0 oy
1,482 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından

image

2 yaşında kızım var şu son 2 haftadan beri ne uyuyor ne duruyor az öte git desen ağlıyor sus desen ağlıyor uyutmaya çalışıyorum ayağımda sallıyorum kıyameti koparıyor açıkcası uyumamak için hiç bir sıkıntısı yok karnı tok altı temiz ağrısı yok sızısı yok bende dayanamadığım için doktora gittim doktorda bana Atarax şurubu yazdı yatmadan yarım saat önce 1 kaşık içir dedi 1 hafta sonra kontrole gideceğim acaba bi yan etkisi olur mu uyumadığı ve yemek yemediği için doktor bu ilacı verdi 1 günde yani sabahta akşamda sadece 3 saat uyuyor acaba bir sıkıntı olurmu kullanan var mı aranızda ?

14 Cevaplar

+2 oy
(3,901 puan) tarafından
Canım doktorun verdigini mi sorguluyosun anlamadim..burdaki hic kimse doktordan daha iyi bilcek degil..bu sorulari doktoruna sordun mu 
(1 puan) tarafından
Evet sordum ama araştırdığıma göre sersemlik yapıyor felan demiş herkes yok beyin gelişiminde gerileme yapıyor felan acaba böyle bi sıkıntısı olan oldu mu diye sormak istedim sadece
(3,901 puan) tarafından
Doktor zatn uzun süreliğine vermemiş cnm 1 hafta demis..kullan bakalim bi takip et..baktin harektlerinde tuhaflik bar doktorunu ararsin..yan etkilerini bi oku once ona gore gözlemlersin
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Anlattığım 2 yaş atağı gibi ama bunilac neden verdi bilemem içinde kağıdı oku yan etki yapar mı uyutmak için mi verdi 
(1 puan) tarafından
Evet uyuması için verdi
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Sakinleştirici diye biliyorum bunu canım. Kullanmadım ama duymuştum daha önce uyku yapıyor, zihni bulandırıyor yani kafa sakinlestiriyor. Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum doktor vermiş sonuçta 
(1 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yorumun için
0 oy
tarafından
Kardeşime kullandım bunu uyku yapıyor bol bol bir yan etkisini görmedim 
0 oy
tarafından
Bnm annem hapını kullanmıştı vücudunda döküntü yapmıştı ve uykudan sersem olmuştu ama bu şurup bilemedim iyidir bnce yaa hem uyku hem iştah için prakten de verebilirdi ama buda iyi uyku yapıo kullan uyumuo diosun 3 saat çok az bi süre 
(1 puan) tarafından
İnan ne uyuyabiliyor nede ben yorgun bittim artık 3 saat uyuyor düzelir diye umut ettim belki 2 yaş sendromu dur diye düşündüm ama yok bende dayanamadım artık birde sürekli mız mız davranıyor kafam kaldırmadı artık araştırdığımda bu şurubu herkes iyi bir şey yazmamış bende korktum açıkçası zeka geriliği felan yapar diye bi sormak istedim sadece sağolun yorumlarınız içinde
tarafından
Sende saol canım bn bi kaç kere spraktn verdim oğluma oda uyumuodu gece ve iitahı için vermiştim bide onu araştır
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Canım sakinleştirici diye biliyorum büyükler için de ilaçları var ki anlattığın sıkıntılar için de Uygun bence ilaç. Neye takıldın sen anlayamadım
(1 puan) tarafından
Zekasında gerileme yapar dedi herkez içirme dediler açıkçası bende korktum
(1 puan) tarafından
Zekasında gerileme yapar dedi herkez içirme dediler açıkçası bende korktum o yüzden danışmak istedim sağolun yorumlarınız için
(1,790 puan) tarafından
Kuzum her ilacın mutlaka bir yan etkisi vardır benim eltim 2 yaşından başlayarak yıllardır çocuğuna astım  ilaçları kullanıyor çocuk mafoldu. Senin bu sürekli kullanman gereken bir ilaç değil zaten problem olmaz diye düşünüyorum
(1 puan) tarafından
Teşekkür ederim  canım sağol
0 oy
(772 puan) tarafından
Ben uyuyamıyorum die doktora gittiğimde bunun hapını vermişti bana 7lerde içmiştim akşamleyin 1e kadar işte 5 6 saat anca uyutmuştu beni prospektüsüne bi bak yan etkilerine 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bize de doktorumuz zaditen vermişti canım
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Reçetesiz satılıyor mu bu ilaç ? Benim oğlum 4 yaşında çok hiperaktif ve iştahsız bi arkadaşım bunu önerdi ama reçete olmadan alabilirmiyim
(134 puan) tarafından
Alabilirsin canım 10 lira bişey zaten
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Ben kullandım bunun hapından canım, bu antidepresan ve uyku ilacı, sakın birden keseyim deme yada atlama daha çok zarar görürsün
(1,165 puan) tarafından
Anti depresan değil alerji ilacı yan etkilerinde uyku olduğu için depresyon ve uykusuzluğa yazılıyor
(5,491 puan) tarafından
Ben psikolojik sorunlarım için gitmiştim alerji için değil ve içtikten 3-4 saat sonra sarhoşlar gibi oldum saçma sapan gülüp konuşmaya başladım. Sonra birden dalmışım
(1,165 puan) tarafından
Zaten genellde uykusuzluğa ve depresyona verildiği için öyle bilinir. Etken maddesinde uyuşturma etkisi var
0 oy
(134 puan) tarafından
Canım bende uzun yola çıkacağım zaman vermiştim kızıma. Bı ara da dediğin gibi hiç uyumiyordu o zamanda verdim. Hiçbir sıkıntı olmadı. Uyutuyor sersem oluyor çocuk. Tesiri geçince bitiyo herşey. Bence ver. Ben bu ilaçla uyku düzeni oturttum. 4 gün verdim o saatte uyumaya alıştı sonra
0 oy
(264 puan) tarafından
Dilersen cok az melisa ve papatya cayi icirebilirsin ayni gorevi goruyor. Bu cayi iciren yengem var bu ilaclardan kullanmadi. Rabbim yardimcn olsun 
0 oy
(220 puan) tarafından
Antidepresan bu yani bilemedim şimdi profesörlere görün bence 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Canım eşim eczacı ikinci oğlum çok ağlardı atarax getireyim derdi ama ben yan etkilerinde dolayı hep sabrettim. Atarax alerji ilacıdır yan etki olarak uyku yapar yani uyusturur. Depresyon da falanda verilir. Açıkçası ben kullanmaya çekindim. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 111 göst.
17 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 269 göst.
0 oy
3 cevap 151 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Deva. (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 280 göst.

379,599 soru