0 oy
342 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Allaha cok şükür ikizlerim doğdu henuz 24 günlükler ailemleyim geceleri de gunduzleride bakiyorlar bende uyanik olsamda hep destekler gece bile hic uyumadan bakarlar saolsunlar ama evime gecicem kaynanam kayinlederim ve kaynim gelcekler gece kalkamazlarmis hasta oluyolarmis gündüz zaten cocuk tutamazlarmis falan filan neyse yani bakmayacaklar ev isi yaparmis kaynanam bidr yemek ama gelceklermis çünkü evleri sobali bizde gecircekler kışı asil sorum şu  bebeklerim her bebek gibi huysuz ve kucak istiyolar ozellikle geceleri ikiz anneleri nasil yetisiyosunuz hem uykusuzluk hem bakimi nasil yapiyosunuz cok csresiz kaldim 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzum senin yükün zaten ağır iki yeni doğmuş bebeğin var ne alaka sende geçiriyorlar kışı. Ne düşüncesizlik bu. Bildiğim kadarıyla riskin yüzünden eşinle 9 ay bile birlikte olmadın yani sende insansın belki vakit geçirmek isticeksin kocanla bebeklerin uyuyunca. Haddime değil ama bana çok gereksiz ve saçma geldi
(1,113 puan) tarafından
Aynen oyle canim nerdeyse 1 senedir birlikte olmadik evimizde cok küçük ayri odama gideyim luksumde olmayacak gündüz herkes ayaktayken esimde iste olcak zaten gece de bebeklerin odasinds yatcam kaynanama sen bebeklerin odasinda yatakta yatsan ben odamda kalsam gece mama zaten 2 saate bir kalkar veririm sen uyanmazsin dedim ama basin agirir benim bebeklerden dedi yani umurlarinda degil hicbisey bide kalabalik geliyolar
tarafından
Canım benim ya inan Allah sabır versin eşin buna bı çare bulamıyor mu sen böyle patlarsin kurban olim insansın sende kim dayanır bu kadarına, hiç gelmicek başı agiracaksa ikiz sonuçta bunlar . Ne diye geliyor yeni doğum etmiş kadına ağırlık yapmaya. Kış bahane işte bunlar böyle rahat insanlar nefret ediyorum boylelerinden. Bide tek gelse hadi neyse kalabalık geliyorlar. Sonuçta ne kadar olursa olsun onlar senin öz anne ve baban değil rahat olamanki. Duş alman sıkıntı, giyis tarzın sıkıntı emzirmen sıkıntı. Ama tek olsan kafana göre takilirsin. Kuzum halledebilirseniz bunu halledin gelmesinler. Gerekirse sen al bebekleri onlra git 1 hafta kadar al önlerini kes
(1,113 puan) tarafından
Ben onlara gidememki yaylada kalıyorlar  zaten araniz saat cocuklar hasta olur oralarda ev sobali kurmamislar bile sobati odun komur almadik sizdeyiz bu kis diyolar yani mecburuz esime de oglum ben hastayim kalkamam demis acindirmis kendini ne diyimki insaalah rahat edemezler yavrularima acimasam agladiklarinda susturmycam uyansinlar ama cocuklarin gunahi yokki
tarafından
Allah var kuzum sabret doğru elbet yolunu bulacak
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ilk 3 ay kardeşimle baktık annemde bir ay geldi birlikte döndüler.  Sonra tek baktım aile binasindayim gunduz acil bişey olursa çağırırım gelirdi birileri ama gece tek baktım. Benim ikizlerim emmedi sutum yoktu mama yapıp veriyordum. Huysuz degillerdi çok şükür ama arada durmayınca eşim kalkardı birlikte bakar uyuturduk.  Kendine güven bakabilirsin canm. Kayinvaliden evle ilgilenicek sen sadece çocuklarına odaklan acil bişey olursa durmazlarsa tabii ki el uzatırlar şimdiden  strerse girme sütün etkilenmesin. Allah yardımcın olsun 
(1,113 puan) tarafından
Sütüm yok zaten benimde canim bitek kaynanam degil kaynim kayinpederim 2 odali eve doluscaklar bilmiyorum kaynanam is yaparmi yapmaz mi korkuyorum strese girmek istemiyorum ama insaalah bakabilirim
(4,889 puan) tarafından
Şimdi düşünme bunları sen sadece bebeklerine odaklan gelince de sürekli söyle gerekirse . Kalkıp yapsın.  Siz nerelisiniz canm
(1,113 puan) tarafından
Ben ankara esim adana canim
0 oy
(135 puan) tarafından
En azindan kaynanan ev işi yemege bakarsa sende kendini bebeklerine odaklarsin onlari uyutunca sendw uyursun
(1,113 puan) tarafından
Insaalah yapar canim ya güvenemiyorum da gece uyanmam diyen is yapar mi bilemedim kayinpederim kaynimda var nasil uyuycam bilmiyorum yoksa dedigin gibi bende uyurum az da olsa
(135 puan) tarafından
Benim 1 tane olmasina ragmen gece yatak odasina tikili kalamiyorum cikip mama hazrlyorum ne blym uyumazsa tv izliyorum sana zor olur cnm
0 oy
(796 puan) tarafından
Ben kendim baktım eşim yardım etti sağ olsun ve 9 aylıkken ben tekrar kazayla hamile kaldım çok şükür büyüttüm şimdi ıkizlerim 3  yaşındalar  kucugude 1 buçuk ama benim ıkizlerim çok akıllı uslulardı hiç ağlamadılar geceleri diğer kucugude doğdu oda hiç ağlamadı geceleri zor oldu ama büyüdüler 
(1,113 puan) tarafından
Allah bagislasin canim ne guzel uslularmis ama ben esim yardim edemezki canim sabah 8de mesaisi var aksam 7 bucukta anca eve geliyor 11 12 yatakta oluyor tekim yani insaalah senn gibi bakabilirim
(796 puan) tarafından
Aynen benim eşimde calisiyodu ama geceleri bakiyodu
(1,113 puan) tarafından
Yok canim bakamaz benimki keske bakabilse cok sevinirdim
(796 puan) tarafından
İste afedersin  yaparken iyi bakarken zor derler
0 oy
(3,879 puan) tarafından
eger temizlik yemek derdi olmazsa ikizlerine bakarsin , ins kayinvaliden yardim eder 
(1,113 puan) tarafından
O sekilde söyledi ama cokta guven olmuyor biliyosun kaynanalara gelebilmek icinde demis olabilir sonra yapamıyorum der yapmaz yani ne diyebilirimki
0 oy
tarafından
Kuzum en azından yemek temizlik derdin olmaz iyi tarafından bak hem öyle dediklerine bakma bebekler ağlayıp durmayın a ister istemez yardımcı olur kaynanan annelik iç güdüsü oda çocuk büyütmüş sonuçta 
(1,113 puan) tarafından
Kaynanam gece asla kalkmaz canim basi agriyomus sonra öyle diyo kiziyla kaldillarinda da hic kalkmamis bebeklere gece
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Bence sen kışı annelerde geçir kayın kayınpeder varken rahat etmek çok zor tek kaynanan gelse neysede
(1,113 puan) tarafından
Aramiz ailemle 6 saat esimi de orda kis boyu yalniz birakamam kaynanamlar gelmese annem bizde kalcakti ama oda olmuyor suan
(5,021 puan) tarafından
Sen eşinle konuş gelmesinler annen gelsin inan kaldıramazsın çok zor olur
(1,113 puan) tarafından
O imkansiz canim gelcekler odun komur almamislar soba kurmamışlar kesin bizdeler yani bu kış ama rahat etsinler diye ozel bir cabam olmayacak yapar yerler serer yatarlar
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Hem bebek bakımına yardım etmeyecekler hem tüm kışı sizde geçirmek için sana gelecekler öyle mi tek kaynanan olsa bir nebze rahat edersin ama kaynin ve kayın baban ne alaka. Çok düşüncesizlik yapmışlar, yeri gelecek o bebek durmayacak. Yanlış hatırlamıyorsam çok odam yok demiştin belki gece bebeklerle başka odana geçmen gerekecek ama onlar yüzünden geçemeyeceksin . Gerçekten hoş bir şey değil
(5,323 puan) tarafından
Esin ne diyor bu durumda? Madem ayıp yok onlara göre direk soyle kaynanana anne galeri gelecek ben kocamın yanına gidicem yatak odası müsait olmaz de
(1,113 puan) tarafından
Oyle diycem zaten canim ben gece yerime yatcam hep kanepede yatamam diycem dikisliyim sonucta napiyim gerekirse kamerali telsiz alirim cocuklara gece 2 saatte olsa odamda yatarim
(5,323 puan) tarafından
Aynen öyle kocandan ayrilma. Bebek var diye. Ne kocanı ihmal et ne bebekleri. Senin için yorucu olacak ama arasındaki dengeyi saglamalisin. Yoksa bı sure sonra kocanla soğukluk girer arana Allah korusun. Kaynananın düşünmesi lazım ki bebeklere yardım edeyim kız yerinde yatsın diye
(1,113 puan) tarafından
Canim kaynanam 35 yasindan beri kocasindan ayri odalarda yatiyor ondan asla aklina gelmez onun icin evlilik o demek ee bende 30 yaşındayım esim 37 tamm artik bitti gitti hersey onun icin düşünmez bile
(5,323 puan) tarafından
Çok saçma ya valla mahrem denen bişey var.  Hiç fırsat verme

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 155 göst.
11 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 190 göst.
18 Aralık 2023 Diğer kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 79 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Bizimkz12 (2,480 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 72 göst.

382,122 soru

11,440,874 cevap

35,012 kullanıcı

...