0 oy
959 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Evlendikten sonra hemen bebek dusundunuz mu yoksa biraz  ertelediniz mi? Istediginiz zamanda herkese bebek düşündüğünüzü söylediniz mi? 

Ben hemen olsun istedim. Onun icinde 2 ay sonra doktora bebek olmaması icin bir sorun var mi diye kontrole gittim esimide götürdüm.  Ben polikistik over misim esimde bir sıkıntı yoktu. Ama en basindan beri kimseye bebek istiyoruz demedik ikimizde daha erken yeni evlendik gibi  seyler söyledik. Kimsenin ağızına bu kadar zaman oldu neden hala bebek yok gibi laflar vermedik. Ama bir yandan da olmasi için can attık.  Cok şükür rabbimde evlendikten  6 ay sonra nasip etti. 

52 Cevaplar

0 oy
(27,351 puan) tarafından

Hemen sonra istemistim ama 8 ay olmadi bazi nedenlerden dolayi sonra Rabbim nasip etti bal kizimi

Ama gerçekten Rabbim ne zaman uygun görürse o zaman hayırlısını veriyor iyiki 8 ay olmamis diyorum  sonra nasip oldu Elhamdülillah 

-Reklam-
0 oy
tarafından
3 ay snra düşündüm ama az daha bekleseydik galiba iyi olacaktı:)
0 oy
tarafından
Biz cok istedik 3 ay denedik olmadi esim 2.ayda spermografi cektirdi doktor biseyin yok acele etmeyin daha yrni evlisiniz dedi bana da doktor yumurtaliklarin guzel calisiyo dedi biz niye olmuyo niye olmuyo diye kendimizi yedik benim ailem de esimin ailesi de ilk aydan sormaya baslamisti bebek var mi diye onlar sordukca daha cok stres oluyodm ama yapmiyoruz daha erken diyoduk 4.ay hamile kaldim suan 18 haftalik hamileyim Rabbim isteyen aylarca yillarca evlat hasreti ceken herkese versin insallah
0 oy
tarafından
Tam bir buçuk sene korunmasız ilişki yaşadık bebeğimiz ondan sona oldu hicde doktora gitmedik Allah o zaman nasip etti demekki
0 oy
(5,376 puan) tarafından

2 yıl fln istemedik sonra istedik oldu zaten şükür bnce hemen çocuk olması iyi değil ya tabi Allah nasip ederse olur ama azcık yaşamak lazım diye düşünüyorum :)

0 oy
tarafından
Asla asla asla derken sevgili eşim sağolsun evlendikten 20 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Sonra ikinci çocuk için asla asla asla derken kızım 22 aylıkken hamile olduğumu öğrendim :) bi daha asla demem kötü bi korunma yöntemiymiş asla demek :) 
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Evlendikten 1 2 ay sonra eşim istemeye başlamıştı ama ben istemiyordum. 7Nci ayın sonunda artık bende istemiştim ama senin gibi kimseye söylemiyorduk istediğimizi. Evlendim tam 1 yıl sonra o gün hamile kaldığımı öğrendim. Ama ben çok büyük konuşmulum hep derdim evlenelim 1 yıl sonrw bebeğimiz olsun derdim. Cidden öyle de oldu bazen ettiğimiz duayı düşğnmemiz lazım aslında :) şimdi 6 aylık yaramaz bi oğluşum var. Rabbim isteyen herkese nasip etsin
0 oy
tarafından
Hemen dusunduk 3 aylik evliyken hamile kaldim
0 oy
tarafından
Düşünmedim ama kazayla oldu şimdiki aklım olsa en az 1 yıl yapmazdım çocuk 
0 oy
(580 puan) tarafından
5.yilimizda keske direk getirseydim 7 yasinda olurdu
0 oy
(7,935 puan) tarafından
33 yaşında evlendim .İlk gece ertesi günü hapıyla korundum.Sonra nasıl korunacağımı bilemedim , korunursam (hap, iğne) olmayverir diye düşündüm.Eşim olursa olur olmazsa olmaz akışına bırakalım dedi.Ben antidepresan kullanıyordum , sigara kullanıyorum , haftada bir alkol de vardı .Bu şartlar altında hamile kalmam diye düşündüm.

