0 oy
522 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,327 puan) tarafından
Kızlar kayınvalidem köy tavuğu kestirdi bugün getirdi. Onu hasliyorum, ne kadar sürede haslanir?

İkinci sorum hepsiyle çorba yapsam yarısını buzlug atsma çorba halinde ne olur?

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Ufff tadı da nasıl güzel oluyor helle böyle kizartinca oxxx oxxx yemede yanında yat :)

(5,327 puan) tarafından
Aynen kokusu bile çok hoş :))
-Reklam-
+1 oy
(3,902 puan) tarafından
Köy tavugu kolay pişmez cnm..bn gecen düdüklüde 3 saat pişirdim..sen garantilemek icin 1 saat sonra ac bak bakalim..
(3,902 puan) tarafından
Valla organik tavuktu cnm köyden yengemden aldik..baya gec pişti
(2,597 puan) tarafından
Benimkide organikti canım. Kendi yumurtamdı koydum tavuğun altına.. çıkardı büyüttüm kestim yedim :)
(3,902 puan) tarafından
Ahahahah yengem bizi kazikladi o zamn kart tavuk mu verdi acaba yaa..annem de gecen gün ayni tavuğun budunu hasladi düdüklüde 5 saat pisti ama yine yumusak degildi biliyo musun..kart tavuk mudur sence
(2,597 puan) tarafından
Ya yaşlıdır tavuk. Ama şöyle bişey varki bu tavuklar zaten market tavuğu gibii olmaz. Hep bi sertlik olur
(3,902 puan) tarafından
Ne bilim ya 5 saat pismeye de yumusamaz mi ama ya..anlamadim gitti valla..bebegim agzinda geveleyip durdu ole cigneyemedi normalde yer cbku
+1 oy
(2,597 puan) tarafından
Dün kestiim tavuklarımu.. düdüklüde haşlıyorum canım geç pişiyor onlar.. tadı da enfess ama ya
(5,327 puan) tarafından
Sen mi kestin kuzum
(2,597 puan) tarafından
Eşim kesti.canım bende pişirdim. Çünkü been kesmeye korkuyorum
(5,327 puan) tarafından
Ya kayınvalidemler boynuju bırakmış onuda eşime kestirip attım huylandim ellemeye :D
(2,597 puan) tarafından
Kız o boynu en lezzetli kısmı nasıl atarsın onuda yeseydin ya
(5,327 puan) tarafından
Ay ben yiyemem huylanirim
(2,597 puan) tarafından
Bana verr ben yerim.:)
(5,327 puan) tarafından
Haha pis oldu o artık :D
(2,597 puan) tarafından
Tüh başka sefere.artık :)
(5,327 puan) tarafından
İnşallah ☺️☺️
+1 oy
(566 puan) tarafından
Pişmiş et buzluğa atılmaz diye biliyorum canım 

Suyunu buzluğa koy çorbalara katarsın

Birde köy tavuğu  yağlı olur çorbalara çok güzel olur
(5,327 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim :)
0 oy
(4,247 puan) tarafından
Keske pisirmeden once parcalayip atsaydin buzluga
(5,327 puan) tarafından
Huylandim ya kimisliyor mübarek :D
0 oy
(6,376 puan) tarafından
Ayy en sevdigim :D buzluga haslanms tavuk atılmıyo bildigim :D afiyetlsr olsun
(5,327 puan) tarafından
Ya öyle mi ilk defa duyuyorum burda bunu
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Hayır canım keske pişirmeden atsaydn
(5,327 puan) tarafından
Keşke postu haslamadan önce acsaydim:/
0 oy
(322 puan) tarafından
Bı buçuk saat yapıyorum ben
0 oy
(3,919 puan) tarafından
Benm genelde 40 dk civarinda pisiriyorum duduklude
0 oy
(5,566 puan) tarafından
Bana da köyden tavuk gelir ohh mis gibi :) düdüklü tencere ye koyuyorum sıcak su döküyorum biraz tuz yarim saatte pişiyor:) bizim ki doğal gaz ateşi  çok ama . Afiyet olsun :)) löp löp et olsun :)
(5,327 puan) tarafından
Benimki de dogalgaz kuzum. Bakalım bı saat pişirdim yeterli gelir sanırım henüz açmadım ama
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Offfonu bide kizart ye yada sac ekmegi yap o hasladgin tavuk bide suyuyla ye superrr
(5,327 puan) tarafından
Kızıma çorba yapcam inşallah canım ☺️☺️
(5,912 puan) tarafından
Oyyy sifa olsun yavrucaga
(5,327 puan) tarafından
Allah razı olsun canim ☺️
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Köy tavuğu uzun süre haşlanır bi 2 saat falan haşla. Suyunu saklayabilirsin. Etini de yemek yap :) 
(5,327 puan) tarafından
Hadi gözün aydın az kalmış hiç içini karartma zamanında çok üzüldüğünü biliyorum, oğlun nasil buyuduyse doğan bebiste onunla birlikte büyüyüp gidecek inşallah☺️☺️
(2,634 puan) tarafından
sağol allah razı olsun ama hala korkularım çok maalesef. Şuan hem hamilelik hem oğlanın hareketli hali zor geçiyor ya gün geçtikçe daha çok ağırlaşıyorum ve ona yetemiyorum üzülüyorum ya. Allah hakkımda hayırlısını nasip etsin. Aralarda hormonlardan ağlayıp duruyorum ama olsun
(5,327 puan) tarafından
Olur öyle şeyler biz bir tane ile zorlanirken sen iki tane ile zorlanıyorsun , rabbim dağına göre kar verir inan ki. Bak benim ki bebeğimle ne sıkıntılar yaşadım ettim, mesela en basiti hiç emziremedim sıkıntısından dolayi Rabbimden hayırlısıyla bı evlat daha istiyorum yasayamadigim güzellikleri yasayayim inşallah diye, her şeyde bir hayır var
(2,634 puan) tarafından
insallah kuzum insallah :) ben o kadar güçlü değilim bence ama ne çıkıcak altından çok  merak ediyorum :D insallah sende istediğin zaman hamile kalır ve istediğin gibi bebeginle ilgilenirsin ♡
(5,327 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim gonlumuzdekini ömrümüzü hayırlı kilsin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 218 göst.
21 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mutsuzanne (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 268 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,267 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 28 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
22 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu

397,168 soru

11,879,072 cevap

35,995 kullanıcı

...