0 oy
390 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (463 puan) tarafından
Kizlar bende senelerdir bu saç derisinde egzama oluyor bazen gidiyor hiçbişey kalmıyor bazende bakıyorum saç diplerinde kabuklanma olmuş kaşıyınca da kepek gibi doluyor saça beyaz beyaz. Kac kere gittim doktora konazol şampuan verdi o şampuanla yıkayınca gidiyor sonra tekrar oluyor  5 6 aya yakındır sadece elidor ile yikaniyordum saçlarım tertemiz oldu. Hiç bisey kalmadi sonra şampuanı degistirdim clear aldım bi yikayista tekrar saçlarım kabuk doldu anlamıyorum sampuandan mi acaba. Kesin bi çözüm bilen varmı. Kapalıyım ama evde kendim cok rahatsız oluyorum kabuk kabuk saçlar 

8 Cevaplar

0 oy
(191 puan) tarafından
Gorumcem egzama bahanesiyle acilmisti demkki acilmamaklada olablyrmus
(463 puan) tarafından
Açılmak ne alaka ya ben haftanın 5 6 günü evdeyim saçlarım sürekli açık ama doktor bana açık kalsın falan demedi
(191 puan) tarafından
Bilmourm vala dedi egzama var kel olmusum acilacam acildi her gun boya yapior dior cok iyi gelior egzamaya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Iki gun once gittim ayni dertten dr. Benimki ilerlemis yagli egzema dedi biraz daha ihmal edip gitmesem sedefe donusecekmis. Gece kasintidan kalkar olmustum

Bir igne yaptirdi ama kortizonluydu

Iki tane solusyon verdi sabah aksam yarali yere surulecek ama felaket yakti canimi. Bide sampuan verdi  ismi hatirlamadim solisyonlarda kortizon iceriyormus haftada 4 gun sur 3 gun ara ver dedi iki gundur kullaniyorum cok iyi geldi. Oldugum ilde cildiye tek dr var randevu sıkıntiydi bide ihmal ettim sacli deriden enseme inmeye baslamisti  artk. Ama iki gundur dokuntu kasinti kizarma cok cok azaldi 
0 oy
tarafından
Aynı durumdan muzdaribim ya deliricem bende bugün gidip Clear aldım Dalin bile kullandım deliricem konazal eczanede mi satılıyor hemen gittiyse bende alicam cnm 
(463 puan) tarafından
Eczane de satılıyor benim gitti ama bir süre sonra tekrarlıyor
0 oy
(10 puan) tarafından
Bende seninle aynı durumdayım ve bunun bi çaresi yok . Eucerin diye hem şampuan hem serumunu kullanıyorum ama kullandığım sürece işe yarıyor bıraktığım gibi aynı beyaz kabuklar omuzlarıma dökülüyor :)
(463 puan) tarafından
Elidorla geçmişti aslında clear kullanmaya başladım tekrar oldu kafayı yiycem
(10 puan) tarafından
O zaman tekrar elidora dön. Belki biraz tuhaf gelecek ama ben 2 aydır yeşil sabunla yıkıyorum en son saç kremi sürüyorum . Biraz işe yaradı gibi, dene istersen
(463 puan) tarafından
Tekrar elidorla yikiycam allahım inşası geçer bide saçlarının tam önünde oluyor kızarıyorda insan içinde saçını açamıyorum ya resmen kendim ettim kendim buldum elidorla tertemiz olmuştu kepek bile yoktu clear daha kaliteli daha güzel yapar diye onu aldım ilk yikayista mahfetti kabuklanma oldu hemen
0 oy
tarafından
Ah bacim hic sorma bendede ayni dert var bakinca sanki kepekmis gibi görünüyor ama kabuk bagliyor surekli kasiniyor ve kanıyor cok acıyor sac diplerim ama gecen nette araştırdım biraz bu egzamaya cay agaci yagi ve jojoba yagi cok iyi geliyormuş sac diplerine masaj yapinca bende deneyecem insallh faydasi olur 
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Eczane de kükürtlü sabun var eşim ondan kullanıyor yıkayınca iyi geliyor 
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Eczaneden dermoskinin şampuanından al biraz pahalı ama çok iyi geliyo her yıkamada 2 kere kullan bu şampuan bak

image

(463 puan) tarafından
Kesin gidiyormu saçtan
(25,224 puan) tarafından
Evet düzenli kullan benim gitmişti
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Yaa ablamda da ayni dert vardi uyansinda bi soruym bisiler yapiyordu maden suyu mu koyuyordu banyoda son durulama suyuna oyle biseyde yinede tam sorayim cozumu bulmusmu

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 101 göst.
0 oy
2 cevap 44 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Acemianne (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 67 göst.
0 oy
0 cevap 27 göst.