9 eylül 2018 de evlendim, 20 kasım 2018 de hamile olduğumu öğrendim.

18 temmuz 2019 da oğlum doğdu .Şuan 14 aylık bir delikanlı oldu.

Yanlız büyüttüğüm için çok zorlandım, 2.çocuğu düşünmüyorum, 1 yıl 3 aylık iğneyle korundum , şimdi de doğum kontrol hapı ve geri çekilmeyle korunuyorum.
0 oy
(75 puan) tarafından
Biz eşimle 5 yıdırl beraber yaşıyoruz emin olunca 3 yıl sonra evlendik 2 yıl sonra bebek yapmaya karar verdik biz biraz garanticiyiz galiba :)) acele etmemek gerekiyor 
0 oy
(94 puan) tarafından
Bn çok istiyordum ama eşim istemiyodu borçlardan dolayı yeni evliyiz 1 sene sonra faln diodu bnde bigün oturdum konuştum kendisiyle borçla çocuğun olmasi  bir deil die fln şimdi çok şükür 1 sene oldu evleneli ve 1 ay sonra bebegim olucak inşallah
0 oy
tarafından
Düşünmedim eşime güvendim 2 buçuk seneye yakındır evliyim 

16 aylık bebeğim var .d.d

Şimdi ben istiyorum esim istemiyor. D.d
0 oy
(29 puan) tarafından
Düşünmeme fırsat kalmadı ilk gün oldu ☺️
0 oy
(48,626 puan) tarafından
evliligin ilk yili stresli gecer alisma surecidir. o yuzden ilk yil dusunmedik 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Benim bebeğimin olmaması kimseyi ilgilendirmez olmasi da kimseyi ilgilendirmez. Biz hemen istedik çok şükür 1 ay sonra hamile kaldım ama olmasaydı olmuyor derdim ayıp bişey değil ki
0 oy
(13,202 puan) tarafından
33 yaşındayım 7 yıl bitti 8 e döndük. İlk bebeğimi 15 gün önce kucağımıza aldık. Eşim istedi. Bana kalsa belki hiç düşünmezdim. Şimdi de Allahımın asla gücüne gitmesin hala anne oğul birbirimize alışamadık. Memeyi ve kokumu temasımı reddediyor hala. Sırf eşimi çok sevdiğimden baba olma hakkı yüzümden ben de anne oldum. Umarım ileride fikrim değişir. 
0 oy
(116 puan) tarafından
Evlendik istiyorduk ama mecbur 2 ay korunduk eşim de sarılık çıktı nişanlıyken kan verdiğimiz de öğrendik ben 3 tane aşı olacaktım 2 tanesini evlenmeden oldum 3.yü olacaktım tesadüf doktora gittim kan değerime baktı ve vücudunda seni ömür boyu koruyacak aşı var dedi ben üçüncüyü olmadan korunmayı bıraktık hemen ama Allah nasip etmedi bi kaç ay sonra gittim doktora bende de polikistik over varmış. 15 aydır evliyim hala olmadı bakalım hayırlısı Rabbimden bekliyorum öyle
0 oy
tarafından
Hiç ertelemedim. 4 ayimda doktora gittim ne bende ne eşimde sıkıntı yoktu. Tabi ben ilk 2 ay ilişkiye giremedim vajinismus yaşadım. Evlendikten 9 ay sonra hamile kaldım 1. Senem dolmamisti. İyikide ertelemedim çünkü hemen isteyince de olmuyor bazen. Şuan 30 haftalığım işte
tarafından
Rabbim sağlıklı doğumlar nasip etsin. Bizde pazartesi 30 olacağız allah nasip ederse.

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 4,776 göst.
16 Mart 2019 Aile kategorisinde ElifNur61 (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 1,409 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ht (2,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 450 göst.
28 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 309 göst.