0 oy
532 göst.
Diğer kategorisinde (983 puan) tarafından
Kızlar bebeğim çok gazlı bir bebek kolik 48 günlük hep ağlıyo ya kucağımda ya bacaklarımda sallıyorum ne doğru düzgün yemek yiyebiliyorum wcye bile zor gidiyorum sıkıntıdan 16 kilo verdim 1 ayda başım çok ağrıyor erken doğduğu için hastanede zorlanmasın diye bibeonla beslendi beni emmiyor 2 saatte bir sağıp veriyorum çok zorlanıyorum benden başka kimsede durmuyo daha çok ağlıyo sabahlara kadar bacağımda sallıyorum sussun diye sab simplex kullanıyorum her beslenmede 10 damla kiraz çekirdeği yastığı koyuyorum karnına masaj yapiyorum başka neler yapabilirim ? 

13 Cevaplar

0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kuzum aktarlarda bebe çayı diye bitki karışımı bir çay var biz ondan almistik 18 lira falandı geçen sene bayağı fayda ediyor gibiydi . Bir iki çay kaşığı bebeğe iciriyorsun geri kalanı kendin içiyorsun.  Poşet caydi bı sor istersen. Bende aynı şeyleri yaşadım dört ay sonra bitti gaz sorunu tamamen.   
(983 puan) tarafından
Almanyadayim canim burda bulamam ki :(
-Reklam-
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Ah kuzum üzüldüm ya hem senin hem bebek icin cok zor. Ben kullanmadm fakat gaz kemeri oluyormuş sanirim o aklima geldi
(983 puan) tarafından
Insallah canim cok zordayim
(5,436 puan) tarafından
Bska bi sıkıntısı mi var acaba
(983 puan) tarafından
Sanmiyorum canim hastaneye bile gittik 2 gun hastanede kaldk arastirdilar gazdan baska bisey yok kalbinde kucuk bir delik var sadece ama onunla alakasi yok aglamasinin gazi cok kolik bebek
(5,436 puan) tarafından
Allah yardmcnz olsn gecms olsn cnm ya
(983 puan) tarafından
Sağol canim insallah
0 oy
(295 puan) tarafından
Cnm bebekler gazdan bu kadar aglamaz karnı tokmu acaba?
(983 puan) tarafından
Karni tok canim 2 saatte bir 80 ,90 ml iciyo artik fazlasini istemiyo itiyo diliyle sutum var sukur yetiyor artiyor buzluga da atiyorum kilo alimi da gayet iyi sukur 2320 dogdu su an 3730
0 oy
tarafından
Rezeneyke kimyon demle hem kendin iç bi iki çay kaşopıda bebeğine ver kuzum geçer inşallah
(983 puan) tarafından
Rezene kimyon anason karisimi iciyordum daha once canim bu gaz sancilari baslayinca birakmistim acaba o mu dokundu diye simdi tekrar basladim gunde 3 bardak iciyorum ama bebege vermedm hic
tarafından
Ver canım 1 2 kaşık iyi gelir
(983 puan) tarafından
Denerim canim sagol
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Canım benim bebegimde 3 aylık gecen durmuyor sürekli aglıyor birde beni emmiyor die saglık ocagı na götürdüm. Doktor baktı bu cocukta cok gaz var dedi. Bende hocam alttan üstten cıkarıyor dedim. Bagırsaklarında sıkısan gaz var dedi. Boloncuk olmus. Ama Bi cıkarıyor hem üstten hem alttan cıkarıyor her beslenme sonrası dedim. Cıkarsın bu bazı bebeklerde görülüyor dedi. Bizi devlet hastanesi ne sevk etti. Film cekildi. Annesi bebegin midesine kadar her yer gaz dedi. Hocam cıkarıyor dedim oda aynısını söyledi. Bu genelde erkek bebeklerde oluyor dedi. Lagman yapıldı. İnan birbir peşine en az 10 15 kere alttan gaz cıkarttı. Sonra kakasını yaptı. Doktor baktı tmm gidebilirsiniz dedi. 20 gün neler cektim Bi ben Bi Allah bilir. Sonra yavrum bir uyudu dünya varmıs dedik. 
(983 puan) tarafından
Ah canim 10 gun once 2 gun hastanede yattik gazdan damla verdiler fitil koydular 2 gunde ciktik cok gazi vardi hala oyle her beslenmede ustten cikatiyo alttan cok zorlaniyo zor cikariyo sıkınıuo hep agliyo bacagimda salliyorum hep bazen uyurken cikariyo
(1,713 puan) tarafından
