0 oy
3,695 göst.
Diğer kategorisinde (4,983 puan) tarafından
Hanımlar benim oturdugum apartman 10 daire bende giriş katta oturuyorum  bu semtte giriş katta oturan akrabalarim var sen temizlik parasını diğerlerine göre daha az vermen gerekiyor dediler çünkü merdiven yok düz giriş 

Bende 3 5 in hesabını yapmak istemiyorum ama insan yeri geliyor 1 tl ye muhtaç oluyor sizce napayım merdiven silen hanıma soyleyim mi yoksa hiç konuyu açmasam mı 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne kadara siliyor merdiven
(4,983 puan) tarafından
25 tl ama ben pek beğenmiyorum açıkçası
tarafından
Bizimde 20 tl ayakkabilari dizmez kapının eşiğine koyar kapıyı açarız ayakkabılar içerir girer nefret ederim bide silerken herkesi viledayla demirlere vura vura siler o kadar ses çıkarki uff
(4,983 puan) tarafından
Bizimki bu ay başladı bi iki gün sonra para alma günü geliyor ondan kafama takıldı geçim zor insan 1 tl nin hesabını yapıyor
-Reklam-
0 oy
(582 puan) tarafından

Ben herkesle aynı veriyorum bana gorede saçma parayı verince bile sınır  oluyorum ama napim.:ermm:

(4,983 puan) tarafından
Sen söyledin mi merdiven silen kisiye
(582 puan) tarafından
Yok söylemedim lafını dahi etmedim .
(4,983 puan) tarafından
Bende ne yapsam kafam karıştı
0 oy
tarafından
Öyle şey olamaz canım nerede oturursan otur ortak giderler eşittir internetten araştır bak istersen bina kurallarına 
(4,983 puan) tarafından
Evet bunu biliyorum ama binadaki kişiler işine göre davranıyor genelde
0 oy
tarafından
Bende bahçe katında oturuyorum binayla hiç bağlantımız yok hiç içimden gelmiyor vermek 
0 oy
(67 puan) tarafından
Herkesle eşit vermelisin o zaman asansör verme çatı giderini sadece en üst kat üstlensin 

Olmaz öyle herkes eşit öder kural kanun budur
(4,983 puan) tarafından
Öyle bir bina değil işte canım zaten asansör çalışmıyor çatıyı kimse kullanmıyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Asansör varsa onu vermeyebilirsin sonuçta senin de kapının önünü de temizliyo öyle şey olmaz 
0 oy
tarafından
Olur mu oyle şey mesela atiyorum senin katini zemin apartmani su bastiginda masrafini apartmanca karsilicaklar, bizene biz zemin katta degiliz demicekler sonucta. Apartmanda hersey ortaktir.
(4,983 puan) tarafından
Öyle bir durum oldu ama benim evime şu bastı masrafını ben ödedim kimse beş kuruş vermedi
tarafından
Apartmandan giricek su ama, sen muslugu acio unuttun diye degil. Ya da senin pencerenden degil. Senin bulundugun kati su basip evine su giricek.
(4,983 puan) tarafından
Evet binadaki başka daire yüzünden bastı su gideriyle alakaliymis ama yine masrafa kimse yanaşmadı onu hec kapıyı kimse çalmadı herkes kaçtı
tarafından
Iste onu o baska dairesinin sahibinin karsilamasi lazim. Valla istersen verme merdiven temizleme vs ucreti ama benim bildigim zaten giris katlari pislik oluyor daha cok. Bir de 25 tl icin herksle kotu olmaya degmez
0 oy
tarafından
Bu mantığa göre en üstte oturanın en fazla vermesi gerekiyo saçma .  Bence konuşma çünkü sistem böyledir her daire eşit verir bizde böyledir 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Aslnda dogru olan o da iste kabul edilmiyor eski otrdugum binada bi abla vardi bn 1. Kattayim diye vermek istemedi de sonra onun parasinida baska biri ustlenmsti artk
0 oy
(161 puan) tarafından
Saçmalık yeri geldiğinde senin de 1 tlye ihtiyacın varsa o kadının da var. 
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Bizim giriş kattaki bayanla merdivencimiz de bu yüzden kavgalilar
tarafından
Cnm sonuçlar cıktımı
(13,702 puan) tarafından
Evet cnm post da açtık hatta elhamdülillah negatif :)
tarafından
Cok şükür cnm çok sevindim ❤️
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Öyle birsey olmaz cnm. Bende birinci katta otururken aynı parayı ödüyorum diğerleriyle ben asansör kullanmıyorum asansör parası da ödedim
(4,983 puan) tarafından
Apartmanda giriş ya da bodrumda oturmayacaksın cidden
(1,713 puan) tarafından
Evet cnm alttı dükkanı benim evin birde asırı soguk oluyor. Mümkün oldugunca ara katlarda oturacaksın
(4,983 puan) tarafından
Kira olsa hiç beklemezdim ama el mecbur
(1,713 puan) tarafından
İnsallah ileride gönlünce bir evin olur cnm
(4,983 puan) tarafından
Amin Rabbim cümle isteyenlere nasip etsin
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Apartmanın herşeyi ortaktır üstteki onu vermesin alttaki bunu vermesin olmaz senin evini Allah korusun su bastı diyelim zemindesin ya sana diyemezler biz üstte oturuyoruz sen ver diye ortak tır çünkü 
(4,983 puan) tarafından
Evet aynısı oldu evimi su bastı kimse yanaşmadı
(7,441 puan) tarafından
Sorun apartman yonetiminizde malesef bunları ortak konuşmak lazım o zaman bu durumda dizinde hakkınız vermemek
(4,983 puan) tarafından
Işte böyle deyince işin rengi değişiyor evimin 5 bin masrafı eşim söyleyince hepsi kaçıyor bende bu nedenle eşit vermek istemiyorum
0 oy
tarafından
Canım sonuçta üst katta yere pis bişey dökülse çöpün suyu dökülse falan kokusu seni de rahatsız edecek bence aynı vermen lazım 
(4,983 puan) tarafından
Gelem giden benim kapıma döküyor sorma zaten temizlikçiden ayrı sildiğimiz çok oldu
tarafından
Bunu belirt o zaman canım ona göre kendin de sildiğin için ücreti azaltabilir belki 1. kat hep zor oluyo annemlerde 1. katta sürkeli gelen giden sesi bile yetiyor bunaltıyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 104 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Emine3529 (59 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 315 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 239 göst.