0 oy
385 göst.
Diğer kategorisinde (292 puan) tarafından
Merhaba bayanlar pozitifim yazmıştım daha önce bana 10 gün eşime 14 gün karantina verildi sebep bizim 4 gün önce bulaşmış olma ihtimalimiz oluyormuş o sebepten.neyse bana 1inde karantinan bitiyor diyorlar ama gelip test yapılmayacakmış  direk sistemden negatif diye düşecekmişim e belki iyikeşmedim neye göre bu işleyiş belki dışarı çıkacam nede olsa karantina yok diye ve herkese virüs saçacam nasıl oluyor böyle bilen aydınlatsın hayrına lütfen bi yerde okudum 10 günden sonra bulaştımıyor mu ne yazıyordu böyle bişey mi var

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aynen sistem cok saçma 
(292 puan) tarafından
Direk buluşmaya davet ama bu bakalım belki gelşrler
tarafından
Bende suan karantinadayım pozitifim 1 hfta kaldı bitmesine
(292 puan) tarafından
Zor oluyor mu ben öğrendim daha sonra zorlaştı ilk iki gün çok ateş titreme baş ağrısı oldu normal grip sandım sonra 2 gün çok iyiydim 5. Gün gidim test yapayım dedim pazartesi yani sonradan maske takmaya başladım bazen nefes almak çok zor sanki boğazımı sıkıyor gibiler öksürük arada tıkıyor derin nefes alıyorum aldıktan sonra öksürme ihtiyacı geliyor gözüm çok sulanıyor yanıyor nasılım bilmiyorum bide bebek var kocam da
tarafından
Cok zor hem hamilelik hem virus cok zor Allah kimseye vermesin. Ben ayın 12 sinde cumartesi gecesi bas ağrısıyla başladı sinüzit gibi burnuma vuruyordu bas agrım burun tıkanıklığım vardı pazartesi acile gittim bulguları az bulup test yapmadılar gecmezse 2 gun sonra gel yaparız dediler ben 4 gün evde hastalığı çektim cuma günü gittim test yaptılar o sıra koku ve tat kaybım gitti cumartesi kendimi iyi hissediyordum pazar test sonucumu görünce psikolojik çöktüm beklemiyordum pozitifi o gün karantinaya alındım her gün bisey yasadım eklem agrisi oldu bi gün diger gün sicak bisey icinde boğazdan mideye giderken yanma oldu diğer gün halsizlik her gün biseyle karşılaştım
(292 puan) tarafından
Rabbim tez şifa versin sana bana herkese inşallah Benim de hergün bi şey çıkıyor
-Reklam-
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Canım bizim akrabalardan da olan oldu kimseye testi tekrarlamadilar gerek yok dediler bende anlamadım bu isi bı ablam hala nefes almada zorlanıyor test yapmadılar goguscuye gidiyor tedavi icin
(292 puan) tarafından
Benim de mesela arada tıkanıyorum öksürük geliyor nefes alırken ağrım oluyor iyi oldupumu düşünmüyorum eve gelen giden de yok
(1,980 puan) tarafından
Aynen gelmiyorlar canim galesizler
(292 puan) tarafından
Gelmesinler bakalım
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Aferin o a ptallara rezillikleri diz boyu bı de kalkıp biz mukemmeliz harikayiz diyorlar Allah belalarını versin benim kardeşim 20 gün sonra negatif oldu bı kaç ay süren de varmış bunlar napıyor ya
(292 puan) tarafından
Valla çıkıp bulaştırayım o zaman
(2,047 puan) tarafından
Valla öyle 14 günde negatif olmayan tanıdıklarım var benımde
(9,908 puan) tarafından
Negatif olma süresi değil mühim olan bulaştırma ihtimalin ilk 14 gün kuluçka evresi üreme evresi dinlenme evresi
(292 puan) tarafından
