0 oy
1,023 göst.
Diğer kategorisinde (2,616 puan) tarafından

Yaa o kadar post actim didindim anne baba desin diye yok nene dede dayi amca hepsini diyo bitek esimle bana isimimizle sesleniyo çildircam hemde bilincli bi sekilde yapiyo ogluma banyo yaptircaktim yukari ciktim bi baktim asagida beni ariyo adimla cagiriyo belki 15 kere seslendi sonrada babasinin resmine bakiyi adini soluyo anne baba sadecr biz soletirsek diyo o kadar bilerek yapiyo kinayeyle guluyo bize solerken 19 aylik oldu cok takiyorum yaa bu cocuk niye bole olduki sanirim esimle bir birimize seslendigimiz icin ogrendi ama napalim bir birimize anne baba mi diyelim akil verin basina gelen oldumu anne babaya nasil alistiririm her seyi deniyirum guzellikle anlatiyorum biraz kiziyorum ama yok arkami donuyorum ismimi soluyo :(

33 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Kız yanlış anlama ama çok komik ya nasılda tatlıdır şimdi o  :) benim görümcem kızıda isimlerini diyordu şimdi unuttu anne baba diyor 

(416 puan) tarafından
Ayy evet ya ne kadar tatlidir :D
(2,616 puan) tarafından
Sorma yaa bide o kadar tatli soluyoki icime sokasim geliyo :D
-Reklam-
0 oy
(119,340 puan) tarafından
Eşin evde sana adinla hitap ediyosa cocukda oyle alismistir
(2,616 puan) tarafından
Evet o yuzden biliyorum ama anne baba mi diyelim napalim esime desem beni hastaneye giturur delirdin diye
tarafından
Ee ben kocis diyorm  oglum baba diye geziyor evde :D
0 oy
(1,331 puan) tarafından

:D benimki Selcan yenge diyor bazen bazen Selcan diyor bazen anne 25 aylik

(2,616 puan) tarafından
Ayy yenge dese duser bayilirim seninkide zormus :))
(1,331 puan) tarafından
Valla gorumcemin kızı sagolsunn , bende kziiyorum bazenn hee yengem büyür diyroum
(3,794 puan) tarafından
Yenge mi:)  allahım ya. Bu çocuklar ne kadar komik oluyo bazen.  Benim oğlum da adını bilmiyo 3 yaşında.  Adı sefa . Adını hasan koydu kendi.  Adın ne diyorum hasan diyo nerden duyduysa hasan da yok yakinimizda.:D
(1,331 puan) tarafından
O nasıl bişey :D :D :D
(7 puan) tarafından
Bende küçülen anneme babama abi abla dermişim nenem dedem  anne baba diyormusum 5 yaşında sonra düzelmişim
0 oy
(5,311 puan) tarafından
YanlıZ değişsin kuzum benim oğlanda ismimle sesleniyor babasuna baba diyo
(2,616 puan) tarafından
Yok cnm ya benimki hep ismimizi diyo cildircam artik kac aydir ugrasiyorum
(5,311 puan) tarafından
Eşinle biraz isminizle seslenmeyin   biz öyle yptık çocuk babayı öğrendi umarım anne demeyide öğrenir
0 oy
(497 puan) tarafından
birden benim büyük kizim aklıma geldi eşimle bana ismimizle sesleniyordu ev sahibine anne baba diyordu onların çocuklarıyla beraber alıştı ne sinir oluyordum varya
(2,616 puan) tarafından
Sorrmaa yaa çok kiskaniyorum herkese bi guzel hitab ediyo bana esime ismimizle sesleniyo esim cocuk deyip geciyo ama ben taktim iste
(497 puan) tarafından
ben kızıyordum ama eşim daha cok sinir oluyordu adamı görünce baba diye koşuyordu kadını görüyordu anne diye koşuyordu
0 oy
tarafından
Kuzum size anne baba diyen yok normaldir benim kuzenim çocuğu da biz hep abla derdik oda abla derdi 
(2,616 puan) tarafından
Evet gercekten ole ama yani napabilirim ki cok takiyirum
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Canım vala kusura bakma da çocuklar taklitcidir. Oğlum 11 aylık. Biz eşimle o varken annesi babası şunu yap bunu yap vs diye konuşuruz sesleniriz. Çocuk duyduğunu gördüğünü yapar.
(2,616 puan) tarafından
Bende artik ole yapcam cnm insallah unuturda pek unutcaga bwnzemiyo
0 oy
(2,633 puan) tarafından
şuan bir video kameraman olarak düşün onu. Senden ve babadan ne görürse ne dinlerse onu tekrar eder. Eşin sana "Aşkımmmm" diye seslense onu da alır sana aşkım mm der. Bence bunu bu kadar dert etme :) 
(2,616 puan) tarafından
Benim tek derdim ya unutmazsa hep ismimizi derse diye
(2,633 puan) tarafından
Unutuyorlar kuzum. Zamanı geliyor herşeyi unutuyorlar  :)
0 oy
tarafından
Ayy ne tatlıdır yaa eminim :)) zorlama canım farklı birşey derse anne nerde baba nerde gibi oyunlar oynayabilirsin anne basitçe saklanır baba aynı şekilde anne saklanınca anne nerde baba saklanınca baba nerde bu tarz oyunlar anne baba çocuk hikayeleri okuyabilirsiniz faydası olur diye düşünüyorum
(2,616 puan) tarafından
Çook tatli çook sanki buyumustw kuculmus
Deniycem cnm cok sagol
tarafından
Sen de sağol düzelecek elbet üzme kendini
0 oy
(48,690 puan) tarafından
☺️ bizimkide oyle canım herkese.ismiyle hitap ediyo ☺️ anasi kilikli
(2,616 puan) tarafından
Çook aliniyorum ama yaa kiskaniyorum anne dedirten anneleri
(48,690 puan) tarafından
benimki anne diyor hatta sürekli anne diyo ☺️ babasina aydo diye sesleniyo babama bile ismiyle sesleniyo ☺️
0 oy
tarafından
Takilcak bise yok benim oglum da öyleydi hep Babasına ismiyle seslenirdi şimdi 2 yaşında artık öğrendi. Ben mesela babası diye sesleniyorum baba nerdesin diyorum oda bana aynı şekilde diyor çocuk anneyi Babayı kavradi
(2,616 puan) tarafından
Ole yapcm artik valla yoksa kafayi yiycm
0 oy
(1,790 puan) tarafından
O da birşey mi benim ablamın oğlu babasına eniştemin yigenlerinden dolayı amca ablama da yenge dedi 5 yaşına kadar 
(2,616 puan) tarafından
Ayy kalp krizi gecirirdim vallaa
0 oy
tarafından
Benim oglum da  babasına baba derdi bana inadına ismimi söyler di anne dedikce baba derdi size isminizle seslenince tepki vermeyin anne baba şarkısı dinleyin eşinize ismiyle hitap etmeyin baba geliyo baba ya gidicez gibi şeyler diyin oğlum unuttu şuan ara da ismimle çağırıyor ama ben tepki vermiyorum sonra anne diyo
(2,616 puan) tarafından
Yapiyorum cnm da bazen boslugumuza geliyo anne baba diye kendimi yirtsam bakmiyo ismimizi duyar duymzz basliyo tekrara
tarafından
Anne baba şarkısı dinletin beraber söyleyin eğer kızsa konuşan bebek alır akrabamızın kızı abla diyodu annesine bebekle anne demeyi öğrendi
(2,616 puan) tarafından
Erkek cnm
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Çok basit cnm birbirinizenonun yanında annesi babası die hitap edin babası gel de fln yaa gel annem diye seslen gibi.gibi.sürekli böyle konuş alışır
(2,616 puan) tarafından
Artik dikkat etcem valla
0 oy
(6,203 puan) tarafından
ismi izle seslenince ya da babasının yanin size adinizla hitap ediyorsa,sizin yanınızda da ona adıyla hitap ediyorsa siz gülerek karşılık veriyorsanız daha  çok isimle hitap eder
(2,616 puan) tarafından
Yaa valla zor tutuyorum gulmemek icin bazen bi gulme gwliyo tutamiyorum ki sinirden guliyorum cogu zmn
(6,203 puan) tarafından
Birbirinize isminizle hitap ediyorsanız oda ondan dolayı öyle sesleniyodur
0 oy
tarafından
Şuan zorlama ne kadar zorlarsan yapar kendi haline bırak 
(2,616 puan) tarafından
Çalisiyorum da iste tutamiyorum kendimi
0 oy
tarafından
Bu konuda üstüne çok düştüğünüzü anladı vr oyuna çevirmiş belli hiçbir şekilde belli etmeyin yüz ifadesi bile yapmayın zamanla söyler 
(2,616 puan) tarafından
Valla ugrasiyorum bi soluyo iki uc dort diyo dayanamiyotum ki
0 oy
(3,794 puan) tarafından

