0 oy
1,028 göst.
Diğer kategorisinde (2,330 puan) tarafından

Başlığı nasıl yazsam bilemedim yani kimler neleri hazır değilde kendileri yapar şunları kendim yaparım dediniz şeyler mesela ben 5yildir ekmeğimi kendim yaparım 3sene köylerde durduk hiç bilmiyordum ama orda hepsini öğrendim ve hala kendim yapıyorum sonra deterjanları mi kendim yapıyorum kalıp sabundan rendeleyip .köylerde dururken dondurmaları mi kendim yapmıştım hep market bakkal yoktu çocuklar küçük herzaman alamıyorum hem öğrendim hem yapmistim.

Sizlerin neler var birbirimize yardımcı olabiliriz fikir alışverişi ;))

27 Cevaplar

+1 oy
(2,765 puan) tarafından
Elimden her is gelir yemek temizlik salca tursu dondurma konserve aklimdan yemek uydurmaca hergun bazlama acmaca ayda 2 defa yufka qcmaca kizimin baxi elbiseleri patikleri battaniyeleri lifler fotolarima cerceve eristelerim mantilarim sehriyelerim bir suru seyler yaparim daha aklima gelmiyo
-Reklam-
+1 oy
(48,690 puan) tarafından
hepsini cok guzel hazir alirim ☺️
(6,053 puan) tarafından
Sen bana bak hic bozulmaz salca tursi bulgur annem kaynanam yapar onlardan yerim zaten seher beceremez die beni cagirmazlar bile sen hesap et yapamadiklarinida marketten guzelce secer alirim cok guzel hazir gida secerim ☺titizlige gelince esim gecen mesaiye kaldi nasil olsa gec geliyor die 5 te ew cektirip toz almisligim war ☺
(48,690 puan) tarafından
benimde tarhana salca yufka falan annem yapıyo hatta geçen geldi asure yaptı bizde ☺️ temizlik mecburiyetten yapıyorum ela yerlerde gezinmese sallarim ama olmuyo☺️
(6,053 puan) tarafından
Gel sarilalim☺☺☺
(48,690 puan) tarafından
hadi canim zaten seni seviyorum sarilmak icin bahane olur ♥️❤️
(6,053 puan) tarafından
Ayy canim benim bende seni sewiyorummm ❤❤❤❤❤
+1 oy
(150 puan) tarafından
Ekmegi mi kendim yapiyorum bulgurumu kendim yapiyorum tursummu kendim yapiyorum salamuralik zeytinimi salcami kuruluklarimi hep kendim yaptim difrizimde de dolu hep kislik bahcemi yaptim iste bu kadar cnm birde recelerimi pekmezi mi basti mi hep kendim yapiyorum kislik soslarimida kendim yapiyorum pul biberini de kendim yapiyorum yogurtta kndim yaparim hazir aldirmam hiçkuzum 
(2,330 puan) tarafından
Maşallah güzel post oldu ellerinize sağlık
(150 puan) tarafından
Saol kuzum seninde eline sağlik
0 oy
(100 puan) tarafından
Pasta börek tatlı kurabiye şerbetli tatlı hepsinde çok iyim kendimi övmek gibi olmasın da çok beğenir herkez:))))))
(2,330 puan) tarafından
;)))onları bizde yapıyor cnm kapatimde tekrar post açayım bari o kadr da ovmiyim nazar değer bide;))
(100 puan) tarafından
Ay pastane usulü yapıyorum ondan demiştim illaki hepimiz yapıyoruz bencede nazara geliriz ay:)))
0 oy
tarafından
Hic becerikli aslinda el becerim var ama usengecim canim hicbisey yaomak istemiyo aksama kadar yatiyorummmm 
(2,330 puan) tarafından
İnsan kendi becerince mutlu oluyor cnm;))
0 oy
tarafından
 Çok güzel örgüler örerrim yemekler tatlılar yaparım kaşlarımı ağdami herşeyimi kendim yaparım kaufore gerek duymam kendim kuaförüm :D (hiç kendimi ovmeyi sevmem )
(2,330 puan) tarafından
Mutfak konusunda bende öyleyim ve pratigim.bende kendimim ve ailemin koaforuyim oğlumun eşimin saçlar benden sorulur  evet güzel post oldu bklm neler çıkacak;))
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Valla çoğu seti kendim yaparim hazırdan yana değilim simdi net var ne istiyorsan girip Napiyosun eskisi gibi degil mesela oklava kullanmasını bilmezdim hemde hic netten öğrendim gözlemleme kadar yapiyorum simdi 
(2,330 puan) tarafından
Maşallah cnm bende bilmem hamur açmasını ama acamiyosan yağlayıp cekeleyerek açıyorum mesela oda el açması sonuçta;))
(1,908 puan) tarafından
Tabi canm bende denedim bikac kez ama yırtıliyo olsun yirrilincada bisey olmuyo Gerci  Amannn elimizin yaptığını ağzımız begenmicekmi demi Kiz:)))
(2,330 puan) tarafından
Yani  ben yaptım die nasilda yeriz hele eşim daha çok seviyor kendimizin yaptığı şeyleri .
(1,908 puan) tarafından
Aynn valla benimkide.öyle hamburgerden tut kebap çeşitlerine kadar evde yaparim cok sukur
(2,330 puan) tarafından
Evt bı ara bende yapmıştım tavuk döner hazır yemek oluyordu
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Elimden her iş gelir canım☺️ Ama en çok yemekleri ve hamur işini çok güzel yaptığımı söylerler 
(2,330 puan) tarafından
Maşallah cnm bende mutfakta iyiyim;))
(1,072 puan) tarafından
Teşekkürler canım benim ☺️
0 oy
(218 puan) tarafından