Peki sürekli olmasının nedenini söylemedi mi doktor. Benim acık ası gaz cıkarttı gı için hiç gaz sancısı cekecegi aklımdan gecmedi. Ama bir gaz cıkarıyor eşimle öyle bakakaldık
(983 puan) tarafından
Kolik bebek normal bebeklerde dedi canim baska birsey demedi yememe icmeme de dikkat ediyorum herseye dikkat ediyorum ama yine ayni su anda bile bacaklarimda uyuyo biraksam uyanacak
(1,713 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım insallah düzelir
(983 puan) tarafından
Sağol canim insallah
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Kolik bebek asiri zor benim kizimda kolik sabret gececek kizim 4.ayina gircek hergun olan saatlerce aglamalarimiz kesildi daha yeni yeni olsada 1 saat falan suruor ama hala cok fazla gazi var gazi yzuunden 1 aydir emmior beni geceleri ozellikle asiri gazi oluor gazi birakmior uyusun oda aglior gozleri kapali beyaz gurultu ac sab simplex kullaniomussun ek olarak biogaia da kullan gunde 1 kere 5 damla verceksin zeytinyagini isitip sogut o yag ile gunde 4defa falan karnina gaz masaji yap internette nasil yapildgini gosterior ayaklarinda hep corap olsun karni hep sicak dursun hatta aksamlari uyurken ayaklarina patik giydir ben o yazin sicaginda oyle yapiodum dus aldir iyi gelior ilik dus ama sonrasinda cok dikkat etmen lazimki vucudu soguyunca gaz biriktirior yine sen her ogun kimyon rezene anason cayi yapip ic yemene icmene dikkat et gazli icecek soguk icecekler yok salata salatalik maydanoz nane cig sogan sarimsak bulgur biber cig domates yesil fasulye bezelye kuruyemisler ozellikle findik fistik bugday fasulye nohut butun baharatlar kimyon haric lahana cikolata kafein iceren hersey hicbirini yemiceksin 
(983 puan) tarafından
Seninki buyuk canim yine normal
(5,913 puan) tarafından
Dogdugundan beri boyle valla canim benimki
(983 puan) tarafından
He o zman baska canim sukur bizimki uyuyor zar zorda olsa
(5,913 puan) tarafından
Her halimi goren Allah yardimcin olsun dior :( annem kaynanam o kdr cocuk buyuttum boylesini gormedim dior dusun yani uyudugu 15dakka oda cit sesine uyanior iki saat ugrasiom uyusun die koyuyorum zirt uyanior bide memeyide redetmeye basladi hepten mahfetti bni ne kol ne bacak ne bel kaldi bide reflusu var surekli kusuor surekli
(983 puan) tarafından
Ah bu bebekler Allah annelere sabir versin benimki zaten memeyi hic emmiyor hep sagip veriyorum uyusa bile ben sagmaktan uyuyamiyorum ben saginca geri uyaniyor
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Ben senin gectiyin yolların aynısını birebir gectim 5 aylık hala da gaz sorunumuz var + sütte icmeye başladı zar zor uyutarak içiriyorum. maflor+ damla var Dr. Danış onu kullan metsil damla da işe yarıyor.  sen damlayı cok veriyorsun 5 6 damla vereceksin canım.  yediklernde dikkat et Allah yardimci olsun
(983 puan) tarafından
Hastanede bu kadar vermemi soylediler canim cok gazli oldugu icin 2 gun hastanede kaldik gaz sorunu bitene kadar boyle devam et dediler zaten inan birsey yiyemiyorum ki eridim kaldim
(1,597 puan) tarafından
Bende zayıfladm anlıyorum seni benimkisde 5 aylık hala gaz sorunu bitmedi. Allah yardmcmz olsun
(983 puan) tarafından
Allah tüm bebeklere rahatlik annelere sabir versin
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Cnm uğraşsan emzirmek için aç olunca elbet tutar 2 saatte bir sağmak çok zor olur ya 
(983 puan) tarafından
Cok zor canim gece gunduz sagiyorum durmuyir bacaklarimda salliyorum agliyo ben sagiyorum neler neler denedim beni emmiyo hastanede zorlanmasin kilo alsin diye verdiler biberonu alosti kilosu 2220du zorlamadilar emmeye
0 oy
(703 puan) tarafından

