0 oy
390 göst.
Aile kategorisinde (276 puan) tarafından
Arkadaslar 2 senedir kayinvalidemgille ayni bahce içerisinde oturuyoruz evlerimiz ayri ama soyle bi durum var oturdugum evde 1 yatak odam 1 oturma odam var ama oyle buyuk degil kucuk.. kucuk bide arayer var salon değil orda da mutfagim var ama mutfak da cok kucuk tezgahi bile yok denilecek kadar kucuk misafir gelse 2 kişi zor sigiyoruz..ben 2 senedir sadece 2 kişi olunca bu eve dayandim ama simdi bebegim olacak ve besigini koyacak yerim bile yok ayri evi dusunuyorum cokda istiyorum ayri eve cikip biraz genis bi yerde oturmayı ama esimin borclari var ve gecinebilir miyiz bilmiyorum esimde burda kalirsak iyi kotu mutfaga genis dolap tezgah yaptırırım diyor ama gene de kararsizim..esim iyi bi insan ne dersem tamam der ama ayri ev meselesine simdiden canı sıkıliyor düşünüyor yani bana belli etmemeye calisiyor ama anliyorum onuda uzmek istemiyorum ama burda da durmak istemiyorum sıkıldım artik kaynayla ayni yerde oturmaktan onuda geçtim evin darligi artik beni bunaltti gene sukur diyorum ama ne yapacagimi bilmiyorum bi yönden esimi düşünüyorum bi yönden kendimi ne yapacagimi bilmiyorum cok kararsizim sizce ne yapiyim dusun dusun kafayi yiycem artik:((

8 Cevaplar

0 oy
(396 puan) tarafından
Canım bnce bir süre daha idare et en azından borclariniz bitene kadar kendini daha çok dara sokmanın size bi faydası yok
(276 puan) tarafından
Aynn dogru cnm orasi oyle ayri ev cok masraf simdi kira vermiyoruz ama en dusuk versek 600 tl elektrik su var iyice daraliriz
(396 puan) tarafından
Evet canım bir süre daha idare et rabbim büyük öyle güzel bi kapı acar ki sana du cektigin sıkıntılara değer duanı dilinden düşürme inşallah en kısa zamanda borclardan kurtulur dilediğin hayata kavuşursun
(276 puan) tarafından
Ahh cnm cok sagol Allah razi olsun cok mutlu oldum bu mesajına..zaten zamanında cekmeyen biri olmasaydim bu kadar da dayanmazdim ama baba evinde de cekip gordugum için ondan bu kadar sabrim
(396 puan) tarafından
Bunların mükafatını alırsın canım rabbim yuvandan bolluk bereketi eksik etmesin
(276 puan) tarafından
Amin insallah cnm hepimizin insallah cok sagol
-Reklam-
0 oy
(291 puan) tarafından

Aynı durum bizde de var. Ev aldık ama 2 artı sıfır. Yanı çocuk odası yok. Mutfak çok küçük :(