Yemek , tatlı   pasta   kurabiye vs. Her şeyi yaparım elimin çok lezzetli olduğunu söylerler :D ekmek, incecik içli köfte, katmer,, çiğköfte, börek daha neler neler çok iyi yaparım ayrıca yoğurt mayalarım taş gibi olur elime yarıo

(218 puan) tarafından
Yok hiç bilmiyorsun içinde olduklarını çok güzel bi tat bırakıo
(2,330 puan) tarafından
Oledir cnm nerelisin sen nerden ogrendin onu ;))
(218 puan) tarafından
Malatyada yasıom bbam dan öğrendim
(2,330 puan) tarafından
Hmm afiyet olsun cnm  ;))
(2,330 puan) tarafından
Biz bildiniz yapalim yine değişik geldi
0 oy
(12,777 puan) tarafından

:POvemem kendimi nazar değer sonra ahahaha:D:woot:

(2,330 puan) tarafından
Ov kiizzz okuruz bişey olmaz;))
(12,777 puan) tarafından
Yok kem göz çoktur sjsjsjsjsja
(2,330 puan) tarafından
Bilmiyor seni kimse  bişey olmaz kizz de heleee;))
(12,777 puan) tarafından
Bilmiyor muuuu aboooo burda hayinlr benim yorumlarımı takip ediyor
(2,330 puan) tarafından
Ben bakmam öyle kim ne demiş sormuş die .etsinler nolcak kişi;))
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Valla ben değilde başkası ovunce daha iyi oluyor.. gorumcem eşi mesela sen lokanta işlet der harikadır elim lezzeti ama kimse ummaz beni görünce nedense 
(2,330 puan) tarafından
Öle tabi ama şimdi burda öyle bişey olmuca için kimse kimseyi bilmiyor mecbur kendimiz ovecezz;)) bugün simartalim kendimizi birazz
(4,961 puan) tarafından
Ahahha aynen canım
(2,330 puan) tarafından
Dün dünya kahve günüymüş  bgn öğretmenimiz dedi  ;))bgn kutlayalım bizde
(4,961 puan) tarafından
Hiç sevmem eşime dedim sana yapıyım kahve resmini paylaşırım eksik kalmayalım hahaha
(2,330 puan) tarafından
;))geç olsun güç olmasın bize hergün kahve günü o oradan olmuyor
0 oy
(291 puan) tarafından
Hatayli olarak memleketimin bütün yemeklerini çok güzel yapıyorum içli köftemi bile tek başına yapıyorum eşimin memleketinin yemeklerini bile çok lezzetli yapıyorum 23 yaşındayım ama hem kamuda çalışıp hemde evimde kendime kıyafetler dikebiliyorum 
(2,330 puan) tarafından
Ne güzel maşallah canım  bende dikiş bilmek isterdim ama çoluk çocuk kaldı kayınvalidem çok güzel dikerdi oda bıraktı artık hazır alıyoruz;))
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Senden beceriklisi yok sanırım :) 
(2,330 puan) tarafından
Yook cnm sende bak ne becerikliler varr sende söylesene;))
0 oy
tarafından

İğne oyası ve örgüde kendimi tek geçerim başkalarının yaptığını kolay kolay beğenmem

Çok güzel araba sürerim (makas bile atabilirim) :)

Çok güzel mangal yakarım yeter bukadar övündüğüm

(2,330 puan) tarafından
Aaay ne güzel ama  ben şu zamana kadr elim iğne iplik tığ tutması sevmiyorum o işleri çeyiz fln yapmadım hiç yani el emeği diyebileceğim yok maşallah sana;))
0 oy
(536 puan) tarafından
Baklava

