araba kalcak kotude olmayım kız :D bu gidisle bi bahane bulunacak mecbur
0 oy
tarafından

Adamın da işine qelmş baktı siz yemionuz bari ben yeyim demiş adam:D:D

(2,172 puan) tarafından
Yemeyenin malını yerler :D:D
tarafından
Aynen öyle cnm bari siz bozdurup araba alsaydınız
(2,172 puan) tarafından
Dusunuyoduk ama cokta lazim olmuyo diye almiyoduk onların arabayı aliyoduk lazim oluncada
0 oy
(3,187 puan) tarafından

Bu kadar ince düşünüp eşimin hakkı zaten o tarlalar ölünce kalacak diyorsunuz.. o mantıkla ölünce arabada size kalacak niye telaş yaptınız..

Hepsini vermeyin tabiki ama bi miktar yardım edin sözünüz yerine gelsin.  Sonuçta yardım ederiz demissiniz. Arabayı komple almaya gerek yok dimi..

Birde alın su tarla sizin derse satarsiniz bilezik alırsınız. Hevesi var der eşiniz takmak istiyor falan   oldu bitti..  muhtemelen böyle birşey olursa sözlü olarak şurası sizin derler aile içi alım satim pek olmaz nakite çevirip cebinizde durması daha iyi olur..

Tabi bunlar iyi senaryolar..hiç birşey de demeyebilir..
Geçmiş olsun mu desem...Allah hayrınızı kabul etsin mı desem bilemedim :D
(2,172 puan) tarafından
Altınları vermesemde tarlasi arabası kalacak iste onu dusundum. Ben yeni gelinim doya doya takmadım hevesimi almadım onu dusunup almazlar insallah yoksa vercem napalım saglık olsun tadimiz kacmasin yeterki
(3,187 puan) tarafından
:) umarım...
0 oy
(75 puan) tarafından
Abooo arabayı alıp sizle dariliyomusmus mu bide :) şaka şaka benim kendi babamda kredi çekti gününde ödemesi gerekiyordu 3 tane reşat veririz dediydik kredi günü geldi babam altın istedi çek yatır yapicam diye eşim tamam dedi verdirtti bana altınları ama kendi babam dahi olsa benim aklım resatlardaydi verdik babam para olarak bize geri verdi bizde geri kalan altinlari bozuk parayi biriktirip ev aldik boynumda bi kolyem kaldı
(2,172 puan) tarafından
Doya doya takamadım bide ya yeni gelinim :D altınları alip hadi yallah derlerse naparım ama kotude olmak istemiyorum kaldık ortada :)
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Gitti altınlar gitti yazısını görünce hırsız girdi sandım bı an :) valla cnm siz istemişsiniz adamın aklına girmissiniz yapacak birşey yok bu saatten sonra olmaz da denilmez yani yine sizin karariniz 
(2,172 puan) tarafından
Olan oldu artık gitti altınlar gitti :D
(1,114 puan) tarafından
Dua edin biraz uygun araba alsın da çoğu gitmesin altınların :)
(2,172 puan) tarafından
Dua ediyorum vazgecsin almiycam desin :)
(1,114 puan) tarafından
Hayırlısı olsun cnm
0 oy
(6,053 puan) tarafından
ben o haktan yedim canım:D kayinbabam arabasını değiştirdi güya emekli olunca yapip verecekti gelmedi gelmediği gibi adı bile geçmedi tafsiye etmem
(2,172 puan) tarafından
Icim rahat degil benimde ama napiyım dönülmez akşamın ufkundayız :D
(6,053 puan) tarafından
gelmez onlar :D
0 oy
tarafından
zaten takmislar takilari gozleri kalmis dugunde tskildidiktan sonra gelinindir damadindir karisamazlar keske bir iki bilezik taksaydida hep sende kalsaydi 
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Ben olsam bana bu kadr iyi davranan insanlari kiramazdim ya kendi esimin ailesini dusunuorum isteseler 1 dk bile dusunmem veririm sende aranizdaki iliskiye gore karar ver cnm ve zaten bi kere veririz de demissinz simdi ne deyip caycaksiniz esin istemiosa da o soylesin sen kotu olma cocuklarina sinirlenselerde gecer ama sana gicik olmasinlar
(2,172 puan) tarafından
Yinede guvencemiz onlar ama yinede vercem inşallah kendileri vazgecerler diye dua ediyorum :) eger verilmiyceksede kendim kotu olmam esimi öne surerim o der

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 211 göst.
0 oy
11 cevap 220 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 311 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 265 göst.
30 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu