0 oy
361 göst.
Diğer kategorisinde (119 puan) tarafından
Kızlar yaşına girmesine 19 gün kaldı 1 yaşından sonra verin diyorlar ama mamaya artık para yetmiyor günde 4 biberon mama içiyordu yemek yediği halde mamayi bırakıp süte başladım günde 3 biberon içiyor alerji vs olmadı zararı olur mu? Yemekte yiyor mesela sabah uyandı yarım biberon süt içti 1 saat geçti 2 tane yumurta beyazını yedi sarısını yemiyor. Bir kibrit kutusu kadar peynir yedi bir kasede reçelle yoğurt karıştırıp verdim yedi. 2 saat geçti bir kase kuru fasulye ve pirinç pilavı karıştırıp verdim yedi. 2 saat sonra büyük boy bir tane muz yedi. 1 saat geçti yarım biberon süt içti 2 saat geçti tekrar kuru fasulye verdim yarım saat sonra şeftali yedi büyük boy şimdi de tam bir biberon süt içti uyudu. Sizce beslenme şekli nasıl çünkü çok hareketli bir çocuk 1 saniye durmuyor zayıflar diye korkuyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(6,053 puan) tarafından
Hic bisey olmaz canim yemeside guzelmis yasida gelmis alerjide yapmamis bizi hep sutle buyutmusler Allah in izniyle senin prensesinede bisey olmaz 
(119 puan) tarafından
Kuzum bazı insalar abartıyor bende korktum o yüzden sordum yoksa eskiden doğar doğmaz pirinç unu süt veriyorlarmiş
(6,053 puan) tarafından
O abartanlar elizabet ☺saka bi tarafa Allah in izniyle bisey olmaz kuzumm alerji yapmadiysa masAllah herseydende guzel yiyormus sen bildin yoldan devam et
(119 puan) tarafından
Vallaha ben hiç 3 gün kuraliyla vermedim hep önüme geleni verdim hepsinide yiyor doğduğu günden beri aç doktor bile istahina hayret ediyor :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yok canım 19 gün kalmış zaten  bişey olmaz ki yemeside güzel maşallah benimki de mama içiyor sadece ek gıda  yapıyorum hergün günlük çorba yapıyorum ama içmiyor çöpe gidiyor sadece mama içiyor 11 aylık ve laktoz intoleransı var süt ürünleri yasak 1 yaşından sonra napcam bilmiyorum eline meyve fln ne versem atıyor yemiyor malesef.  
(119 puan) tarafından
Yemesinde hiç bir sorun yok kuzum mesela mamayi hemen bıraktı süt içiyor ve mamayi hiç aramadı Allah yardım etsin sürekli sık sık yedir benim görümcemin oğlu öyleydi hiç bir şey yemezdi sürekli yedire yedire kilo aldırdı şimdi maşallah kendisi yemek istiyor oda 11 aylık
tarafından
Valla canım yedirmeye çalışıyorum bugün armut püresi yaptım çöpe döktüm midesini bulandırıp ağlıyor sonra kemik kaynattım suyuyla kabaklı havuçlu şehriyeli çorba yaptım verdim 2 kaşık ağzında bekletip ağladı öğürüp durdu eşimde zorlama dedi bıraktım akşam tekrar denedim ağladı öğürüp burnuna fln kaçırdı eşimde kızdı yani napsam da yemiyor eline ekmek meyve dilimi sebze dilimi ne versem hayatta ağzına götürmez annem bile bebekler herşeyi ağzına götürür bu kız niye böyle dedi diğer kızım maşallah 11 aylıkken herşeyi yerdi ama bu hiçbişey yemek istemiyor mamada şarkı fln söylüyorum ona oyalayıp veriyorum napcam bilmiyorum inşallah Allahın izniyle bi anda yemeye başlar kendi diye ümit ediyorum yapacak bişey yok :/
tarafından
Pınarın çocuk devam sütleri var onlardan ver istersen sen besin değeri daha yüksek onların.
0 oy
(216 puan) tarafından
Cnm bişey olmaz ama Dr bir sor 3 şişe çokmu acaba çünkü çok süt  te demir eksikliği yapar .bana fazla geldi ama Dr tabi daha iyisini bilir. 
(119 puan) tarafından
Kuzum günde toplam 450 ml içiyor çok mu sence
(216 puan) tarafından
Valla cnm bende bilmiyorumtam ama 1 yada 2 yaş çocuklar için günlük kalsiyum istiyaci 350mg imiş. 2 bardak süt ve kibrit kutusu büyüklüğünde peynir yeterliymis. Ona göre ayarlamak lazımmış süt ve süt ürünleride alıyorsa seninki. Yoksa kansızlık ve kabızlık yaparmis peynir yogurtta tüketiyor sa fazla bu yazıya göre yarısina şu koyabilirsin cnm
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Sütün bebekler icin cok da bi yarari yok cnm bna biraz fazla geldi..bizim doktorumuz 2 yasina kadar inek sütü icmese bile olur dedi..ayrica reçel sekerli degil mi 1 yasindaki bebek icin seker zararli daha..biraz daha besin degeri yüksek seyler verebilirsin bnce..nette güzel tarifler oluyo
(119 puan) tarafından
Yoğurdu tek başına yiyince midesini bulandırıyor malesef ki ayrıca ev yapımı reçel fazla şekerli değil bir kase yoğurda bir çorba kaşığı kadar koyuyorum
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Maaşallah maşallah  nazar değmez inşallah kiz ben o kadar yemiyom emin ol  süt ne sütü veriyon canim 
(119 puan) tarafından
Pınar hazır inek sütü veriyorum canım yengem normal sütçüden süt alıyordu brosella hastalığı çıktı o yüzden korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 133 göst.
12 Nisan 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 102 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 422 göst.
30 Eylül 2020 Diğer kategorisinde ★✿☞ƘƛƦƊЄԼЄƝ☜✿★ (443 puan) tarafından soruldu

379,359 soru

11,355,514 cevap