0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde (61 puan) tarafından
Merhaba hanımlar aramızda asker polis eşleri ya da uzun göreve giden beylerin eşi vardır illaki. Sizlere birşey sormak istiyorum eşiniz uzun görevlere gidince kendi ailenizin yanında mi kalıyorsunuz yoksa eşinizin ailesinin yanında mi ? Bu aranızda problem oluyor mu ya da kendi ailenizin yanında kalmak, eşinizin ailesiyle aranızda bı gerginliğe sebep oluyor mu nasıl çözuyorsunuz bu sorunu ?

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendi evinde kal
(61 puan) tarafından
Bende yalnız kaliyordum hamileyken şimdi çocuk olunca biraz durumlar değişti bebeğim çok huysuz uyumuyor durmuyor beni çok yoruyor bana bı iş yaptirmiyo biraz sakin bı bebek olsa hiç düşünmezdim
(61 puan) tarafından
Ne kadar kaldınız yalnız
tarafından
3 yıldır evliyim kalıyorum eşim sürekli uzun görevlerde arada geliyordu ama 8 ay hiç gelemedi yine evimde kaldim
(61 puan) tarafından
Kadın güçlüdür bir de anneyse eskisinden daha da güçlüdür , sözünü hatırlattın bana teşekkür ediyorum cevaplar için Allah kolaylıklar versin hepimize ne diyeyim
tarafından
Yaparsın cnm evlatlarımız için herşeyi yapıyoruz
-Reklam-
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Benim eşim asker  tayini eş goturulmeyen yere çıktı gitti 3 aydır ayrıyız canim 2 sene daha ayrı kalacaz mecbur

Ben oğlumla annemgilde kalıyorum ayda 1 hafta kaynamgilde kalıyorum bayramlarda öncesinde yine kaynamgilde gidiyorum idare ediyorum 
(1,982 puan) tarafından
Canım bu konuyu esinle konuş rahat edemem orda de sobalida zor olur valla

İnan ben 1 hafta gidiyorum ama gel bana sor geçmiyor günler eşimin hatrına kalıyorum

İnsanın kendi ailesinin evindeki rahatlık olmuyor İnanki

Baştan koy otoriteni ben dedim eşime kabul edersen böyle yada bana ev tutacaksin dedim kabul etti mecbur
(61 puan) tarafından
Evet orada gerçekten zor oluyor zaten çok soğuk bı de sobalı iyice zorlaşıyor hersey, evde kalabalık zaten kotu olma pahasına gitmeyeceğim sanırım
(1,982 puan) tarafından
Aman boşver gitme canım kendi ailen daha rahat olur eşin izne geldikçe gidersiniz
(61 puan) tarafından
Bende öyle dedim eşime görev bitimine izne çıkalım burdan beni alırsın oraya geçeriz orda kalırız 10-15 günde sonra eve geçeriz dedim artık
(1,982 puan) tarafından
En güzeli canim
0 oy
(735 puan) tarafından
Eşim şu an görevde ve ben eşimin ailesi ile kalıyorum. Haftada bi annemlere gidiyorum orda da kalıyorum.
(61 puan) tarafından
Kendi ailem ile eşimin ailesi uzak maalesef farklı şehirlerde yaşıyorlar
(735 puan) tarafından
Biraz orda kal biraz annenlerde. Eltin falan varsa annenler daha rahat olur.
(61 puan) tarafından
Eltim henüz yok eşimin kardeşi daha evlenmedi o da evde bir de sürekli misafirleri geliyor , kışa denk geldiği için de çok soğuk oluyor sobayada alışkın değilim kendi ailemin evi doğalgazlı ve evde kimse yok sadece annem babam
(735 puan) tarafından
Eşin sorun etmiyorsa annenlerde kal. Valla benim eşim hep annemlerde kalmama müsade etmez. Kaynanamlarda sağolsun çok iyiler bana karşı ama hep annemlerde kalmak isterdim yani .d
0 oy
tarafından
Ben annemlerde kalıyorum zaten kaynanamla gorusmedigim için sorun yapsalar da takmıyorum 
(61 puan) tarafından
Bende ya kendi evimde kalicam artık ya da kendi ailemin yaninda, eşimin ailesinin evinde rahat edemem kışa denk gelecek zaten hem sobalı da ev çok zorlanirim orda artık kötü olma pahasına konuscam bakalım
tarafından
Çok iyi davransakta her istediklerini yapsakta kötü olduğumuz için boşver istediğini yap öyle olunca en azından karışmayı kendilerine hak göremiyorlar
(61 puan) tarafından
Aynen öyle orasida var tabi bakalım şuan da annemlerdeyim 1 aylığına gitmişti sonra eve gidicem geri Aralık'ta tekrardan gidecek bakalım hayırlısı olsun
0 oy
(903 puan) tarafından
Eşim asker 3 aydır görevde görevleri sadece 5 ay sürüyor o süre zarfında da bende ailemin yanındayım eşimin ailesi başka şehirde yaşıyor aslında belki de gitmem gerekse giderdim amaa kendi ailemle kalıyor olmam kimse için problem değil o yüzden ailemleyim
(61 puan) tarafından
Onlar bizde kal diyor anneler bizde kal diyor bende anenlerde kalmak istiyorum ben biraz iki arada bi derede kaldım açıkçası :/
0 oy
(274 puan) tarafından
Mesela 2 haftalik bi goreve gitti ilk once 1 hafta esimin ailesinde kaliyorum sonra anneme geçiyorum 1 hafta da onda kalıyorum eşit kalmaya çalışıyorum yani ama bazen kayinnam anneni ozlemissindir onunla daha çok vakit geçir diyor kendi annemde daha çok kalıyorum öyle deyince :)
(61 puan) tarafından
Bizim evler uzak git gel yapamam sanırım küçük bebekle :/
0 oy
tarafından
Asker eşiyim eşim uzun göreve gittiğinde iki aile de aynı yerde sadece 1 saatlik mesafede oturuyolar 3 yıllık evliyim hep ilk olarak aileme gittim hamilelikte de annemdeydim eşimle sorun etmeyiz ama ailesi bişey deyince ben ortalığı ayağa kaldirdim onlara dert oluyor bir kez gittim onda da hamileydim bana kokmuş pilav verdiler kalmış yemekler ondan beri mesafeliyim eşim eve gelemiyor diye evi taşıdık İstanbula dedi ki iki ailede idare edebilirmsn 2 sene aslaaa kabul etmedim ev kaldık evimde kalıyorum  
(61 puan) tarafından
Banada bizde kal diye söyleyip duruyorlar kırmak istemeden hep gecistirdim ama artık zaman yaklaştı eşim kışa gidiyor ya kendi evimde ya da annemlerin yanında kalacağım küçük bebeğim olmasa aslında hiç düşünmez kendi evimde kalirdim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 979 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Jajajhvx (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mizgn_01 (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 205 göst.
12 Mart 2023 Diğer kategorisinde Fatma.elifrana (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 127 göst.