image

bu bitkiyi annem biz küçükken bize içirmis oğlum doğduğunda aynı seninki gibiydi annem hem bana hem oğluma (ben bir bardak oğlum 4 5 çay kaşığı) içirdi dünya varmış dedik şimdi adet agrilarimda içiyorum çok rahat ettiriyor
(983 puan) tarafından
Almanyadayim canim burda bulmam zor aktar falan yok kaldigim yerde
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Havluyu isitip karnina ayaklarina masaj yapabilirsin kimyon tohumu kaynatip cay kassigiyla werebilirsin bize bigogia damla fayda etmisti canim ondamlamanin bi faydasini gormedimn
(983 puan) tarafından
Karnina kiraz cekirdegi yastigi koyuyorum canim havlu cabuk soguyor bebege vermeye korkuyorum kimyonu
0 oy
tarafından
Canım bızde oyleydık bak sadece rezene verıyordum ben gaz damlası relactazdı ıkı haftadır onuda vermıyom rezenwyı bıle bıraktım sancı tutmuyo artık ıkı dk gaz masajı yapıyom kendı pıtlatıyor 2 aylık olduk rahatladık bende senın gıbıydım tuvalete gıttıgım an aglardı yatagın basımda hem sallardm hemde elımde poaca yerdım kuru kuru yanına bır bardak su düşün ve 20 kılo verdım ama duzelıyor sen rezene ver duzelır ınsallah artık babası annem falan onlarda  bıle duruyo benımkıde sadece bende duruyordu gectı cok sukur
(983 puan) tarafından
Masallah canim insallah birdaha olmaz korkuyorum bebege vermeye kendim iciyorum ama bebege alerji falan yapar diyenkorkuyorum
tarafından
Azonce yıne verdım cok sevıyo vala gaz damlasını dılıyle cıkarıyo rezeneyı sevıyo:))
(983 puan) tarafından
Afiyet olsun minige :)
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Selam canım 6ay çok çektik hem yavrum hem biz kullanmadığım damla kalmadı gece yarısı acile götürdük ordakı doktor ben doktorum benim oglum da böyleydi 4 6aya kadar böyle devam edıcek dedı ve bana sicak havlu koy karın bölgesinden ayak ucununa kadar sar dedı yaptım günde iki kez tekrarladım çok işime yaradı İnşaAllah senin bebege de şifa olur
(983 puan) tarafından
Karnina sicak kiraz cekirdegi yastigi koyuyorum canim havlu cabuk sogudugu icin
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ayni ben ve oglumu tarif ediyorsun..benin oglum 1yasina kimi beni cok yordu coookk ne gunuzleri ne geceleri uyurdu hic kimseye gitmezdi banyo yapmayi birak tuvalete bile gedimiyordum..ama 1bucuk yaşina geldi nasil akilli bir çocuk oldu uykusu falan her seyi duzeldi..sabrli ol canim her sey gecicek.
(983 puan) tarafından
Masallah Allah bagislasin ben 2.yi simdilik dusunemiyorum bile :)
(6,681 puan) tarafından
Bende zaten 3yila anca dusundum :D
(983 puan) tarafından
O zman belki dusunurum :) ikincide gazlimiydi?
(6,681 puan) tarafından
Hayir canim kizim cok sessizdi hep uyurdu 6ayina kadar ama 6ayinnan sora bi yaramaz oldukii)) simdi 13aylik aglamakla hic işi yok işi sadece yaramazlik)
(983 puan) tarafından
Masallah beb 2.de boyle olur diye simdiden korkuyorum valla :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Elif222222 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Prensannesiii90 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 143 göst.
14 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semagktg (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Gizlianne (389 puan) tarafından soruldu

379,583 soru

11,363,036 cevap

34,840 kullanıcı

...