0 oy
351 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (159 puan) tarafından
Kizlar yarin icin 3aileyi birden cagirdim iftara ne yapsam benim aklimdakiler sulu ymk seviyorlar patates herkes yaptigi icin bende kuru fasulye veya nohut yapmayi dusundum etlimi tavukmu koysam pilav yapim corba cacik salata  visne hosaf ortaya yogurtlu kirmizi biber patlican yogurtlamasi olurmu tatlida ya tavuk gogsu yada sutlac pilav uzerine tavuk kizarsam akil verin bu karmasik menuden iki aylik bebegim var bidr birbucuk yasinda onlarlada nasil yapcam bilmiyorum 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Fasulye yi sade yap 

İç pilav yap üstüne tavuk yap fırın poşetinde kanat kızart 

Corba olarak da sulu kofte yapabilirsin ya da sebze corbasi falan olabilir 

Ara sıcak olarak kivrim deriz biz hazır yufka ile yaparız üstüne yoğurt yumurta yağ karışımı dökerek pişiririz çok güzel olur öyle bir şey yada basit bir börek gibi bir şey yapabilirsin 

Hoşaf yaparsin 

Bide muhallebili kemal paşa tatlısı yakışır bu menüye daha da allah bereket versin ne olsun 
-Reklam-
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Benimde 2 aile misafirim var 

Yayla çorbası 

Etli bezelye 

Pirinç pilavı 

Zeytinyağlı sarma 

Ortaya Karışık kızartma+köfte

Salata+turşu

Tatlı olarakta magnolia yapıcam

Nohut yapabilirsin bence etli yap yanına pilav önden çorba zaten tatlı olarak sütlaç olabilir pilavın üzerine tavuk haşlayabilirsin
0 oy
tarafından

Hiç çağırmasaydın şu halinle :angel:

0 oy
(905 puan) tarafından
Uc gun önce  bende cagrdim etli güveç  yptm yanina ayran asi  icli pilav ayriyeten tavuk kizartim  salata sütlaç     bu tarz düşüne  bilirsn   ama ailen kuru fasulye seviyorsa  güveç  yerine kuru fasulye yap
0 oy
(725 puan) tarafından

Kayınpederim ne zaman bizi iftara davet edeceksin sorusuna espriyle kusura bakma baba dedim gücüm yok.. Senin 1 değil 3 aile :OAll yardımcın olsun ah

0 oy
tarafından
Ben hamiligin başlarında bizi çağıran üç amcamı ve babmlari nezaketen cagirmistim geçen yil ama eşime güvendim de cagirdim sagolsun baya yardım etmişti onun izin gunune denk getirmiştim keşke sende böyle yapsaydın eşin izinliyken davet etseydin çocuklara bakardi
0 oy
(8,361 puan) tarafından
Kuru fasulye yap prınc pılavı yapıp uzerıne tavuk dit.
(159 puan) tarafından
Fasulyeyi etsizmi yapim nasil
(8,361 puan) tarafından
Etli sevılıyosa etlıde olur ama hem tavuk hem et nasıl olur bılemedım.Etlı denemedıysen hic girisme normal yap.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 140 göst.
28 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Dmraysegul (585 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
26 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Besteninannesi (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (808 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 255 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Pelin93 (41 puan) tarafından soruldu

381,449 soru

11,420,030 cevap

34,975 kullanıcı

...