Su böreği 

İçli köfte 

Çiğ köfte 

Hepsini kendim yaparım 
(2,330 puan) tarafından
İçlerinden sadece cigkofteyi  yaparım ellerine sağlık;)
0 oy
(119,342 puan) tarafından
Elimi sallasam ellisi gerisi haric 
(2,330 puan) tarafından
Salla bakan bı dökülsün ne varsa;))
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Deterjanı nasıl yapıyorsun canım makineye bı zararı oluyor mu 
(2,330 puan) tarafından
Beyaz sabuju rendeleyip incecik kutuya dolduruyorum beyazlarda onu kullanıyorum  okyanus kokulu olandan sıvı deterjan yapıyorum jel gibi oluyor bir kalıp sabundan 7lt sıvı deterjan oluyor buda onuda karalilarda renkliler kullaniyorum
(1,012 puan) tarafından
Makineye zararı oluyor mu canım ya en çok onu merak ediyorum
(2,330 puan) tarafından
Yook bi zararını görmedim  calisiyo hala;))
(1,012 puan) tarafından
Bı deneyim bende
(1,012 puan) tarafından
Beyaz sabunu bebeğimin kiyaftelerine katıyorum iyi oluyor ama kendi giysilerinizi denemedim
0 oy
(216 puan) tarafından

Yemekler tatlılar börekler hiç onlara girmiycem. 

Ben başka pencere acicam :)

Çok güzel hakkımı savunurum hatta haksızlık yapıldı mağdur edildimmi yakarım ortalığı karşımda kim olursa olsun 

Mesela az önce cinayet çıkacaktı ama olmadı 

Elktrigi ödemeyi unutmusuz Elktrigi kestiler adama dedimki kesme şimdi ödüyorum. Dinlemedi kesti. Sen öde ben gelir açarım dedi.2 dk olmadı ödedim. 

Tam 7 saat bekledim sonunda geldiler 

Ah o adamı benim elime dusseydi mesaisi bitmeseydi. Öyle gözüm döndüki başkası geldi ona bagirdim ama atamadim içimdeki öfkeyi kendi kendime Ağlıyorum geçmiyor hırsım 

Şimdi ne Alaka diycen bende bilmiyorum sadece deşarj olmak istedim;)

(2,330 puan) tarafından
Baya stresli bı gün gecirmissin bende çok sinir olurum ama işte onlarda görevini yapıyor daha doğrusu kesip açmada ayrı ücret alıyorlar  .abdest al sakinleş hele;))
(216 puan) tarafından
Ayrı ücret aliyorlar zaten onda problem yok .sıkıntı gelmemesinde 7 saat dur elektriksiz telefonda da sarj bitti ev karanlık kızın altını bile degistiremedim nasıl ofkelenmiyeyim. Yemek yapamadım daha kizda uyumadi biturlu offf
(2,330 puan) tarafından
Ayy gerçekten zor insan halinden anlamazlar işte
0 oy
(176 puan) tarafından

Maşallah elimden her iş gelir vallahi ama yapmayı sevmiyorum yada beni hayattan soğutan bir kocam olduğu için içimden yapmak gelmiyor Haa şunu unutmadan söyliyim çok iiy bir anneyim yapmayı en çok sevdiğim şey bu işte çocuğumla ilgilenmek oyy ölürüm onaaaa <3:D:D

(2,330 puan) tarafından
Neden soğutuyor seni koçan adamlar daha çok yapısında yesek die bakar ama seninki değil heralde.
(176 puan) tarafından
Eşim kavga gürültüyü daha çok sever buyüzden yemeğe vakit kalmıyor ki
(2,330 puan) tarafından
Ayy çok zor inanki yapan kendine yapar  kendide yemekten mahrum kalır öyle:)
(176 puan) tarafından
Zor tabi Allah bize yardım etsin sonumuzu hayr etsin. Çokta umrunda değil galiba canım dışarıda yer gelir evine alıştım artık :D sadece  birbirimize katlanıyoruz o kadar
0 oy
(1,403 puan) tarafından

Baklavasına mantisina kadar açarım 8-) şefler elime su dokemez bu konuda asla mutavazi olamam :D

Amma velakin gel gör ki çok üşengec insanım herşeyin hazirı varken hic ugrasamm valla :D

(2,330 puan) tarafından
Aaa bu olmadı bak ;)) kendin yapsana
(1,403 puan) tarafından
Ya ben benimkini cesit cesit sef tabagi gibi yemeklere alistırdim norml yemeklere burun kivırır oldu paşam :D  hergun onlaral ugrasiyorum zaten bide o topa hic giremem
Anca esimin canı cekicekte gunlerce bana işve cilve yapicak gonlumu hoş edicek anca oyle yaparım valla :D
(2,330 puan) tarafından
İyisin hadi manacak peşinden koşturuyor desene;)

İlgili sorular

0 oy
59 cevap 1,677 göst.
1 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+5 oy
30 cevap 441 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Alaska (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 684 göst.
22 Şubat 2021 Aile kategorisinde 26032020 (826 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 488 göst.
30 Ağustos 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nurane (759 puan) tarafından soruldu

380,085 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...