14 gün sonra bulaştımıyor diye mi bu kadar rahatlık çok saçma :( e peki 14 gün içinde iyi olmayan pozitif sen öl kendi başının çaresine bak diyorlar kırk yeri aradım kızım ateşlenince bana 112 ara gelip alsınlar çok kötü olursa dediler bi Allahın cezası gelip eve bakmadı ki benim imkanım vardı şükürler olsun sanki içime doğmuş olmadan bir hafta önce kızım 6 aylık oldu özel doktora götürdüm iyice baksın diye sonra zaten hasta olduk adamla telefonda sürekli taciz ediyorum o olmasaydı ne yapardım kızım için ne geldiyse aklıma hep sordum Allah öyle doktordan razı olsun işini yapmayana haram zıkkım olsun
(9,908 puan) tarafından
Canım sistem bu kardeşimin kız arkadaşı oldu o da kamuda çalışıyor 10 gün sonra işe döndü ben kendimden şüphe ettim yapmadılar bile test
0 oy
tarafından
Bana esimle 14 gun karantin verdiler 14 gunun sonunda test yaptirmaniza gerek yok disari cikabilirsiniz dediler cok sacma herkes 14 gunu doldurunca iyilesiyo mu goruntu olarak hicbiseyimiz yoktu turp gibiydik ama icimiz rahat etmedi negatifi gormeden disari cikmak istemedik hastaneye gidip ornek verdik yine pozitif cikti sonuc olarak 1 ayda atlattik kendini iyi hissediyosun diye viruslu olmadigin anlamina gelmiyo sacma sapan bi sistem yapmislar ondan sonra virus niye bitmiyo bitmez tabi
(292 puan) tarafından
Valla bilemedim bana doğru gelmiyor  test yapılmalı
tarafından
Yapilmali tabiki biz doktorlarin lafiyla disari ciksaydik kim bilir kac kisiye bulastiracaktik ki o sekilde kendini iyi hissedip disari cikip cok bulastiran var yani hep de halka suc bulmasinlar yani kendilerinde de bi bosvermislik var yasadigim icin bu kadar rahat konusabiliyorum
(292 puan) tarafından
Bende
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Annem de yeni iyileşti ona da 2. Testi yapmadılar, ama bulaşma zamanı 14 gün içinde geçiyormuş. Zaten çıkarken maske ve mesafeni ihmal etmezsin, işin olmadan çıkma bağışıklığın düşük demişler
(292 puan) tarafından
Kötü niyetli olsak herkese bulaştırurız
(5,492 puan) tarafından
Tabiki orası ayrı mesele, uygulama çok ama çok saçma ilk başlardaki gibi negatife dönene kadar test yapılmasınlazım bence de. Ama bulaş olmuyo diye yapmıyorlarmış
(292 puan) tarafından
Bulaştırmıyorsa iyi o zaman
0 oy
(9,908 puan) tarafından
Bulaş riskin düşüyor 14 gün sonunda canım yani artık bulaştırmıyorsun
(292 puan) tarafından
Anladım bende tahmin ettim öyle
0 oy
(47 puan) tarafından
Maalesef öyle canım kardeşim hemşire bazen evinde virüslu kişilere bile yapmiyorlarmis belirti gostermese karantina da kal diyorlarmış 14 gün sonunda da test tekrar etmiyorlar ne yazık ki sistem çok saçma valla bile isteye vakayi arttırıyorlar. 
(292 puan) tarafından
Benim eşim için direkn dedikleri şey ben pozitif olduğum için ona test yapmıyoruz oda poztif olmuştur
0 oy
(3,794 puan) tarafından
14 gün sonunda olmezsen sorun yok diyolar demekki. Normallesti iyice bu salgın.  Kimse takmiyo. 
(292 puan) tarafından
Sanırım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 211 göst.
5 Ocak 2022 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Ayzasl (3,459 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 655 göst.
29 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 84 göst.

374,680 soru

11,207,121 cevap

34,510 kullanıcı

...