0 oy
704 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından
Bugun kizimin kontrolu vardi saglk ocağına gttik 1 ay once kanszlgi vardi smdi  düzelmis annem laf edyodu hamileyken et yemedin cocuk kansz oldu senn yuzunden dye et yiyemiyorum kurban kesilmsti önümde hep koku gelyor 9 yasndan beri sadece dana kyma yiyebilrm onuda yakarm iyice kokusu gelmesn dye.. neyse onu haber  vermek icin aradm kapalydi abimi aradim görüntülü anlattm iste boyu kilosu şöyle kanszlgida btms şükür ama ilacini btene kadr kllancam dye dedm annem arkadan dyor senin gibi kansz olmasin torunm dye bende dedm yok benm kanszlgm düzeldi şükür dye yok bize gelmedn ya o yuzden kanszsn sen dedi şok oldum dün bize geliceklerdi  oruçlu deildm dun migrenm tutmstu igne falan yedm sabah erken kalktm neler neler hazrladm kahvaltya gelcm 10 da dedi ben 7de hazrlk yaptm 9.gbi aradm sut yok gelrken alir msn dye sesi uykulu gelmcez dyor basim agryor arabada yok gelmcez dedi bari gece soyleseydn zaten uykusuzm gece kiz uyumamsti 5 e yattm 7de kalktm  blsem hazrlk yapmazdm migrenlym adet olamadm dye tuttu gene dedm tmm yat snde dedi gttm yarm saat yatabldm kiz kardesm 26 kere aradi zar zor uyumuşum sinirlendim kalktım Ne oldu ablacığım dedim Elif'i özledim çıkın bize gelin Annem hasta Araba yokmuş gidemem diyor Sen gelsene dedi Ben de ablacığım başım ağrıyor gelemem dedim zaten dolmuşla gidemem taksiye verecek de param yok taksi paranı Biz veririz dediler Ben geleceğime siz gelin o zaman dedim o kadar Kahvaltı hazırladım Boşa mı gitsin dedim başladılar söylenmeye başka yere gidince hasta değilsin bize gelince hastasın kızın  cihazıni bahane ediyorsun onu çıkartıp gelebilirsin hep böyle yapıyorlar geleceğim diyor gelmiyor beni çağırıyor Ben gelecekler diye plan yapıyorum program yapıyorum her şeyi altüst ediyorlar annemin söylediği laf çok zoruma gitti ne demek kansızsn sırf gitmedim diye bu laf söylenir mi ya

10 Cevaplar

0 oy
(3,458 puan) tarafından
Et yemekle kanın ne alakası var ya cahilce konuşmuş sende olurdu kansızlık o zaman 
(299 puan) tarafından
Bende vardi hamileyken ve oncesnde ama duzeldm o farkli anlamda kansz dyor bana gtmedm ona dye
(3,458 puan) tarafından
Derdim ona ki kansızlık kimden geçiyor:@
(299 puan) tarafından
Babandan der  hazr cevptr kendisi
(3,458 puan) tarafından
:))) senin kanından beslendim karnında derdim ;))
-Reklam-
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Anlayıssız aıle en nefret ettiğim tür canım kusura bakma.Senı ve bebegını el üstünde tutmaları gerekırken bu sekılde davranmaları cok kötü.Senın bi sucun yok bebegıne kendıne bak gormek ısteyen gelır gorur.hıcde kafaya takıp mıgrenını tutturma 
(299 puan) tarafından
Migrenm uykuszlktn ve adet olmadm gecikti gene bu ayda ondn tutuyor migrenmm evlenmedn oncede boyleydi 1 2 gun gecikse ble tutuyor maalesef sirf gtmedm dye kansz demesi cok zoruma gtti seytan dyor bayramdan sonra yazlga gtme ama bu sefer daha kötü olck kurbanda esimij memlekete gdcez snra gene oja laf edecek
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Canım senin annen kardeşinse boşver takma onlar seni üzmek için söylemezler annen torununa üzülmüştür ondan öyle bir tepki vermiştir benimde annem hiç bişey yemiyosun diye üzerime titriyor sürekli onu alim mi bunu yapim mi deyip duruyor
(299 puan) tarafından
Benm kirildgm ona gtmedm dye kanszsn demesi
0 oy
(19 puan) tarafından
Canim anneler bazen konusuyo boyle benim annemde yapar bu konsmalari hic bisy yemyon vitaminsiz kaldn cocugnada acimiyon nebicim annesin falan diye cok zoruma gidiyo artik hic bisy anlatmyom ben olumsuz bisyleri 
(299 puan) tarafından
Oyle canm bnm kirildgm ona gtmedm dye kanszsn demesi
0 oy
(1,865 puan) tarafından

Canim uzme kendini. Bu devirde herkes doktorculuk oynuyor. Sadece et tuketmekle de olmuyor et disinda da farkli gidalar protein alabilirsin. Sen bir yetiskinsin, evlisin ve bir annesin. Kendinnicin de cocugun icinde en iyisini sen bilirsin. Ailenin bu tur elestirisinden rahatsiz oluyorsan paylasma herseyini. Cunku sen hep paylastikca onlara da soz hakki doguyor. Fikir paylasmalari guzel ama her zaman bizim istedigimiz uslupta olmuyor. Ben ikiz hamileligimi paylastim, paylastiktan sonra sorunlar cikti. Onlarda orda burda paylasiyor nazara mi geldim diye icimde ukte oldu. Simdi iyimi de kotu mu de paylasmiyorum mevbur kalmadikca hep iyiyiz sukur diyorum bir ayrinti vermiyorum. Bu sekilde bende rahatim onlarda rahatlar :)