(276 puan) tarafından
Ya Allah yardimcin olsun cnm anliyorum seni kolay değil
(291 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(386 puan) tarafından
Bence hic mutfaga dolap falan yaptirtma canim. Bekle borclari bitsin sonra ayri ev dusunun. Dar mutfakli eve dolap yapsanda olmaz ki.. Cocuk olucak dertlerde buyuyecek sabret canim 
(276 puan) tarafından
Cnm en azından buyuk tezgah düşünüyorum simdiki kucucuk 2 tabak koy doluyor. Ztn sifir yaptiramam cnm ikinci el alir taktiririm diye düşünüyorum
(386 puan) tarafından
Eve cikmazsan oyle yap canim Tezgah cok onemli gercekten dar olunca elin ayagina dolaniyoe insanin
(276 puan) tarafından
Evet cnm ondan iste simdide bebek olucak bulasigi cikacak koyacak yerim yok çıkmazsam oyle yaptıracam artik
(386 puan) tarafından
Aymen canim guzel fikir , ev senin olduktan sonra gerisi kolay :)
(276 puan) tarafından
Sukur ev bizim aynn cnm:)
0 oy
(294 puan) tarafından
Canım bence biraz daha sabret o eve ne kadar masraf yapsanız hepsi çöpe gidecek az daha sabret borclarınız bitsin cocugun biraz buyusn ne güzel kocan da sana hep destek onu bu sıkıntılara sokma şimdilik
(294 puan) tarafından
Yani cocuga oda yok diye kafana takıyosan hiç takma benim cocugum Bi bucuk yasında bizimle aynı odada halaa sen de öyle yapacam büyük ihtimalle onu kafana takma
(276 puan) tarafından
Yok cnm inan ayri oda hic dusunmedim zaten biraz buyuyune kadar yanimda dursun ıstiyorum ayri düşünmüyorum ama yatak odamda adim atacak yer yok esimle zor sigiyoruz odaya besigi koyacak yerim yok ama gerekirse odadaki butun eşyaları çıkartıp boş depoya koyacam besik yeri acacam
(294 puan) tarafından
Yani makyaj masan varsa cıkartabilirsin
(276 puan) tarafından
Var cnm kocaman ya zaten kullanmıyorum onu ceyizlik esarplarim havlularim var cekmecelerde gerekirse hurclar kaldıririm zaten makyaj yapmıyorum sadece aynasına bakiyorum o kadar gereksiz yer kaplıyor yani
(294 puan) tarafından
Kaldır gitsin :)
0 oy
(449 puan) tarafından
Sabret ve şükret cnm haline.senden beter durumda olanlar da var.Esin de iyiymiş. BEBISINDE OLACAK.ME MUTLU SANA.EV ESYA ONEMLI AMA YANINDAKIYLE MUTLUYSAN KAYNANA VIZ GELIR CNM.KENDINI SIKMA BOSUNA RABBIM KOLAYLIK VERIR AZ SABRET.
(276 puan) tarafından
Aynn cnm orasi oyle bazen daraliyorum ev kucuk diye ama sonra disardakileri dusununce kızıyorum kendime sukrediyorum halime. esim cok sukur iyi insan o bana kiyamaz ben ona ikimizde uzmek istemeyiz bir birimizi ama cok kafam karisikti biraz daha bekliycem o zmn
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Borcun bitene kadar idare edebilirsin canim insAllah sonra rabbim en güzelini nasip eder 
(276 puan) tarafından
Amin insallah cnm oyle yapacam artik 2 sene dayandim 1 sene daha dayanirim diye dusunuyorum
(6,053 puan) tarafından
Aynn canim 1 sene ne ki su gibi geciyor gecen gun beliersiz
(276 puan) tarafından
Evet aynn oyle cocuk oldugunda zaten anlamam nasil gectigini
(6,053 puan) tarafından
Aynn kuxumm
0 oy
(48,482 puan) tarafından
borclariniz cok mu canim suanki durumunu düşün artıyor mu paraniz kira verecek kadar
(276 puan) tarafından
Cok dogru konusmussun cnm evimi kotu görmüyorum sadece bazen daraliyorum dar diye ama sonradan geciyor cok sukur mutluyum.. kaynanam mevzusunda gecenlerde bi konu açıldı cocuk dogsun ben karisirim demisti ama ben kimsenin benim bebegime karismasini istemiyorum ve onun da simdiden bunu soylemesi sinirimi bozdu esime soyledim annen cocuk daha dogmadan karisirim diye soyluyor dedim ben kimseyi karistirmam dedi karismasini da istemem acikcasi iki senedir iyiyiz simdi boyle bi mevzu yüzünden tartışma olur kavga ederiz diye de korkuyorm ama ne olur bilmiyorum diger dedigin şeyler de oyle cnm cocugun cok masrafi oluyor en iyisi beklemek
(48,482 puan) tarafından
bakma sen onlara karismadanda olmuyo karışınca da olmuyo biz bile bebek gormeye gidince illa fikir veriyorz istemsiz oluyo. esin destek olduktan sonra izin vermedikten sonra kimse karisamaz canim
(276 puan) tarafından
Aynn ben yapmıyorum ama diyenler illaki oluyor cnm sukur esim destek oluyor cnm oda olmasa zaten belki boyle olmazdı
(48,482 puan) tarafından
bak bende annemlere yakin olsun diye eski bina da ev tuttum ici yapılı ama sıfir eve benzemiyor. genis büyük ama benim değil her ay kira bosa gidiyor küçük olsun kendinin olsun
(276 puan) tarafından
Dogru cnm haklisin
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Sanki beni anlattın canım evim 42 m2 yatak odasına beşiği koyunca yer kalmadı inan ki bende bazen nefes almakta zorlaniyorim bide evim eski esyalarim şimdiden kötü oldu daha taksidi bitmedi 1 buçuk senelik evliyim. Müteahhit girmesini bekliyoruz bizde kim bilir kaç sene sürer belli değil bende kiraya çıkmak istiyordum ama şimdi dayanıyorm sabrediyorum çünkü kiralar az değil birde evi doldurmak için eşya almak gerekiyor sonuçta boş Oda olsa hoş olmaz o yüzden masraf olmasın diye idare ediyoruz eşim de başka ev istiyor ama kira bizi korkutuyor çünkü ikimizde kira görmedik. Sabret canım elbet bu işin bir geri dönüşü olur ne hissettiğini çok iyi biliyorum. Benimde kaynanam üst katta sürekli bizim kapidalar hiç istekleri dertleri bitmiyor çay yemek kahve yok şu bu. Ama eşim için sabrediyorum Allah büyüktür eşimle mutluyum evladım sağlıklı daha ne olsun diyorum 
(276 puan) tarafından
Ayni kaderi yaşıyoruz cnm bende oyle esim icn sabrediyorum hep Allah yardımcımız olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 155 göst.
0 oy
4 cevap 118 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Buket0606 (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 158 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 253 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde Lorinaz. (99 puan) tarafından soruldu

377,938 soru

11,312,470 cevap

34,745 kullanıcı

...