0 oy
2,473 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kizlar rotavirus asimiz var mecburi  degil size kalmos dedi ebemiz yaptiran veya yaptirmayan varmi ne ki bu asıda yaptirmasak ohastaligina yakalanirmi bebek

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben yaptirmadim
tarafından
peki yaptirmayinca o hastaligami yakalaniyolar
tarafından
İlla yakalanmiyorlar yakalanmayan cok var diger asilar gibi onlem sadece asi
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
4gun sonra evde yapıcam bebise
0 oy
tarafından
Biz yaptırdık bana göre gerekli zehirli ishal aşısı 
tarafından
her bebek geciriyormu ki
tarafından
Bilmiyorum da çok ağır geçiren cocuklar var aşı olsa da yakalanıyorlar ama daha hafif atlatır önlemimi aldım taktir Allahtan
0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım sebebi de hemsiremiz bizi bilgilendirmedi benimde bilgim yoktu 
0 oy
(174 puan) tarafından
Ben yaptırdım.ve diğer özel asilari da yaptırıyorum. 

Devlet karsilamiyor maliyetli biraz asilari ama eger durumunuz varsa yaptırmalisiniz. Tabi ki yine siz bilirsiniz. 
0 oy
(826 puan) tarafından
Doktorumuz bize %50 koruyuculupu var seçim sizin demişti yaptırmadık biz 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende yaptırmadım her çocuk illa o hastalığı geçiricem diye bise yok benim bir sürü kuzenim var onların ikişer üçer tane çocukları var hiç biri yaptırmadı çok şükür bisede olmadı ama dediğim gibi her çocuk aynı değil seçim sizin yani 
0 oy
(954 puan) tarafından
Ben yaptırdım sağlık ocağında pek ateşi filan da olmadı bence yaptır her ihtimale karşı hafif huzursuz lasir atlatır ama yaptirmazsan yakalanırsa daha kotu atlatır 
0 oy
(449 puan) tarafından
Yaptır imkanın varsa cnm ortalık salgın hastalık kaynıyor yakalanma ihtimali yüksek 
0 oy
(48,731 puan) tarafından
zehirli ishal aşısı biz yaptırdık
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Yaptırdım tabiii
0 oy
(10,556 puan) tarafından
Yaptırmadım 

Eşimin kuzeni doktor yaptırmayın bana kalırsa dedi yaptırmadım bende 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Arkadaşımın çocuğu yakalandı. O çocuğu görmesem yaptırmazdım ama çocuk 11 gün hastanede yattı ilk üç gün serumu kabul bile etmedi vücudu. Ateş karın ağrısı ishal kusma eridi çocuk çok kötüydü. İki dozunu da yaptırdım doktorumuz yaptırın dedi. En azından hafif bir şekilde evde geçirir dedi.
0 oy
tarafından
Yaptırmadım...
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ben bütün ozel asilarini ve devlet aşılarını yaptırıyorum..rotavirus de bebekler icin cok tehlikeli olan bir virüs..basima gelmez deyip cocugumu riske atacagima yaptirip önlemimi alirim diyorum ve yaptırıyorum 
0 oy
(275 puan) tarafından
Rota virüs zehirli ishal diye geçen hastalığın aşısı. İlk çocuğunda yaptırmadım Allah a şükür yakalanmadı. Ama küçük olana yaptırdım. Ortalık hastalık kaynıyor geçirirse hastanelik olur diye korkuyorum. Bu aşı her aşıda olduğu gibi hastalığı kolay atlatmasını sağlıyor. Fiyatı da merak ederseniz 2 doz toplam 600 civarı tuttu. 
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Çocuk doktorum ile konuştum bu konuyu bana dediği aynen şu canım durumun varsa yaptır tâbi ama durumun yoksa menenjit aşısını yaptır mutlaka çünkü rota virüs hastane hikayesi ile de olsa iyileşebilecek bir hastalık ama menenjit Allah korusun hastaneye ulasamama ihtimali ile ölümle sonuçlanabilecek bir hastalık olduğunu söyledi
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Ben yaptirmadm canm
0 oy
tarafından
Rotavirus aşısı ne oluyor canım. Ve kac aylikken yapılıyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 99 göst.
10 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
19 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seliinn (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 158 göst.
10 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 132 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mertbgt (15 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...