(299 puan) tarafından
Doktora benle gelmsti oyle ogrendi canm kanszlgni yoksa söylemem iyi seyleri syylrm :)
0 oy
tarafından
bazen anneler kizim kırılır mi diye hic dusunmuyor canim gitsende bisey degismezdi emin ol . benim annemede dogumdan sonra bi haller oldu esimi takti kafaya ne yapsa suc esime yansitmamak icin neler yapıyorum. gecmis olsin bu arada migren icin canim
(299 puan) tarafından
Saol canm benm bzimkler hep takyorlar esime cuma endoskopi olcak hastaneye gtmem lazm esmle sen gtme otur evde cocugna bak dyor anne 1 2 saat sen bak tek gdemez bayltlcak dedm ablasi gelsn dyor ablasi izin alamadi gtme sen dyor
tarafından
benimkiler nelere takıyor bir bilsen anlayamiyorum taniyamiyorum bazen kendi ailemi esim Allah tan takintili kinci degil ama kaynana yapsa kötü olur
0 oy
tarafından
Kırılmks canm seni bekliyormuş öyle kırıldığını öyle belli etmiş boş ver annen sonuçta tam bayram ağzında kusluk olmasın aranızda 
(299 puan) tarafından
Canm o gelcekti hazrlk yaptm migrenm varken fikr degstrp bana haber vermiyor geceden solese sabah kalkar islermi btrp gderdm belki  hep gelcm dyp sabahna vazgecyr sen gel dyor bnmde kendime gkre sormlulugm var kafama göre ckip gdemyorm ki
0 oy
tarafından
Aman ya takma canim bos ver bazen ne dediklerini kendileride bilmiyolar benim annemde oyle 4 ay oldum dogum yapali hic gitmedim daha oda her konusmamizda yatin evde kar yagiyo disarda ona gelmiyon zsrt zurt diyo hep biktiriyolar
(299 puan) tarafından
Oyle canm halbuki kendinin imkani var evde is yapmaz annem yardımcısı var cani isterse yemek yapar babam yemk yemez akşamları bi cocuklara yemek yapar bazen is derdi yok ayak bağı yok altnda arabasi var cik gel yani ama yok gelmez..
tarafından
Bosver canim ya takilma
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Et yiyen bir insanla makarna yiyen insanın değerleri aynıdır cnm kanın etle bi alakası yok annen abartmis :) anneler böyle cnm malesef bi kere bende yaşadım o duyguyu çok fena küsmüştüm hemde ertesi akşam gelip gönlümü almışlardı ama kirildiktan sonra bı anlamı kalmamıştı. Sende takmaya calis. Bazen halden anlamıyor anneler hep yanımda olsun istiyorlar ama olmuyor malesef üzülme boşver cnm 
(299 puan) tarafından
Ya oyle esmle problemler var surekli gidemyorm evin işi varken gtsem benm huzurm kaçacaktı. Annem gelck dye kizin dolabini dökmüştüm  sevyor esyalarna bakmayi ksliklari kaldrcktm o tum gun onla ugradtm brakp gtsem kavga edecez esmle ama annem anlmyor o kim karsyor bze gelmene dyor
(1,114 puan) tarafından
Evet cnm bazen benim eşim de izin vermiyor bu sefer yalan söylemek zorunda kalıyorum rahatsızım veya msafirim gelcek flan diye eşim gondermiyo desem ona iyice zıt gidecekler bu sefer artık yolu böyle buldum
0 oy
(22 puan) tarafından
Üzgünüm ama sen alıngansın annem ya can parçam her şeyim istedigi her lafı bana diyebilir annemden alincak değilim  gelemediler ise bilerek yada isteyerek değildir açıklamasını sana yapmışlar ve kızı saymış alincagini  bilmemiş bence fazla abartıyorsun  unutma sana bisi olursa yada bir ihtycn  ilk ANNEN  koşacak 
(22 puan) tarafından
Ya Tabiki haklisin sen de insansın bir evlat olarak kırilmissin
(299 puan) tarafından
Yani canm imkani var ben evde is varken cksam esimle kötü oluyorm o gun annem gelcek dye kizin dolabini doktm kisliklari ayrcaktm annem seviyor esyalarna bakmaya e gelmeynce yaptm o gun esim cins braz evin isi aksamasn isini btr istedgni yap dyor  bilsem bigun onceden halleder gderdm bi seklde evde yardmcisi var temzlk hersey onda bazen yemek yapar annem babam yemez aksmlari hani cok rahat imkani var arabasi var esmlede aralaei kotu surekli gidemem ki anneme uzak cnku ben ondn kirldm dedigi lafa
(22 puan) tarafından
Cok haklisin  ama bazı şeyleri sen kendin  için önemseme takma cunku bunlar sağlığına zarar üzülme bisey için hani Ben O zur.dilerim ilk başta kızdığım  için ama her anneyi kendi annem gibi  sanıyorum O zur dilerim tepki verdiğim.ici
(299 puan) tarafından
Estağfurullah canm  burda okyrm.ne anneler var.ne kadr ozenyorm keske bzmklerde oyle olsa dye ama iste her anne bir degl sende blmedgn icn oyle yorum yaptn zaten canm ozur dilemene gerk yok lütfen:)
(22 puan) tarafından
Teşekkür ederim  canım :)

İlgili bir soru bulunamadı

378,370 soru

11,325,529 cevap

34,777 kullanıcı

...