Komik bi durum bi an gözümde canlandı.  Başıma öyle bisi gelmedi ama ablamin kızı ufakken öyleydi ufacikti bi yaşında ayşeydi ablamin adı anşaa diye ağlardi :)))  :D :woot:çok tatli oluyodu öyle ağlarken.  Bilemedim ki ne yapılır bu durumda. Ablamin kızı büyüdükçe düzeldi belki o da düzelir canım .

(2,616 puan) tarafından
Bi gorsen aglancak halime guluyorum bide agzini yayarak soluyo bilerek kinayeyle bazen bi hecesini diyip duruyo sirf gicik etmek icin :((
(3,794 puan) tarafından
Valla güldüm  :D boşver canım düzelir.  O anne baba demesi için birbirinize anne baba diye seslenin desem saçma olur. Bilmiyorum ki nasıl düzeltilir. Annecim diye seslen ona annem diyebilirsin . Ben bazen oğluma öyle sesleniyorum yada oğlum diye isminden çok oğlum diye seslenirim .bilemedim
0 oy
(2,009 puan) tarafından

• Benim kizimda bana anneanne diyodu :D
(2,616 puan) tarafından
Bazen nene diyo çildiriyorum valla
(2,009 puan) tarafından
Uzme kendini kuzu akli erince demez zaten
0 oy
(40 puan) tarafından
Ben 21 yaşındayım anne oldum hala babama amca diyorum :) 
(3,794 puan) tarafından
Kanka :)
(40 puan) tarafından
Aynen Allah herkesin babasını ona bağışlasın baba acısı göstermesin benimde amcamı :)
(3,794 puan) tarafından
Amin canım.  Ben köyde büyüdüm çocuklar baba diyemezdi şive den buba diyen vardı buğaa diyen vardı aklima geldi . :)))
(40 puan) tarafından
Komikmiş bu cocuk bir büyüğünden ne görürse onu söyler valla :)
(3,794 puan) tarafından
Bende öyle derdirim büyük ihtimal bubaaa:)))

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 106 göst.
19 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 859 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,165 göst.
12 Kasım 2022 Aile kategorisinde Can_annesi_ (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 288 göst.