0 oy
628 göst.
Aile kategorisinde (40 puan) tarafından
20 yaşındayım ... Geçün gün kaynanam giderken ben de onla gitdim ... 1 yıldır evliyim ... Oda bana çocuğun büyüsün sonra sende gelirsin dedi yani çalışmağa ... Şimdi sorun şu yanlışmı düşünüyorum doğrumj bilmiyorum ... Eltim 4 yıldıe evliler bir evde yaşıyoruz bu 4 yıl içinde o bir kere bile çalışmamış bağımızda ... Ben neden çalışayım diye düşündüm?

Sonram eltimler 1 kaç ay sonra şehire taşınacaklar  .. bende onları şehire yolluyur bana bağ işi diyor diye düşündüm ... Haklımıyım haksızmıyım sizce

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Köyün gözünü seveyim şehir de ne var bir sürü ses kir virüs kalabalık beher yer beton üstüne üstüme geliyo köye gelip toprakla uğraşınca çocuklar bahçede koşup oynayınca stresi atıp gece mis uykuyu uyuyunca yeniden doğmuş gibi oluyorum valla bitkiler hay van lar toprak insandan bin kat daha vefalı bin kat daha şevkatli bin kat daha sadık tohum ektiğin toprak sana ürün vermeden yılı bitirmez yemek verdiğin bir hay van sana sevgi göstermeden gitmez evini terk etmez ama insan öyle mi kime canım desen ciğerini söker az insan çok huzur 
(6,364 puan) tarafından
Oooo laflara gel :D çok haklısınnvalla tam olarak öylw
tarafından
Öyleyimdir yıvrımmmm "))))
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Haklısın tabii ki köy işi kolay mı bence bunu eşinle konus
0 oy
tarafından
Seni sesiz sakin görmüşler de ondan diyorlar gelirsin diye. Sesleri çikana laf anlatamaz larda ondan sana demiş... 
0 oy
(5,011 puan) tarafından
Köy işi biliyor musun 
0 oy
tarafından
Yanlis anlamada eltin kurtulur
0 oy
(1,862 puan) tarafından
İstemediğini söyle cnm nolcak ki, öteki gelin gitmediğin göre demekki gitmeme şansın da var yani :) 
0 oy
(229 puan) tarafından
Ben beceremem de ben ole demiştin şehirde büyüdük ne anlarım bat bahçeden hepsi zayi olur dedim götürmedi sadece gez hicbirse ye dokunma 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canım sen beceremiyormus givi davran yoksa kurtukamassn valla o işlerden elrin akıllı cıkmıs. Ama tabi orda yasamak istiyorsan ayrı ev düşünmüyorsan calısadablrsn kendi tercihin
0 oy
(385 puan) tarafından
Canim bence diger gelin kaciyo ona soz gecirememisler seni deniyolar kabul edersen seni goturucekler. Kucuk bebek buyuse ne olacak ki anasiz mi buyusun. Evet calismak dogal bir durum ama cocugun en az bi 5 yasina gelene kadar yanindan ayrilma Allah korusun. Zaten sen en buyuk hatayi oyle beraber cumbur cemaat oturmakla yapmissin canim sende kurtul su durumdan derim
0 oy
tarafından
Eğer içinden yapmak geliyorsa yap gelmiyorsa yapma. Eltinle kıyaslama kendini o başka sen başka. İlla onun yaptığını yapmak yada yapmadığını yapmak zorunda değilsin. Seviyorsan yapmak istiyorsan yap 
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Sen sevdiğini dile getirdigin için belki ondan öyle söylemiştir kayinvaliden 
0 oy
(323 puan) tarafından
Kuzenim köylülerle evlendi gelini bağda tarlada çalışmıyor diye kavga kavga derken boşandılar kızını tek büyütüyor şimdi baştan restini çek bir kez bile gitme istemiyorum de direk uzatma kırma kıvırma dan korkmadan yoksa zorunda kalırsın dima
0 oy
tarafından
Çok özledim köyümü keşke köyde olsam da bağ bahçe işiyle ugrassam çocuğumu dışarı cikarabilsem 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 394 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 614 göst.
12 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 436 göst.
6 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu

381,437 soru

11,419,600 cevap

34,975 kullanıcı